2026 YENİ Zontes ZT368T-G vs 2026 Voge SR3
2026 YENİ Zontes ZT368T-G vs 2026 Voge SR3 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Zontes ZT368T-G daha yüksek top speed değerine sahip (160 km/sa vs 140 km/sa); Zontes ZT368T-G daha güçlü (39hp vs 26hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2026 Zontes ZT368T-G 79 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2026 Voge SR3 77 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 25.5 hp (2026 Voge SR3) ile 38.8 hp (2026 Zontes ZT368T-G) arasında.
- Tork: 23 Nm (2026 Voge SR3) ile 40 Nm (2026 Zontes ZT368T-G) arasında.
- Ağırlık: 165 kg (2026 Voge SR3) – 203 kg (2026 Zontes ZT368T-G).
- Motor hacmi: 250 cc (2026 Voge SR3) – 400 cc (2026 Zontes ZT368T-G).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Zontes ZT368T-G | Voge SR3 |
|---|---|---|
| Marka | Zontes | VOGE |
| Model | Zontes ZT368T-G | Voge SR3 |
| Yedek Parça | — | — |
| Motor Hacmi | 400cc | 250cc |
| Güç | 38.8hp | 25.5hp |
| Tork | 40nm. | 23nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 203kg | 165kg |
| Fren | Ön ve Arka ABS | DİSK/DİSK (ABS+TCS - Traction Control) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 79cm | 77cm |
| Lastik | Ön : Tubeless 110/70×17 Arka : Tubeless 150/70×14 | 120/70-14 - 140/60-13 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 160km/h | 140km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 17.5 lt - 4lt/100km | 14 lt - 4lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | Fiyatı Belirtilmemiştir. | 233900TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | Zontes Fiyat Listesi İçin Tıkla | VOGE Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon : Çift sele direği ile 41 mm ters çatal |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Zontes ZT368T-G vs Voge SR3: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2026 Zontes ZT368T-G ve 2026 Voge SR3, motor hacimleri açısından birbirine yakın performans sunuyor, ancak kullanım alanları ve sürüş tercihleri bu seçimi etkileyebilir. Ayrıca, 2026 Zontes ZT368T-G, 38.8hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2026 Zontes ZT368T-G ve 2026 Voge SR3, motor hacimleri açısından birbirine yakın seviyelerde bulunuyor. 2026 Zontes ZT368T-G, 400cc ile biraz daha güçlü bir performans sunarken, 2026 Voge SR3 ise 250cc ile daha ekonomik ve dengeli bir yapı sunuyor.
2026 Zontes ZT368T-G, 400cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Orta düzey kullanıcılar için şehir içi ve kısa mesafelerde idealdir.
2. Tork Gücü
2026 Zontes ZT368T-G, 40Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2026 Voge SR3 ise 23Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2026 Zontes ZT368T-G, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Bu tork değeri, şehir içi kullanımda ekonomik ve yeterli bir güç sunar.
3. Maksimum Hız
2026 Zontes ZT368T-G (Scooter) ve 2026 Voge SR3 (Scooter), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2026 Zontes ZT368T-G, 160 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.
4. Soğutma Sistemi
2026 Zontes ZT368T-G, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2026 Voge SR3 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2026 Zontes ZT368T-G ve 2026 Voge SR3, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2026 Zontes ZT368T-G, 79cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2026 Voge SR3 ise 77cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.
6. Kullanım Alanları
2026 Zontes ZT368T-G ve 2026 Voge SR3, Scooter türünde motosikletlerdir. şehir içi ulaşımda pratiklik ve yakıt ekonomisi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Kısa mesafeler ve günlük işler için idealdir.
Servis ve Parça Durumu
2026 Zontes ZT368T-G ve 2026 Voge SR3, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2026 Zontes ZT368T-G, 4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.87 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 17.5 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 438 km yol gidebilir ve depo dolumu 818 TL’ye mal olur.
2026 Voge SR3, 4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.87 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 350 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
Her iki model de yakıt ekonomisi açısından neredeyse aynı değerde performans sunuyor. Bu durumda seçim yaparken diğer teknik özellikler ve kişisel tercihlerin önemi daha da artıyor.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2026 Zontes ZT368T-G, maksimum 160 km/h hıza sahip. Ortalama 112 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 54 dakikada tamamlar. Bu mesafede 4 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 186.88 TL harcar.
2026 Voge SR3, maksimum 140 km/h hıza sahip. Ortalama 98 km/h hızla bu mesafeyi 1 saat 1 dakikada tamamlar. 4 litre yakıt tüketir ve maliyeti 186.88 TL olur.
İki model de bu senaryoda benzer süre ve maliyet ile performans sunuyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.
Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.
Genel Değerlendirme:
2026 Zontes ZT368T-G, motor hacmi, tork gücü ve maksimum hızı ile performans odaklı sürücüler için daha güçlü bir alternatiftir. Özellikle yüksek hızlara çıkmak isteyen, pist veya uzun yol sürüşlerinde maksimum verim arayan kullanıcılar için ideal bir tercihtir. 2026 Voge SR3 ise daha mütevazı teknik değerlere sahip olsa da, şehir içi sürüşlerde daha dengeli, ekonomik ve kolay bir kullanım sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.