YENİ Cf Moto 700 MT vs KTM 790 Adventure vs KTM 890 ADVENTURE

YENİ Cf Moto 700 MT vs KTM 790 Adventure vs KTM 890 ADVENTURE karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Her iki model de benzer top speed (220 km/sa) listeliyor; KTM 790 Adventure daha güçlü (95hp vs 74hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Cf Moto 700 MT
13 puan
KTM 790 Adventure
80 puan
Teknikte önde
KTM 890 ADVENTURE
83.4 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Cf Moto 700 MT
45.4 puan
Bu senaryoda önde
KTM 790 Adventure
58 puan
KTM 890 ADVENTURE
56.9 puan

Uzun yol / touring

Cf Moto 700 MT
59.9 puan
Bu senaryoda önde
KTM 790 Adventure
66.9 puan
KTM 890 ADVENTURE
64.9 puan

Sportif kullanım

Cf Moto 700 MT
34.1 puan
Bu senaryoda önde
KTM 790 Adventure
73.5 puan
KTM 890 ADVENTURE
70.1 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Cf Moto 700 MT
72.1 puan
KTM 790 Adventure
62.6 puan
KTM 890 ADVENTURE
25.2 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Cf Moto 700 MT 82 cm Bu grupta en alçak sele
  • KTM 790 Adventure 83 cm
  • KTM 890 ADVENTURE 85 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 73.7 hp (Cf Moto 700 MT) ile 105 hp (KTM 890 ADVENTURE) arasında.
  • Tork: 68 Nm (Cf Moto 700 MT) ile 100 Nm (KTM 890 ADVENTURE) arasında.
  • Ağırlık: 189 kg (KTM 790 Adventure) – 218 kg (Cf Moto 700 MT).
  • Motor hacmi: 700 cc (Cf Moto 700 MT) – 900 cc (KTM 890 ADVENTURE).
Özellikler Cf Moto 700 MT KTM 790 Adventure KTM 890 ADVENTURE
Marka CF MOTO KTM KTM
Model Cf Moto 700 MT KTM 790 Adventure KTM 890 ADVENTURE
Yedek Parça — — —
Motor Hacmi 700cc 750cc 900cc
Güç 73.7hp 95hp 105hp
Tork 68nm. 87nm. 100nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 218kg 189kg 196kg
Fren Çift Diskli, 2 Pistonlu Kaliper, J.JUAN - Tek Diskli, tek pistonlu kaliper, J.JUAN Ön Dört pistonlu fren kaliperine sahip 320mm Çift disk fren, Dört pistonlu fren kaliperine sahip 260mm disk fren Ön Arka Disk Abs Brembo Kaliper)
Sele Yüksekliği (cm) 82cm 83cm 85cm
Lastik 120/70 R17 CST Lastik - 160/60 R17 CST Lastik Ön 90/90-21, Arka 150/70-18 Mitas Ön - Arka(90/90 21 / 150/70 18)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure Adventure
Top Speed 220km/h 220km/h 194km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 18 lt - 5lt/100km 20 lt - 4.7lt/100km 20 lt - 4.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat Fiyatı Belirtilmemiştir. 696000TL 1012500TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön süspansiyon

WP-USD Ø 43 mm

Arka süspansiyon

WP shock absorber

-Yol bilgisayarlı TFT ful renkli gösterge. KTM MY Ride özellikli.

-Sürücü yardımcıları, sürüş modları, ABS ve çekiş kontrol özellikleri

 

Sıvı Soğutmalı

Fiyat Bilgileri Gün İçerisinde Ülkenin Ekonomik Durumuna göre değişikliğe uğrayabilir. KTM Fiyat Listesi Sayfasını Ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Cf Moto 700 MT vs KTM 790 Adventure vs KTM 890 ADVENTURE: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Cf Moto 700 MT, 2023 KTM 790 Adventure ve 2023 KTM 890 ADVENTURE modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 KTM 890 ADVENTURE tabloda en yüksek değere (105 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Cf Moto 700 MT: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 KTM 790 Adventure: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 KTM 890 ADVENTURE: 900 cc — üst performans bandı. En yüksek hacim 2023 KTM 890 ADVENTURE, en düşük 2023 Cf Moto 700 MT iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 Cf Moto 700 MT: 68 Nm. 2023 KTM 790 Adventure: 87 Nm. 2023 KTM 890 ADVENTURE: 100 Nm. En yüksek tork 2023 KTM 890 ADVENTURE; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Cf Moto 700 MT: 220 km/h (Enduro). 2023 KTM 790 Adventure: 220 km/h (Enduro). 2023 KTM 890 ADVENTURE: 194 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 Cf Moto 700 MT; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Cf Moto 700 MT: Sıvı Soğutmalı. 2023 KTM 790 Adventure: Sıvı Soğutmalı. 2023 KTM 890 ADVENTURE: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Cf Moto 700 MT: 218 kg, sele 82 cm. 2023 KTM 790 Adventure: 189 kg, sele 83 cm. 2023 KTM 890 ADVENTURE: 196 kg, sele 85 cm. 2023 KTM 790 Adventure listede en hafif; 2023 Cf Moto 700 MT daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 82–85 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Enduro: 2023 Cf Moto 700 MT, 2023 KTM 790 Adventure ve 2023 KTM 890 ADVENTURE — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Cf Moto 700 MT: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 KTM 790 Adventure: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2023 KTM 890 ADVENTURE: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 3. Servis ağı skorunda 2023 Cf Moto 700 MT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Cf Moto 700 MT: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 18 L, tam depo ~841 TL, menzil ~360 km.
2023 KTM 790 Adventure: 4.7 L/100 km → 100 km’de ~2.2 TL; depo 20 L, tam depo ~934 TL, menzil ~426 km.
2023 KTM 890 ADVENTURE: 4.5 L/100 km → 100 km’de ~2.1 TL; depo 20 L, tam depo ~934 TL, menzil ~444 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 KTM 890 ADVENTURE. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Cf Moto 700 MT: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 KTM 790 Adventure: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~4.7 L / ~219.58 TL.
2023 KTM 890 ADVENTURE: ~136 km/h ortalama ile ~44 dakikada, ~4.5 L / ~210.24 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 KTM 890 ADVENTURE. Torkta öne çıkan: 2023 KTM 890 ADVENTURE. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Cf Moto 700 MT ve 2023 KTM 790 Adventure. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.