RKS BLADE 350 vs Yamaha MT-07

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

RKS BLADE 350
15 puan
Teknikte önde
Yamaha MT-07
85 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
RKS BLADE 350
82.2 puan
Yamaha MT-07
36.5 puan

Uzun yol / touring

RKS BLADE 350
9.1 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha MT-07
91.7 puan

Sportif kullanım

RKS BLADE 350
4.7 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha MT-07
93.8 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
RKS BLADE 350
80.7 puan
Yamaha MT-07
33.6 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • RKS BLADE 350 82 cm Bu grupta en yüksek sele
  • Yamaha MT-07 80.5 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 29.5 hp (RKS BLADE 350) ile 73.4 hp (Yamaha MT-07) arasında.
  • Tork: 33.5 Nm (RKS BLADE 350) ile 67 Nm (Yamaha MT-07) arasında.
  • Ağırlık: 170 kg (RKS BLADE 350) – 184 kg (Yamaha MT-07).
  • Motor hacmi: 350 cc (RKS BLADE 350) – 700 cc (Yamaha MT-07).
Özellikler RKS BLADE 350 Yamaha MT-07
Marka RKS YAMAHA
Model RKS BLADE 350 Yamaha MT-07
Motor Hacmi 350cc 700cc
Güç 29.5hp 73.4hp
Tork 33.5nm. 67nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 4 with valve
Ağırlık 170kg 184kg
Fren Disk / Disk (ABS) Ön hidrolik çift 298mm ve arka hidrolik tek 245mm disk ABS (Nissen kaliperler)
Sele Yüksekliği (cm) 82cm 80.5cm
Lastik 120/70-14 - 150/70-13 120/70 ZR 17 ön, 180/55 ZR 17 arka lastik ebatı
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Scooter Naked
Top Speed 150km/h 230km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 17 lt - 4.4lt/100km 14 lt - 4.2lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 259200TL 389000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Sıvı Soğutmalı

Fiyat Listesi İçin  Tıkla.

Ön süspansiyon

Teleskopik çatal

Arka süspansiyon

Salınım kolu, (mafsallı)

  • -35 kW A2 versiyonu da mevcuttur
  • -Akıllı telefon bağlantılı 5 inç TFT ekran
  • -CP2 Euro5 motor
  • -QSS (Hızlı Vites Değiştirme Sistemi) için Hazır

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

RKS BLADE 350 vs Yamaha MT-07: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 RKS BLADE 350 ve 2023 Yamaha MT-07, motor hacimleri açısından birbirine yakın performans sunuyor, ancak kullanım alanları ve sürüş tercihleri bu seçimi etkileyebilir. Ayrıca, 2023 Yamaha MT-07, 73.4hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 RKS BLADE 350 ve 2023 Yamaha MT-07, motor hacimleri açısından birbirine yakın seviyelerde bulunuyor. 2023 Yamaha MT-07, 700cc ile biraz daha güçlü bir performans sunarken, 2023 RKS BLADE 350 ise 350cc ile daha ekonomik ve dengeli bir yapı sunuyor.
2023 Yamaha MT-07, 700cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2023 Yamaha MT-07, 67Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 RKS BLADE 350 ise 33.5Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2023 Yamaha MT-07, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha MT-07, Naked türünde, maksimum 230 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2023 RKS BLADE 350, Scooter türünde, 150 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2023 RKS BLADE 350, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 Yamaha MT-07 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 RKS BLADE 350 ve 2023 Yamaha MT-07, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 RKS BLADE 350, 82cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 Yamaha MT-07 ise 80.5cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 RKS BLADE 350, Scooter türünde bir motosiklet olarak şehir içi ulaşımda pratiklik ve yakıt ekonomisi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Kısa mesafeler ve günlük işler için idealdir. 2023 Yamaha MT-07, Naked türünde bir motosiklet olarak şehir içi ve kısa mesafelerde hafifliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Minimalist tasarımıyla stil sahibi kullanıcılar için idealdir.

Servis ve Parça Durumu

2023 RKS BLADE 350 ve 2023 Yamaha MT-07, servis ağı açısından benzer seviyededir. 2023 Yamaha MT-07, kullanıcı yorumlarına göre daha kaliteli servis hizmeti sunmaktadır. 2023 Yamaha MT-07, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 RKS BLADE 350, 4.4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.06 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 17 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 386 km yol gidebilir ve depo dolumu 794 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha MT-07, 4.2L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.96 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 333 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha MT-07, her 100 km'de yaklaşık 0.1 TL daha az yakıt harcıyor. Bu da 1000 km'lik bir yolculukta 100 TL'ye kadar tasarruf anlamına gelir. Ekonomik sürüş önceliği olan kullanıcılar için dikkat çekici bir avantaj sunuyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 RKS BLADE 350, maksimum 150 km/h hıza sahip. Ortalama 105 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 57 dakikada tamamlar. Bu mesafede 4.4 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 205.57 TL harcar.
2023 Yamaha MT-07, maksimum 230 km/h hıza sahip. Ortalama 161 km/h hızla bu mesafeyi 37 dakikada tamamlar. 4.2 litre yakıt tüketir ve maliyeti 196.22 TL olur.
2023 Yamaha MT-07, düşük yakıt tüketimi ve ekonomik sürüşüyle bu yolculukta tasarruf sağlıyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. 2023 Yamaha MT-07, servis kalitesi açısından daha iyi yorumlara sahip. 2023 Yamaha MT-07, yedek parça erişiminde daha avantajlı.

Genel Değerlendirme:
2023 Yamaha MT-07, teknik gücü ve üst düzey performans değerleriyle dikkat çekiyor. Güçlü motor hacmi ve hızlanma kabiliyeti sayesinde daha sportif veya agresif sürüş stiline uygun olabilir. Diğer yandan 2023 RKS BLADE 350, daha kompakt yapısı ile yeni başlayan sürücüler veya günlük kullanım odaklı kullanıcılar için daha mantıklı bir seçenek sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.