RKS VELOCE 150 vs RKS TNT125 PRO

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
RKS VELOCE 150
72 puan
RKS TNT125 PRO
28 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

RKS VELOCE 150
52.9 puan
Bu senaryoda önde
RKS TNT125 PRO
68.9 puan

Uzun yol / touring

Bu senaryoda önde
RKS VELOCE 150
63.4 puan
RKS TNT125 PRO
34.8 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
RKS VELOCE 150
59.7 puan
RKS TNT125 PRO
30.5 puan

Yeni başlayan

RKS VELOCE 150
24.2 puan
Bu senaryoda önde
RKS TNT125 PRO
96.9 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • RKS TNT125 PRO 75 cm

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 8.8 hp (RKS TNT125 PRO) ile 11.5 hp (RKS VELOCE 150) arasında.
  • Tork: 2.7 Nm (RKS TNT125 PRO) ile 11.5 Nm (RKS VELOCE 150) arasında.
  • Ağırlık: 130 kg (RKS TNT125 PRO) – 150 kg (RKS VELOCE 150).
  • Motor hacmi: 125 cc (RKS TNT125 PRO) – 150 cc (RKS VELOCE 150).
Özellikler RKS VELOCE 150 RKS TNT125 PRO
Marka RKS RKS
Model RKS VELOCE 150 RKS TNT125 PRO
Motor Hacmi 150cc 125cc
Güç 11.5hp 8.8hp
Tork 11.5nm. 2.7nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 2 with valve Single Cylinder, 2 with valve
Ağırlık 150kg 130kg
Fren Disk / Disk (ABS) Ön(Disk) Arka(Kampana)
Sele Yüksekliği (cm) 0cm 75cm
Lastik 110/80-14 - 130/70-13 2.75 18 - 90/90 18
Soğutma Sistemi Air Cooled Air Cooled
Motor Tipi Scooter Commuter
Top Speed 114km/h 120km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 11 lt - 3.7lt/100km 14 lt - 2.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 97969TL 61598TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Hava Soğutmalı

Fiyat Listesi İçin  Tıkla

Hava Soğutmalı

Fiyat Listesi İçin  Tıkla.

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

RKS VELOCE 150 vs RKS TNT125 PRO: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 RKS VELOCE 150 ve 2023 RKS TNT125 PRO, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2023 RKS VELOCE 150, 11.5hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 RKS VELOCE 150 ve 2023 RKS TNT125 PRO, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 RKS VELOCE 150, 150cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Orta düzey kullanıcılar için şehir içi ve kısa mesafelerde idealdir.

2. Tork Gücü

2023 RKS VELOCE 150 ve 2023 RKS TNT125 PRO, tork değerleri açısından birbirine yakın performans sunuyor. 2023 RKS VELOCE 150, 11.5Nm ile biraz daha güçlü bir çekiş gücüne sahip. Bu, özellikle hızlanma gerektiren durumlarda avantaj sağlayabilir.
2023 RKS VELOCE 150, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Bu tork değeri, şehir içi kullanımda ekonomik ve yeterli bir güç sunar.

3. Maksimum Hız

2023 RKS VELOCE 150 (Scooter) ve 2023 RKS TNT125 PRO (Commuter), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2023 RKS TNT125 PRO, 120 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 RKS VELOCE 150, Hava Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 RKS TNT125 PRO Hava Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 RKS VELOCE 150 ve 2023 RKS TNT125 PRO, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 RKS TNT125 PRO, 75cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 RKS VELOCE 150 ise 0cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 RKS VELOCE 150, Scooter türünde bir motosiklet olarak şehir içi ulaşımda pratiklik ve yakıt ekonomisi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Kısa mesafeler ve günlük işler için idealdir. 2023 RKS TNT125 PRO, Commuter türünde bir motosiklet olarak günlük kullanım ve işe gidip gelme için tasarlanmış pratik bir modeldir. Düşük yakıt tüketimi ve güvenilirliği ile öne çıkar.

Servis ve Parça Durumu

2023 RKS VELOCE 150 ve 2023 RKS TNT125 PRO, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 RKS VELOCE 150, 3.7L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.73 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 11 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 297 km yol gidebilir ve depo dolumu 514 TL’ye mal olur.
2023 RKS TNT125 PRO, 2.5L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.17 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 560 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2023 RKS TNT125 PRO, her 100 km'de yaklaşık 0.56 TL daha az yakıt harcıyor. Bu da 1000 km'lik bir yolculukta 560 TL'ye kadar tasarruf anlamına gelir. Ekonomik sürüş önceliği olan kullanıcılar için dikkat çekici bir avantaj sunuyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 RKS VELOCE 150, maksimum 114 km/h hıza sahip. Ortalama 80 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 1 saat 15 dakikada tamamlar. Bu mesafede 3.7 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 172.86 TL harcar.
2023 RKS TNT125 PRO, maksimum 120 km/h hıza sahip. Ortalama 84 km/h hızla bu mesafeyi 1 saat 11 dakikada tamamlar. 2.5 litre yakıt tüketir ve maliyeti 116.8 TL olur.
2023 RKS TNT125 PRO, düşük yakıt tüketimi ve ekonomik sürüşüyle bu yolculukta tasarruf sağlıyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 RKS VELOCE 150, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2023 RKS TNT125 PRO ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 RKS VELOCE 150 sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2023 RKS TNT125 PRO daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.