CF MOTO 700CL-X HERITAGE vs Yamaha R25
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- CF MOTO 700CL-X HERITAGE 80 cm Bu grupta en yüksek sele
- Yamaha R25 78 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 35.9 hp (Yamaha R25) ile 74 hp (CF MOTO 700CL-X HERITAGE) arasında.
- Tork: 22.6 Nm (Yamaha R25) ile 68 Nm (CF MOTO 700CL-X HERITAGE) arasında.
- Ağırlık: 156 kg (Yamaha R25) – 196 kg (CF MOTO 700CL-X HERITAGE).
- Motor hacmi: 250 cc (Yamaha R25) – 700 cc (CF MOTO 700CL-X HERITAGE).
Okuyucu oyları (toplam 6): CF MOTO 700CL-X HERITAGE (3); Yamaha R25 (3).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | CF MOTO 700CL-X HERITAGE | Yamaha R25 |
|---|---|---|
| Marka | CF MOTO | YAMAHA |
| Model | CF MOTO 700CL-X HERITAGE | Yamaha R25 |
| Motor Hacmi | 700cc | 250cc |
| Güç | 74hp | 35.9hp |
| Tork | 68nm. | 22.6nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 196kg | 156kg |
| Fren | Ön hidrolik tek disk, arka hidrolik tek disk ABS (J.JUAN Kaliperler) | Ön hidrolik tek disk 298 mm, arka hidrolik tek disk 220 mm ABS (Nissen Kaliperler) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 80cm | 78cm |
| Lastik | ÖN LASTİK 110/80-R18 ARKA LASTİK 180/55-R17 (PIRELLI) | 110/70-17 ön, 140/70-17 arka lastik ebatları |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Naked | Supersport |
| Top Speed | 228km/h | 193km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 13 lt - 6lt/100km | 14 lt - 3.8lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | 368900TL | 332000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon Ters maşa teleskopik Arka Süspansiyon Tek merkezi amörtisör -Cruise Kontrol -Euro5, Kaydırmalı Debriyaj -LCD Gösterge -Spor ve Ekonomik olmak üzere güç modları -Bosch EFI, Continental ABS |
Ön süspansiyon Teleskopik çatal Arka süspansiyon Salınım kolu -Yüksek devirli 250 cc Euro5 motor -İkili ön far -37 mm KYB baş aşağı ön amortisörler -Dijital çok işlevli gösterge |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
CF MOTO 700CL-X HERITAGE vs Yamaha R25: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha R25, motor hacimleri açısından birbirine yakın performans sunuyor, ancak kullanım alanları ve sürüş tercihleri bu seçimi etkileyebilir. Ayrıca, 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 74hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha R25, motor hacimleri açısından birbirine yakın seviyelerde bulunuyor. 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 700cc ile biraz daha güçlü bir performans sunarken, 2023 Yamaha R25 ise 250cc ile daha ekonomik ve dengeli bir yapı sunuyor.
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 700cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.
2. Tork Gücü
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 68Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 Yamaha R25 ise 22.6Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.
3. Maksimum Hız
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, Naked türünde, maksimum 228 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2023 Yamaha R25, Süpersport türünde, 193 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.
4. Soğutma Sistemi
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 Yamaha R25 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha R25, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 80cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 Yamaha R25 ise 78cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.
6. Kullanım Alanları
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, Naked türünde bir motosiklet olarak şehir içi ve kısa mesafelerde hafifliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Minimalist tasarımıyla stil sahibi kullanıcılar için idealdir. 2023 Yamaha R25, Süpersport türünde bir motosiklet olarak yüksek performans ve hız arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aerodinamik yapısı ve güçlü motoru ile pist deneyimleri için uygundur.
Servis ve Parça Durumu
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha R25, servis ağı açısından benzer seviyededir. 2023 Yamaha R25, kullanıcı yorumlarına göre daha kaliteli servis hizmeti sunmaktadır. 2023 Yamaha R25, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 6L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.8 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 13 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 217 km yol gidebilir ve depo dolumu 607 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha R25, 3.8L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.78 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 368 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha R25, her 100 km'de yaklaşık 1.02 TL daha az yakıt harcıyor. Bu da 1000 km'lik bir yolculukta 1020 TL'ye kadar tasarruf anlamına gelir. Ekonomik sürüş önceliği olan kullanıcılar için dikkat çekici bir avantaj sunuyor.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, maksimum 228 km/h hıza sahip. Ortalama 160 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 38 dakikada tamamlar. Bu mesafede 6 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 280.32 TL harcar.
2023 Yamaha R25, maksimum 193 km/h hıza sahip. Ortalama 135 km/h hızla bu mesafeyi 44 dakikada tamamlar. 3.8 litre yakıt tüketir ve maliyeti 177.54 TL olur.
2023 Yamaha R25, düşük yakıt tüketimi ve ekonomik sürüşüyle bu yolculukta tasarruf sağlıyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar birbirine çok yakın. Teknik veriler ise seçimi kullanım amacına bırakıyor.
Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. 2023 Yamaha R25, servis kalitesi açısından daha iyi yorumlara sahip. 2023 Yamaha R25, yedek parça erişiminde daha avantajlı.
Genel Değerlendirme:
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, motor hacmi, tork gücü ve maksimum hızı ile performans odaklı sürücüler için daha güçlü bir alternatiftir. Özellikle yüksek hızlara çıkmak isteyen, pist veya uzun yol sürüşlerinde maksimum verim arayan kullanıcılar için ideal bir tercihtir. 2023 Yamaha R25 ise daha mütevazı teknik değerlere sahip olsa da, şehir içi sürüşlerde daha dengeli, ekonomik ve kolay bir kullanım sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.