2025 YENİ Musatti Kai-Zen 250 vs RKS XVR250 vs 2024 YENİ Benda Rock 250 vs RKS K-LIGHT 250
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2025 Musatti Kai-Zen 250 79 cm
- RKS XVR250 88 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2024 Benda Rock 250 77 cm Bu grupta en alçak sele
- RKS K-LIGHT 250 82 cm
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 11 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 16.6 hp (RKS XVR250) ile 26.5 hp (2024 Benda Rock 250) arasında.
- Tork: 16 Nm (RKS K-LIGHT 250) ile 29.5 Nm (2024 Benda Rock 250) arasında.
- Ağırlık: 139 kg (RKS XVR250) – 203 kg (2024 Benda Rock 250).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Musatti Kai-Zen 250 | RKS XVR250 | Benda Rock 250 | RKS K-LIGHT 250 |
|---|---|---|---|---|
| Marka | Musatti | RKS | BENDA | RKS |
| Model | Musatti Kai-Zen 250 | RKS XVR250 | Benda Rock 250 | RKS K-LIGHT 250 |
| Motor Hacmi | 250cc | 250cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 25hp | 16.6hp | 26.5hp | 18.1hp |
| Tork | 28nm. | 18.4nm. | 29.5nm. | 16nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 195kg | 139kg | 203kg | 179kg |
| Fren | Ön ve Arka ABS Disk | Disk / Disk | Ön ve Arka Disk ABS | Disk / Disk (ABS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 79cm | 88cm | 77cm | 82cm |
| Lastik | Ön : 120/80-16 Arka : 150/80-15 | 90/100-21 - 120/90-19 | Ön : 130/90-16 Arka : 150/80-16 | 120/80-16 - 140/70-16 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Air Cooled | Liquid Cooling | Air Cooled |
| Motor Tipi | Chooper – Cruiser | Cross | Chooper – Cruiser | Chooper – Cruiser |
| Top Speed | 150km/h | 127km/h | 140km/h | 145km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 18 lt - 5lt/100km | 10 lt - 3.7lt/100km | 16 lt - 3.6lt/100km | 20 lt - 4.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||||
| Servis Kalitesi | ||||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||||
| Fiyat | 249000TL | 87506TL | 349900TL | 176320TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | Musatti Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla | BENDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Hava Soğutmalı Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Sıvı Soğutmalı Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2025 YENİ Musatti Kai-Zen 250 vs RKS XVR250 vs 2024 YENİ Benda Rock 250 vs RKS K-LIGHT 250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2025 Musatti Kai-Zen 250, 2023 RKS XVR250, 2024 Benda Rock 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2024 Benda Rock 250 tabloda en yüksek değere (26.5 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2025 Musatti Kai-Zen 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 RKS XVR250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 Benda Rock 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 RKS K-LIGHT 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2025 Musatti Kai-Zen 250: 28 Nm. 2023 RKS XVR250: 18.4 Nm. 2024 Benda Rock 250: 29.5 Nm. 2023 RKS K-LIGHT 250: 16 Nm. En yüksek tork 2024 Benda Rock 250; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2025 Musatti Kai-Zen 250: 150 km/h (Chopper – Cruiser). 2023 RKS XVR250: 127 km/h (Cross). 2024 Benda Rock 250: 140 km/h (Chopper – Cruiser). 2023 RKS K-LIGHT 250: 145 km/h (Chopper – Cruiser). Liste başı hız değeri 2025 Musatti Kai-Zen 250; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2025 Musatti Kai-Zen 250: Sıvı Soğutmalı. 2023 RKS XVR250: Hava Soğutmalı. 2024 Benda Rock 250: Sıvı Soğutmalı. 2023 RKS K-LIGHT 250: Hava Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2025 Musatti Kai-Zen 250: 195 kg, sele 79 cm. 2023 RKS XVR250: 139 kg, sele 88 cm. 2024 Benda Rock 250: 203 kg, sele 77 cm. 2023 RKS K-LIGHT 250: 179 kg, sele 82 cm. 2023 RKS XVR250 listede en hafif; 2024 Benda Rock 250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 77–88 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Chopper – Cruiser: 2025 Musatti Kai-Zen 250, 2024 Benda Rock 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250 — rahat oturuş ve cruiser sürüşü Cross: 2023 RKS XVR250 — arazi ve hafif off-road Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2025 Musatti Kai-Zen 250: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 RKS XVR250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2024 Benda Rock 250: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 RKS K-LIGHT 250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2025 Musatti Kai-Zen 250 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2025 Musatti Kai-Zen 250: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 18 L, tam depo ~841 TL, menzil ~360 km.
2023 RKS XVR250: 3.7 L/100 km → 100 km’de ~1.73 TL; depo 10 L, tam depo ~467 TL, menzil ~270 km.
2024 Benda Rock 250: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~444 km.
2023 RKS K-LIGHT 250: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 20 L, tam depo ~934 TL, menzil ~476 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 Benda Rock 250. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2025 Musatti Kai-Zen 250: ~105 km/h ortalama ile ~57 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 RKS XVR250: ~89 km/h ortalama ile ~1 saat 7 dakikada, ~3.7 L / ~172.86 TL.
2024 Benda Rock 250: ~98 km/h ortalama ile ~1 saat 1 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2023 RKS K-LIGHT 250: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2025 Musatti Kai-Zen 250, 2023 RKS XVR250, 2024 Benda Rock 250 ve 2023 RKS K-LIGHT 250. Torkta öne çıkan: 2024 Benda Rock 250. Maksimum hızda öne çıkan: 2025 Musatti Kai-Zen 250. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.