Benelli 125S vs Benelli 125S

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
Benelli 125S
50 puan
Teknikte önde
Benelli 125S
50 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
Benelli 125S
57.3 puan
Bu senaryoda önde
Benelli 125S
57.3 puan

Uzun yol / touring

Bu senaryoda önde
Benelli 125S
54.7 puan
Bu senaryoda önde
Benelli 125S
54.7 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
Benelli 125S
56.8 puan
Bu senaryoda önde
Benelli 125S
56.8 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Benelli 125S
53.1 puan
Bu senaryoda önde
Benelli 125S
53.1 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Benelli 125S 77 cm Bu grupta en alçak sele
  • Benelli 125S 77 cm Bu grupta en alçak sele

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç rakamları bu grupta birbirine çok yakın.
  • Tork rakamları birbirine çok yakın.
  • Ağırlıklar birbirine çok yakın.
  • Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Özellikler Benelli 125S Benelli 125S
Marka Benelli Benelli
Model Benelli 125S Benelli 125S
Motor Hacmi 125cc 125cc
Güç 13hp 13hp
Tork 10nm. 10nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve
Ağırlık 137kg 137kg
Fren Ön Arka Disk Ön Arka Disk
Sele Yüksekliği (cm) 77cm 77cm
Lastik Ön Arka (100/80-17) Ön Arka (100/80-17)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Naked Naked
Top Speed 125km/h 125km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 10 lt - 2lt/100km 10 lt - 2lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 144900TL 144900TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Fiyat Listesi için Tıkla.

Fiyat Listesi için Tıkla.

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Benelli 125S vs Benelli 125S: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. İki model de benzer motor güçlerine sahip, bu da benzer bir hız ve çekiş gücü sunacakları anlamına geliyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 Benelli 125S, 125cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Bu model, yeni başlayanlar ve şehir içi kullanım için mükemmel bir seçenektir.

2. Tork Gücü

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, neredeyse aynı tork değerine sahip olup benzer çekiş gücü sunuyor. Bu, performans açısından diğer özelliklerin tercihinizde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
Her iki modelin tork gücü, benzer seviyelerde olup kullanıcı tercihlerine göre ideal bir denge sunar.

3. Maksimum Hız

2023 Benelli 125S (Naked) ve 2023 Benelli 125S (Naked), maksimum 125 km/h hız değeriyle aynı performansı sunuyor. Bu durumda hızdan ziyade motosikletlerin türüne ve diğer özelliklerine göre karar vermek daha mantıklı olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Benelli 125S, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 Benelli 125S Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Her iki model de aynı sele yüksekliğine sahip olup farklı boydaki kullanıcılar için benzer konfor sunar.

6. Kullanım Alanları

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, Naked türünde motosikletlerdir. şehir içi ve kısa mesafelerde hafifliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Minimalist tasarımıyla stil sahibi kullanıcılar için idealdir.

Servis ve Parça Durumu

2023 Benelli 125S ve 2023 Benelli 125S, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Benelli 125S, 2L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 0.93 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 10 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 500 km yol gidebilir ve depo dolumu 467 TL’ye mal olur.
2023 Benelli 125S, 2L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 0.93 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 10 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 500 km yol gidebilir ve depo dolumu 467 TL’ye mal olur.
Her iki model de yakıt ekonomisi açısından neredeyse aynı değerde performans sunuyor. Bu durumda seçim yaparken diğer teknik özellikler ve kişisel tercihlerin önemi daha da artıyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Benelli 125S, maksimum 125 km/h hıza sahip. Ortalama 88 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 1 saat 8 dakikada tamamlar. Bu mesafede 2 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 93.44 TL harcar.
2023 Benelli 125S, maksimum 125 km/h hıza sahip. Ortalama 88 km/h hızla bu mesafeyi 1 saat 8 dakikada tamamlar. 2 litre yakıt tüketir ve maliyeti 93.44 TL olur.
İki model de bu senaryoda benzer süre ve maliyet ile performans sunuyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 Benelli 125S, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2023 Benelli 125S ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 Benelli 125S sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2023 Benelli 125S daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.