2024 YENİ RKS SRV250VS vs 2024 YENİ Benda Rock 250 vs 2025 YENİ Musatti Kai-Zen 250 vs RKS K-LIGHT 250
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2024 RKS SRV250VS 72 cm Bu grupta en alçak sele
- 2024 Benda Rock 250 77 cm
- 2025 Musatti Kai-Zen 250 79 cm
- RKS K-LIGHT 250 82 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 10 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 18.1 hp (RKS K-LIGHT 250) ile 27.5 hp (2024 RKS SRV250VS) arasında.
- Tork: 16 Nm (RKS K-LIGHT 250) ile 29.5 Nm (2024 Benda Rock 250) arasında.
- Ağırlık: 178 kg (2024 RKS SRV250VS) – 203 kg (2024 Benda Rock 250).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | RKS SRV250VS | Benda Rock 250 | Musatti Kai-Zen 250 | RKS K-LIGHT 250 |
|---|---|---|---|---|
| Marka | RKS | BENDA | Musatti | RKS |
| Model | RKS SRV250VS | Benda Rock 250 | Musatti Kai-Zen 250 | RKS K-LIGHT 250 |
| Motor Hacmi | 250cc | 250cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 27.5hp | 26.5hp | 25hp | 18.1hp |
| Tork | 23nm. | 29.5nm. | 28nm. | 16nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 178kg | 203kg | 195kg | 179kg |
| Fren | 300mm Disk / 240mm Disk (ABS) | Ön ve Arka Disk ABS | Ön ve Arka ABS Disk | Disk / Disk (ABS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 72cm | 77cm | 79cm | 82cm |
| Lastik | 130/90-16 (CST) - 150/80-16 (CST) | Ön : 130/90-16 Arka : 150/80-16 | Ön : 120/80-16 Arka : 150/80-15 | 120/80-16 - 140/70-16 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Air Cooled |
| Motor Tipi | Chooper – Cruiser | Chooper – Cruiser | Chooper – Cruiser | Chooper – Cruiser |
| Top Speed | 155km/h | 140km/h | 150km/h | 145km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 16.5 lt - 5lt/100km | 16 lt - 3.6lt/100km | 18 lt - 5lt/100km | 20 lt - 4.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||||
| Servis Kalitesi | ||||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||||
| Fiyat | 249550TL | 349900TL | 249000TL | 176320TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla | BENDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | Musatti Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Sıvı Soğutmalı Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2024 YENİ RKS SRV250VS vs 2024 YENİ Benda Rock 250 vs 2025 YENİ Musatti Kai-Zen 250 vs RKS K-LIGHT 250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2024 RKS SRV250VS, 2024 Benda Rock 250, 2025 Musatti Kai-Zen 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2024 RKS SRV250VS tabloda en yüksek değere (27.5 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2024 RKS SRV250VS: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 Benda Rock 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2025 Musatti Kai-Zen 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 RKS K-LIGHT 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2024 RKS SRV250VS: 23 Nm. 2024 Benda Rock 250: 29.5 Nm. 2025 Musatti Kai-Zen 250: 28 Nm. 2023 RKS K-LIGHT 250: 16 Nm. En yüksek tork 2024 Benda Rock 250; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2024 RKS SRV250VS: 155 km/h (Chopper – Cruiser). 2024 Benda Rock 250: 140 km/h (Chopper – Cruiser). 2025 Musatti Kai-Zen 250: 150 km/h (Chopper – Cruiser). 2023 RKS K-LIGHT 250: 145 km/h (Chopper – Cruiser). Liste başı hız değeri 2024 RKS SRV250VS; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2024 RKS SRV250VS: Sıvı Soğutmalı. 2024 Benda Rock 250: Sıvı Soğutmalı. 2025 Musatti Kai-Zen 250: Sıvı Soğutmalı. 2023 RKS K-LIGHT 250: Hava Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2024 RKS SRV250VS: 178 kg, sele 72 cm. 2024 Benda Rock 250: 203 kg, sele 77 cm. 2025 Musatti Kai-Zen 250: 195 kg, sele 79 cm. 2023 RKS K-LIGHT 250: 179 kg, sele 82 cm. 2024 RKS SRV250VS listede en hafif; 2024 Benda Rock 250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 72–82 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Chopper – Cruiser: 2024 RKS SRV250VS, 2024 Benda Rock 250, 2025 Musatti Kai-Zen 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250 — rahat oturuş ve cruiser sürüşü Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2024 RKS SRV250VS: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2024 Benda Rock 250: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2025 Musatti Kai-Zen 250: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 RKS K-LIGHT 250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2025 Musatti Kai-Zen 250 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2024 RKS SRV250VS: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 16.5 L, tam depo ~771 TL, menzil ~330 km.
2024 Benda Rock 250: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~444 km.
2025 Musatti Kai-Zen 250: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 18 L, tam depo ~841 TL, menzil ~360 km.
2023 RKS K-LIGHT 250: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 20 L, tam depo ~934 TL, menzil ~476 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 Benda Rock 250. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2024 RKS SRV250VS: ~109 km/h ortalama ile ~55 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2024 Benda Rock 250: ~98 km/h ortalama ile ~1 saat 1 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2025 Musatti Kai-Zen 250: ~105 km/h ortalama ile ~57 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 RKS K-LIGHT 250: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2024 RKS SRV250VS, 2024 Benda Rock 250, 2025 Musatti Kai-Zen 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250. Torkta öne çıkan: 2024 Benda Rock 250. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 RKS SRV250VS. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.