RKS R250 vs 2024 YENİ RKS SRK250RS vs YENİ RKS A250
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- RKS R250 79 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2024 RKS SRK250RS 78 cm Bu grupta en alçak sele
- RKS A250 79 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 24 hp (RKS R250) ile 25.4 hp (2024 RKS SRK250RS) arasında.
- Tork: 21.5 Nm (2024 RKS SRK250RS) ile 23.4 Nm (RKS A250) arasında.
- Ağırlık: 162 kg (2024 RKS SRK250RS) – 180 kg (RKS R250).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | RKS R250 | RKS SRK250RS | RKS A250 |
|---|---|---|---|
| Marka | RKS | RKS | RKS |
| Model | RKS R250 | RKS SRK250RS | RKS A250 |
| Motor Hacmi | 250cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 24hp | 25.4hp | 24.6hp |
| Tork | 23nm. | 21.5nm. | 23.4nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 180kg | 162kg | 174kg |
| Fren | Ön Arka Disk Abs | 300mm Disk / 240mm Disk (ABS) | Disk / Disk (ABS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 79cm | 78cm | 79cm |
| Lastik | 120-70-17 / 150-70-17 | 110/70 R17 (CORDIAL) - 140/60 R17 (CORDIAL) | 120-70-17, 150-70-17 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Supersport | Supersport | Naked |
| Top Speed | 171km/h | 155km/h | 180km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 17 lt - 5lt/100km | 12.5 lt - 4lt/100km | 17 lt - 4.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 216200TL | 188600TL | 200100TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Sıvı Soğutmalı RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
RKS R250 vs 2024 YENİ RKS SRK250RS vs YENİ RKS A250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 RKS R250, 2024 RKS SRK250RS ve 2023 RKS A250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2024 RKS SRK250RS tabloda en yüksek değere (25.4 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 RKS R250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 RKS SRK250RS: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 RKS A250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 RKS R250: 23 Nm. 2024 RKS SRK250RS: 21.5 Nm. 2023 RKS A250: 23.4 Nm. En yüksek tork 2023 RKS A250; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 RKS R250: 171 km/h (Süpersport). 2024 RKS SRK250RS: 155 km/h (Süpersport). 2023 RKS A250: 180 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2023 RKS A250; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 RKS R250: Sıvı Soğutmalı. 2024 RKS SRK250RS: Sıvı Soğutmalı. 2023 RKS A250: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 RKS R250: 180 kg, sele 79 cm. 2024 RKS SRK250RS: 162 kg, sele 78 cm. 2023 RKS A250: 174 kg, sele 79 cm. 2024 RKS SRK250RS listede en hafif; 2023 RKS R250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 78–79 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Süpersport: 2023 RKS R250 ve 2024 RKS SRK250RS — performans ve aerodinamik Naked: 2023 RKS A250 — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 RKS R250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 2. 2024 RKS SRK250RS: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 RKS A250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 RKS R250 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 RKS R250: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~340 km.
2024 RKS SRK250RS: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 12.5 L, tam depo ~584 TL, menzil ~313 km.
2023 RKS A250: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~405 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 RKS SRK250RS. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 RKS R250: ~120 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2024 RKS SRK250RS: ~109 km/h ortalama ile ~55 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
2023 RKS A250: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 RKS R250, 2024 RKS SRK250RS ve 2023 RKS A250. Torkta öne çıkan: 2023 RKS A250. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 RKS A250. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.