TVS APACHE RTR 200 4V vs Benelli TRK251 vs HERO X PULSE 200 4V

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

TVS APACHE RTR 200 4V
69.8 puan
Teknikte önde
Benelli TRK251
80 puan
HERO X PULSE 200 4V
10 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

TVS APACHE RTR 200 4V
65.5 puan
Benelli TRK251
35.9 puan
Bu senaryoda önde
HERO X PULSE 200 4V
68.4 puan

Uzun yol / touring

TVS APACHE RTR 200 4V
46.7 puan
Bu senaryoda önde
Benelli TRK251
91.7 puan
HERO X PULSE 200 4V
29 puan

Sportif kullanım

TVS APACHE RTR 200 4V
68.5 puan
Bu senaryoda önde
Benelli TRK251
82.7 puan
HERO X PULSE 200 4V
15.1 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
TVS APACHE RTR 200 4V
84.4 puan
Benelli TRK251
13.5 puan
HERO X PULSE 200 4V
67.8 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • TVS APACHE RTR 200 4V 80 cm Bu grupta en alçak sele
  • Benelli TRK251 83 cm Bu grupta en yüksek sele
  • HERO X PULSE 200 4V 82.5 cm

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 19.1 hp (HERO X PULSE 200 4V) ile 24.1 hp (Benelli TRK251) arasında.
  • Tork: 17.3 Nm (HERO X PULSE 200 4V) ile 21 Nm (Benelli TRK251) arasında.
  • Ağırlık: 149 kg (TVS APACHE RTR 200 4V) – 176 kg (Benelli TRK251).
  • Motor hacmi: 200 cc (TVS APACHE RTR 200 4V) – 250 cc (Benelli TRK251).
Özellikler TVS APACHE RTR 200 4V Benelli TRK251 HERO X PULSE 200 4V
Marka TVS Benelli HERO
Model TVS APACHE RTR 200 4V Benelli TRK251 HERO X PULSE 200 4V
Motor Hacmi 200cc 250cc 200cc
Güç 20.5hp 24.1hp 19.1hp
Tork 18.1nm. 21nm. 17.3nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 4 with valve
Ağırlık 149kg 176kg 158kg
Fren Disk / Disk Ön Arka Disk Ön Arka Disk Abs
Sele Yüksekliği (cm) 80cm 83cm 82.5cm
Lastik 90/90-17 49P / 90/90-17 M/C 49S Ön - Arka(110×70-ZR17) 90/91-21 M/C 54S, 120/80-18 M/C 62S
Soğutma Sistemi Air Cooled Liquid Cooling Oil Cooled
Motor Tipi Naked Adventure Adventure
Top Speed 156km/h 145km/h 118km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 14.5 lt - 2.5lt/100km 17 lt - 3.6lt/100km 13 lt - 3.2lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 194300TL 181700TL 184574TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin TVS Fiyat Listesi İçin Tıkla Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla HERO Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-Akü Derecelendirmesi 

12V 6Ah ÇF

Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla.

Ön süspansiyon :Sürtünmesiz burçlu teleskopik Ön Amortisör (çap 37)

Arka süspansiyon:  Mono şoklu dikdörtgen salınım kolu

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

TVS APACHE RTR 200 4V vs Benelli TRK251 vs HERO X PULSE 200 4V: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 TVS APACHE RTR 200 4V, 2023 Benelli TRK251 ve 2023 HERO X PULSE 200 4V modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Benelli TRK251 tabloda en yüksek değere (24.1 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Benelli TRK251: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 HERO X PULSE 200 4V: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2023 Benelli TRK251, en düşük 2023 TVS APACHE RTR 200 4V iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: 18.1 Nm. 2023 Benelli TRK251: 21 Nm. 2023 HERO X PULSE 200 4V: 17.3 Nm. En yüksek tork 2023 Benelli TRK251; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: 156 km/h (Naked). 2023 Benelli TRK251: 145 km/h (Enduro). 2023 HERO X PULSE 200 4V: 118 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 TVS APACHE RTR 200 4V; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: Hava Soğutmalı. 2023 Benelli TRK251: Sıvı Soğutmalı. 2023 HERO X PULSE 200 4V: Yağ Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: 149 kg, sele 80 cm. 2023 Benelli TRK251: 176 kg, sele 83 cm. 2023 HERO X PULSE 200 4V: 158 kg, sele 82.5 cm. 2023 TVS APACHE RTR 200 4V listede en hafif; 2023 Benelli TRK251 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 80–83 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Naked: 2023 TVS APACHE RTR 200 4V — şehir ve stil odaklı sürüş Enduro: 2023 Benelli TRK251 ve 2023 HERO X PULSE 200 4V — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 Benelli TRK251: servis ağı 2, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 HERO X PULSE 200 4V: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 TVS APACHE RTR 200 4V öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: 2.5 L/100 km → 100 km’de ~1.17 TL; depo 14.5 L, tam depo ~677 TL, menzil ~580 km.
2023 Benelli TRK251: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~472 km.
2023 HERO X PULSE 200 4V: 3.2 L/100 km → 100 km’de ~1.5 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~406 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 TVS APACHE RTR 200 4V. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 TVS APACHE RTR 200 4V: ~109 km/h ortalama ile ~55 dakikada, ~2.5 L / ~116.8 TL.
2023 Benelli TRK251: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2023 HERO X PULSE 200 4V: ~83 km/h ortalama ile ~1 saat 12 dakikada, ~3.2 L / ~149.5 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Benelli TRK251. Torkta öne çıkan: 2023 Benelli TRK251. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 TVS APACHE RTR 200 4V. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.