2024 Suzuki GSX S1000GX vs 2024 Suzuki GSX-S1000GT vs Yamaha Tracer 9 GT
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2024 Suzuki GSX S1000GX 84.5 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2024 Suzuki GSX-S1000GT 81 cm Bu grupta en alçak sele
- Yamaha Tracer 9 GT 82 cm
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 119 hp (Yamaha Tracer 9 GT) ile 152 hp (2024 Suzuki GSX-S1000GT) arasında.
- Tork: 93 Nm (Yamaha Tracer 9 GT) ile 106 Nm (2024 Suzuki GSX-S1000GT) arasında.
- Ağırlık: 223 kg (Yamaha Tracer 9 GT) – 232 kg (2024 Suzuki GSX S1000GX).
- Motor hacmi: 900 cc (Yamaha Tracer 9 GT) – 1000 cc (2024 Suzuki GSX-S1000GT).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Suzuki GSX S1000GX | Suzuki GSX-S1000GT | Yamaha Tracer 9 GT |
|---|---|---|---|
| Marka | Suzuki | Suzuki | YAMAHA |
| Model | Suzuki GSX S1000GX | Suzuki GSX-S1000GT | Yamaha Tracer 9 GT |
| Motor Hacmi | 1000cc | 1000cc | 900cc |
| Güç | 152hp | 152hp | 119hp |
| Tork | 106nm. | 106nm. | 93nm. |
| Silindir / Subap | 4 Cylinders, 16 with valve | 4 Cylinders, 16 with valve | 3 Cylinders, 12 with valve |
| Ağırlık | 232kg | 226kg | 223kg |
| Fren | Ön Disk, çift, Arka Disk ABS | Ön Disk, çift, Arka Disk ABS | ÖN Hidrolik çift disk, Ø 298 mm, ARKA Hidrolik tek disk, Ø 267 mm |
| Sele Yüksekliği (cm) | 84.5cm | 81cm | 82cm |
| Lastik | Ön 120/70ZR17M/C (58W), Arka 190/50ZR17M/C (73W) | Ön 120/70ZR17M/C (58W), Arka 190/50ZR17M/C (73W) DUNLOP Sportymax Roadsport | ÖN 120/70Z R17 M/C, ARKA 180/55Z R17 M/C (73W) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Touring | Touring | Touring |
| Top Speed | 260km/h | 270km/h | 240km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 19 lt - 6.7lt/100km | 19 lt - 6.5lt/100km | 19 lt - 5lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 1199000TL | 1099000TL | 836500TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla | Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön süspansiyon Ters çatal, yaylı, yağ süspansiyonlu (Suzuki Advanced Elektronik Süspansiyon) Arka süspansiyon Bağlantı tipi, yaylı, yağ süspansiyonlu -Quickshifter, Suzuki sürüş yardımları, TFT Ekran --Smart TLR Control, Lift Limiter, Roll Torque Control, Active Damping Control, Suzuki Road Adaptive Stabilization -Smart Cruise Control, 6.5-inch full-color TFT instrument, Traction Control System, Ride-by-Wire -Suzuki Yola Adapte Stabilizasyon Sistemi, Akıllı Cruise Kontrol -Düşük devir yardımı, Ayarlanabilir rüzgar camı |
Ön süspansiyon Ters teleskopik, helezon yay, yağlı Arka süspansiyon Bağlantılı tip, helezon yay, yağlı -6.5 inç TFT ekran, USB girişi ve Bluetooth bağlantı, -Suzuki Çekiş Kontrol Sistemi (5 modlu), Suzuki easy start -Ride by wire, Akıllı sürüş sistemi, Cruise Kontrol, 3 adet sürüş modu |
Ön süspansiyon Teleskopik çatal KYB yarı aktif süspansiyon Arka süspansiyon Salınım kolu
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2024 Suzuki GSX S1000GX vs 2024 Suzuki GSX-S1000GT vs Yamaha Tracer 9 GT: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2024 Suzuki GSX S1000GX, 2024 Suzuki GSX-S1000GT ve 2023 Yamaha Tracer 9 GT modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2024 Suzuki GSX S1000GX ve 2024 Suzuki GSX-S1000GT tabloda en yüksek değere (152 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2024 Suzuki GSX S1000GX: 1000 cc — üst performans bandı. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 Yamaha Tracer 9 GT: 900 cc — üst performans bandı. En yüksek hacim 2024 Suzuki GSX S1000GX, en düşük 2023 Yamaha Tracer 9 GT iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2024 Suzuki GSX S1000GX: 106 Nm. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 106 Nm. 2023 Yamaha Tracer 9 GT: 93 Nm. En yüksek tork 2024 Suzuki GSX S1000GX; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2024 Suzuki GSX S1000GX: 260 km/h (Touring). 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 270 km/h (Touring). 2023 Yamaha Tracer 9 GT: 240 km/h (Touring). Liste başı hız değeri 2024 Suzuki GSX-S1000GT; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2024 Suzuki GSX S1000GX: Sıvı Soğutmalı. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha Tracer 9 GT: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2024 Suzuki GSX S1000GX: 232 kg, sele 84.5 cm. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 226 kg, sele 81 cm. 2023 Yamaha Tracer 9 GT: 223 kg, sele 82 cm. 2023 Yamaha Tracer 9 GT listede en hafif; 2024 Suzuki GSX S1000GX daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 81–84.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Touring: 2024 Suzuki GSX S1000GX, 2024 Suzuki GSX-S1000GT ve 2023 Yamaha Tracer 9 GT — uzun yol konforu ve bagaj Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2024 Suzuki GSX S1000GX: servis ağı 2, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: servis ağı 2, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2023 Yamaha Tracer 9 GT: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha Tracer 9 GT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2024 Suzuki GSX S1000GX: 6.7 L/100 km → 100 km’de ~3.13 TL; depo 19 L, tam depo ~888 TL, menzil ~284 km.
2024 Suzuki GSX-S1000GT: 6.5 L/100 km → 100 km’de ~3.04 TL; depo 19 L, tam depo ~888 TL, menzil ~292 km.
2023 Yamaha Tracer 9 GT: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 19 L, tam depo ~888 TL, menzil ~380 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Yamaha Tracer 9 GT. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2024 Suzuki GSX S1000GX: ~182 km/h ortalama ile ~33 dakikada, ~6.7 L / ~313.02 TL.
2024 Suzuki GSX-S1000GT: ~189 km/h ortalama ile ~32 dakikada, ~6.5 L / ~303.68 TL.
2023 Yamaha Tracer 9 GT: ~168 km/h ortalama ile ~36 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2024 Suzuki GSX S1000GX ve 2024 Suzuki GSX-S1000GT. Torkta öne çıkan: 2024 Suzuki GSX S1000GX ve 2024 Suzuki GSX-S1000GT. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 Suzuki GSX-S1000GT. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.