2025 BMW C400 X vs Peugeot XP400 GT vs 2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

2025 BMW C400 X
4.1 puan
Peugeot XP400 GT
59.7 puan
Teknikte önde
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
83 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

2025 BMW C400 X
70.4 puan
Bu senaryoda önde
Peugeot XP400 GT
76.6 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
40.7 puan

Uzun yol / touring

2025 BMW C400 X
21.3 puan
Peugeot XP400 GT
24.3 puan
Bu senaryoda önde
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
83.1 puan

Sportif kullanım

2025 BMW C400 X
4.7 puan
Peugeot XP400 GT
40.3 puan
Bu senaryoda önde
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
77.4 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
2025 BMW C400 X
87 puan
Peugeot XP400 GT
76.4 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
24.2 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • 2025 BMW C400 X 76.5 cm Bu grupta en alçak sele
  • Peugeot XP400 GT 80 cm Bu grupta en yüksek sele
  • 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 80 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 34 hp (2025 BMW C400 X) ile 47 hp (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560) arasında.
  • Tork: 35 Nm (2025 BMW C400 X) ile 55 Nm (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560) arasında.
  • Ağırlık: 170 kg (Peugeot XP400 GT) – 221 kg (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560).
  • Motor hacmi: 400 cc (2025 BMW C400 X) – 550 cc (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560).
Özellikler BMW C400 X Peugeot XP400 GT Yamaha TMAX Tech Max 560
Marka BMW Peugeot YAMAHA
Model BMW C400 X Peugeot XP400 GT Yamaha TMAX Tech Max 560
Motor Hacmi 400cc 400cc 550cc
Güç 34hp 36.7hp 47hp
Tork 35nm. 38.1nm. 55nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 207kg 170kg 221kg
Fren Ön : İkiz disk fren, rijit, 265 mm çap, 4 pistonlu sabit kaliper Arka : Tek disk fren, 265 mm çap, 1 pistonlu yüzer kaliper ÇİFT ABS ve CBS** ile 295 mm çift ön disk, Arka 240 mm tek disk Ön : Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm Arka : Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm
Sele Yüksekliği (cm) 76.5cm 80cm 80cm
Lastik Ön :120/70 R15 Arka : 150/70 R14 ÖN 110/70-17, ARKA 160/60-15 Ön : 120/70R15M / C 56H Tubeless Arka : 160/60R15M / C 67H Tubeless
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Scooter Scooter Scooter
Top Speed 145km/h 160km/h 180km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 15.8 lt - 4lt/100km 12 lt - 3.5lt/100km 15 lt - 4.8lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 683903TL 459900TL 1342000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla Peugeot Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler
  • Ön Süspansiyon : 35 mm çaplı teleskopik çatal
    Arka Süspansiyon : Alüminyum çift taraflı salıncak, çift süspansiyon dikmesi, ayarlanabilir yay ön yükü
  • 6,5 inç TFT ekranla birlikte BMW Motorrad Connectivity
  • BMW Motorrad ABS Pro, DBC (Dinamik Fren Kontrolü), DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) ve MSR (motor sürükleme torku kontrolü) özellikleriyle
  • Paslanmaz çelik egzoz sistemi
  • Comfort paketi (ısıtmalı elcikler ve ısıtmalı sele)
  • LED far
  • LED stop lambası ve sinyal lambaları
  • Far Pro ve LED gündüz farı
  • Flexcase
  • Orta sehpa
  • USB şarj soketi
  • Ride by Wire

Ön süspansiyon

140 mm deplasmanlı bir ters çatal 

Arka süspansiyon

Mono amörtisör

-LFE teknolojisi, 5 inç TFT ekran

Ön Süspansiyon : Teleskopik çatal

Arka Süspansiyon : Teleskopik çatal

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

2025 BMW C400 X vs Peugeot XP400 GT vs 2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2025 BMW C400 X, 2023 Peugeot XP400 GT ve 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 tabloda en yüksek değere (47 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2025 BMW C400 X: 400 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Peugeot XP400 GT: 400 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560, en düşük 2025 BMW C400 X iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2025 BMW C400 X: 35 Nm. 2023 Peugeot XP400 GT: 38.1 Nm. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 55 Nm. En yüksek tork 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2025 BMW C400 X: 145 km/h (Scooter). 2023 Peugeot XP400 GT: 160 km/h (Scooter). 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 180 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2025 BMW C400 X: Sıvı Soğutmalı. 2023 Peugeot XP400 GT: Sıvı Soğutmalı. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2025 BMW C400 X: 207 kg, sele 76.5 cm. 2023 Peugeot XP400 GT: 170 kg, sele 80 cm. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 221 kg, sele 80 cm. 2023 Peugeot XP400 GT listede en hafif; 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 76.5–80 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Scooter: 2025 BMW C400 X, 2023 Peugeot XP400 GT ve 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2025 BMW C400 X: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Peugeot XP400 GT: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2025 BMW C400 X: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 15.8 L, tam depo ~738 TL, menzil ~395 km.
2023 Peugeot XP400 GT: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 12 L, tam depo ~561 TL, menzil ~343 km.
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Peugeot XP400 GT. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2025 BMW C400 X: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
2023 Peugeot XP400 GT: ~112 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560. Torkta öne çıkan: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560. Maksimum hızda öne çıkan: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.