2024 YENİ BAROSSA Jedi 730 vs 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750

2024 YENİ BAROSSA Jedi 730 vs 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

SUZUKİ 2026 GSX-R750 daha yüksek top speed değerine sahip (270 km/sa vs 230 km/sa); SUZUKİ 2026 GSX-R750 daha güçlü (148hp vs 68hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

2024 BAROSSA Jedi 730
0 puan
Teknikte önde
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750
100 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

2024 BAROSSA Jedi 730
46.2 puan
Bu senaryoda önde
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750
52.7 puan

Uzun yol / touring

2024 BAROSSA Jedi 730
31.1 puan
Bu senaryoda önde
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750
71.5 puan

Sportif kullanım

2024 BAROSSA Jedi 730
25 puan
Bu senaryoda önde
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750
99 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
2024 BAROSSA Jedi 730
46.8 puan
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750
41.7 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • 2024 BAROSSA Jedi 730 81 cm Bu grupta en alçak sele
  • 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750 81 cm Bu grupta en alçak sele

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 67.5 hp (2024 BAROSSA Jedi 730) ile 148 hp (2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750) arasında.
  • Tork: 67 Nm (2024 BAROSSA Jedi 730) ile 86 Nm (2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750) arasında.
  • Ağırlık: 190 kg (2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750) – 206 kg (2024 BAROSSA Jedi 730).
  • Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Özellikler BAROSSA Jedi 730 SUZUKİ 2026 GSX-R750
Marka Barossa Suzuki
Model BAROSSA Jedi 730 SUZUKİ 2026 GSX-R750
Yedek Parça — —
Motor Hacmi 750cc 750cc
Güç 67.5hp 148hp
Tork 67nm. 86nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve 4 Cylinders, 16 with valve
Ağırlık 206kg 190kg
Fren Ön ve Arka Disk(ABS),Brembo Ön : Çift 310 mm disk, Brembo radyal 4 piston monoblok kaliper Arka : Tek disk, Nissin 1 piston kaliper
Sele Yüksekliği (cm) 81cm 81cm
Lastik 120/70-R17(Michelin) - 180/55-R17(Michelin) Ön : 120/70 ZR17 Arka : 180/55 ZR17
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Supersport Supersport
Top Speed 230km/h 270km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 14 lt - 5lt/100km 17 lt - 5.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 303000TL Fiyatı Belirtilmemiştir.
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin Barossa Fiyat Listesi İçin Tıkla Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-TFT Ekran Led Aydınlatma

-Anahtarsız Çalıştırma

Şanzıman :  Ön Amortisörler Ters Maşa

Ön Süspansiyon : Showa BPF (Big Piston Front Fork), inverted telescopic Arka Süspansiyon : howa link-type single shock

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

BAROSSA Jedi 730 vs SUZUKİ 2026 GSX-R750: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2024 BAROSSA Jedi 730 ve 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, 148hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2024 BAROSSA Jedi 730 ve 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2024 BAROSSA Jedi 730, 750cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, 86Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2024 BAROSSA Jedi 730 ise 67Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, Süpersport türünde, maksimum 270 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2024 BAROSSA Jedi 730, Süpersport türünde, 230 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2024 BAROSSA Jedi 730, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2024 BAROSSA Jedi 730 ve 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Her iki model de aynı sele yüksekliğine sahip olup farklı boydaki kullanıcılar için benzer konfor sunar.

6. Kullanım Alanları

2024 BAROSSA Jedi 730 ve 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, Süpersport türünde motosikletlerdir. yüksek performans ve hız arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aerodinamik yapısı ve güçlü motoru ile pist deneyimleri için uygundur.

Servis ve Parça Durumu

2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, daha yaygın bir servis ağına sahiptir. Bu, bakım sürecini kolaylaştırır. 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, kullanıcı yorumlarına göre daha kaliteli servis hizmeti sunmaktadır. 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2024 BAROSSA Jedi 730, 5L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.34 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 280 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, 5.5L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.57 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 17 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 309 km yol gidebilir ve depo dolumu 794 TL’ye mal olur.
2024 BAROSSA Jedi 730, her 100 km'de yaklaşık 0.23 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 230 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2024 BAROSSA Jedi 730, maksimum 230 km/h hıza sahip. Ortalama 161 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 37 dakikada tamamlar. Bu mesafede 5 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 233.6 TL harcar.
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, maksimum 270 km/h hıza sahip. Ortalama 189 km/h hızla bu mesafeyi 32 dakikada tamamlar. 5.5 litre yakıt tüketir ve maliyeti 256.96 TL olur.
2024 BAROSSA Jedi 730, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, daha yaygın servis ağına sahip. 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, servis kalitesi açısından daha iyi yorumlara sahip. 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750, yedek parça erişiminde daha avantajlı.

Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2024 BAROSSA Jedi 730, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750 ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2024 BAROSSA Jedi 730 sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2026 SUZUKİ 2026 GSX-R750 daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.