KTM 250 ADVENTURE vs Voge 300DS vs KTM 390 ADVENTURE vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT

KTM 250 ADVENTURE vs Voge 300DS vs KTM 390 ADVENTURE vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

KTM 250 ADVENTURE daha yüksek top speed değerine sahip (145 km/sa vs 130 km/sa); KTM 250 ADVENTURE daha güçlü (30hp vs 29hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

KTM 250 ADVENTURE
21.2 puan
Voge 300DS
16.1 puan
Teknikte önde
KTM 390 ADVENTURE
87.5 puan
2024 CF Moto 450 MT
74.2 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

KTM 250 ADVENTURE
68.5 puan
Bu senaryoda önde
Voge 300DS
70.8 puan
KTM 390 ADVENTURE
46.8 puan
2024 CF Moto 450 MT
32.8 puan

Uzun yol / touring

KTM 250 ADVENTURE
31.3 puan
Voge 300DS
24.4 puan
KTM 390 ADVENTURE
72.3 puan
Bu senaryoda önde
2024 CF Moto 450 MT
96.9 puan

Sportif kullanım

KTM 250 ADVENTURE
23.3 puan
Voge 300DS
15.8 puan
KTM 390 ADVENTURE
80.5 puan
Bu senaryoda önde
2024 CF Moto 450 MT
81.8 puan

Yeni başlayan

KTM 250 ADVENTURE
67.9 puan
Bu senaryoda önde
Voge 300DS
82.4 puan
KTM 390 ADVENTURE
31.8 puan
2024 CF Moto 450 MT
27.2 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • KTM 250 ADVENTURE 85 cm Bu grupta en yüksek sele
  • Voge 300DS 81 cm Bu grupta en alçak sele
  • KTM 390 ADVENTURE 85 cm Bu grupta en yüksek sele
  • 2024 CF Moto 450 MT 82 cm

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 4 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 29 hp (Voge 300DS) ile 44 hp (KTM 390 ADVENTURE) arasında.
  • Tork: 24 Nm (KTM 250 ADVENTURE) ile 44 Nm (2024 CF Moto 450 MT) arasında.
  • Ağırlık: 155 kg (Voge 300DS) – 175 kg (2024 CF Moto 450 MT).
  • Motor hacmi: 250 cc (KTM 250 ADVENTURE) – 450 cc (2024 CF Moto 450 MT).
Özellikler KTM 250 ADVENTURE Voge 300DS KTM 390 ADVENTURE CF Moto 450 MT
Marka KTM VOGE KTM CF MOTO
Model KTM 250 ADVENTURE Voge 300DS KTM 390 ADVENTURE CF Moto 450 MT
Motor Hacmi 250cc 300cc 400cc 450cc
Güç 30hp 29hp 44hp 43.6hp
Tork 24nm. 25nm. 37nm. 44nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 156kg 155kg 158kg 175kg
Fren Ön Arka Disk Abs DİSK / DİSK ABS Ön Arka Disk Abs Ön 4 pistonlu J.Juan kaliper, 320 mm disk, Bosch ABS’li, ARKA 1 pistonlu J.Juan kaliper, Bosch ABS’li 240 mm disk (değiştirilebilir)
Sele Yüksekliği (cm) 85cm 81cm 85cm 82cm
Lastik Ön - Arka(100/90 19 /130/80 17) 110/80-17 / 150/60-17 M/C Ön - Arka(100/90 19 / 130/80 17) ÖN 90/90-21, ARKA 140/70-18
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure Adventure Adventure
Top Speed 145km/h 130km/h 170km/h 180km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 14.5 lt - 3.1lt/100km 16 lt - 3.5lt/100km 14.5 lt - 3.3lt/100km 17 lt - 3.4lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 296900TL 293900TL 658000TL 555000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla VOGE Fiyat Listesi İçin Tıkla KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Sıvı Soğutmalı

Fiyat Bilgileri Gün İçerisinde Ülkenin Ekonomik Durumuna göre değişikliğe uğrayabilir. KTM Fiyat Listesi Sayfasını Ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

-Koruma Demirleri, Ön cam

-Sıvı kristal ekran ve USB soketi

Sıvı Soğutmalı

Fiyat Bilgileri Gün İçerisinde Ülkenin Ekonomik Durumuna göre değişikliğe uğrayabilir. KTM Fiyat Listesi Sayfasını Ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Ön süspansiyon

41 mm USD KYB çatal, ayarlanabilir

Arka süspansiyon

Multi-link, KYB monoshock, adjustable

-Kaydırmalı Debriyaj, TCS, ABS on/off, Yeni Nesil TFT ekran, Navigasyon ve Bluetooth telefon bağlantısı.

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

KTM 250 ADVENTURE vs Voge 300DS vs KTM 390 ADVENTURE + daha fazla: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 KTM 250 ADVENTURE, 2023 Voge 300DS, 2023 KTM 390 ADVENTURE ve 2024 CF Moto 450 MT modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 KTM 390 ADVENTURE tabloda en yüksek değere (44 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 KTM 250 ADVENTURE: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Voge 300DS: 300 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 KTM 390 ADVENTURE: 400 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 CF Moto 450 MT: 450 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2024 CF Moto 450 MT, en düşük 2023 KTM 250 ADVENTURE iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 KTM 250 ADVENTURE: 24 Nm. 2023 Voge 300DS: 25 Nm. 2023 KTM 390 ADVENTURE: 37 Nm. 2024 CF Moto 450 MT: 44 Nm. En yüksek tork 2024 CF Moto 450 MT; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 KTM 250 ADVENTURE: 145 km/h (Enduro). 2023 Voge 300DS: 130 km/h (Enduro). 2023 KTM 390 ADVENTURE: 170 km/h (Enduro). 2024 CF Moto 450 MT: 180 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2024 CF Moto 450 MT; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 KTM 250 ADVENTURE: Sıvı Soğutmalı. 2023 Voge 300DS: Sıvı Soğutmalı. 2023 KTM 390 ADVENTURE: Sıvı Soğutmalı. 2024 CF Moto 450 MT: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 KTM 250 ADVENTURE: 156 kg, sele 85 cm. 2023 Voge 300DS: 155 kg, sele 81 cm. 2023 KTM 390 ADVENTURE: 158 kg, sele 85 cm. 2024 CF Moto 450 MT: 175 kg, sele 82 cm. 2023 Voge 300DS listede en hafif; 2024 CF Moto 450 MT daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 81–85 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Enduro: 2023 KTM 250 ADVENTURE, 2023 Voge 300DS, 2023 KTM 390 ADVENTURE ve 2024 CF Moto 450 MT — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 KTM 250 ADVENTURE: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 3. 2023 Voge 300DS: servis ağı 3, servis kalitesi 2, yedek parça 2. 2023 KTM 390 ADVENTURE: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 3. 2024 CF Moto 450 MT: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2024 CF Moto 450 MT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 KTM 250 ADVENTURE: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 14.5 L, tam depo ~677 TL, menzil ~468 km.
2023 Voge 300DS: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~457 km.
2023 KTM 390 ADVENTURE: 3.3 L/100 km → 100 km’de ~1.54 TL; depo 14.5 L, tam depo ~677 TL, menzil ~439 km.
2024 CF Moto 450 MT: 3.4 L/100 km → 100 km’de ~1.59 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~500 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 KTM 250 ADVENTURE. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 KTM 250 ADVENTURE: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
2023 Voge 300DS: ~91 km/h ortalama ile ~1 saat 6 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.
2023 KTM 390 ADVENTURE: ~119 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3.3 L / ~154.18 TL.
2024 CF Moto 450 MT: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~3.4 L / ~158.85 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2024 CF Moto 450 MT. Torkta öne çıkan: 2024 CF Moto 450 MT. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 CF Moto 450 MT. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.

Sık sorulan sorular

KTM 250 ADVENTURE vs Voge 300DS top speed kaç?

KTM 250 ADVENTURE 145 km/sa, Voge 300DS ise 130 km/sa.

KTM 250 ADVENTURE mi Voge 300DS mi daha güçlü?

KTM 250 ADVENTURE 30 hp ile daha güçlü.

Hangisi daha hafif, KTM 250 ADVENTURE mi Voge 300DS mi?

Voge 300DS 155 kg ile daha hafif.

KTM 250 ADVENTURE mi Voge 300DS mi almalıyım?

Kullanım tarzınıza göre değişir. Top speed, ağırlık, yakıt ve fiyatı tabloda karşılaştırın; tercihinizi oy ile paylaşabilirsiniz.