TRIUMPH Tiger 1200 GT vs 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO
TRIUMPH Tiger 1200 GT vs 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Her iki model de benzer top speed (250 km/sa) listeliyor; KTM 1390 Super Adventure S EVO daha güçlü (170hp vs 148hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- TRIUMPH Tiger 1200 GT 85 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO 84 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 148 hp (TRIUMPH Tiger 1200 GT) ile 170 hp (2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO) arasında.
- Tork: 130 Nm (TRIUMPH Tiger 1200 GT) ile 145 Nm (2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO) arasında.
- Ağırlık: 227 kg (2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO) – 240 kg (TRIUMPH Tiger 1200 GT).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | TRIUMPH Tiger 1200 GT | KTM 1390 Super Adventure S EVO |
|---|---|---|
| Marka | Triumph | KTM |
| Model | TRIUMPH Tiger 1200 GT | KTM 1390 Super Adventure S EVO |
| Motor Hacmi | Above 1000cc | Above 1000cc |
| Güç | 148hp | 170hp |
| Tork | 130nm. | 145nm. |
| Silindir / Subap | 3 Cylinders, 12 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 240kg | 227kg |
| Fren | Brembo M4.30 Stylema monoblok radyal kaliperler, OC-ABS, ikiz 320 mm yüzer diskler. Magura HC1 açıklığı ayarlanabilir, ayrı hazneli radyal ana silindir., Brembo tek pistonlu kaliper, OC-ABS, tek 282 mm disk. Uzak hazneli arka ana silindir. | Ön : 2 x 4 pistonlu kaliper, radyal olarak monte edilmiş, fren diski Arka : Brembo 2 pistonlu, sabit kaliperli, 267 mm çapında fren diski |
| Sele Yüksekliği (cm) | 85cm | 84cm |
| Lastik | 120/70R19 (M/C 60V TL), 150/70R18 (M/C 70V TL) | Ön : 3,5 x 19" Arka : 5 x 17" |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 250km/h | 250km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 20 lt - 5.1lt/100km | 23 lt - 6.7lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | 1355300TL | Fiyatı Belirtilmemiştir. |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | Triumph Fiyat Listesi İçin Tıkla | KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön süspansiyon Showa 49 mm, yarı aktif sönümlemeli USD çatallar. 200 mm seyahat. Arka Süspansiyon 200 mm tekerlek hareketi Otomatik elektronik ön yük ayarına ve Yeni Aktif Ön Yük Azaltma özelliğine sahip Showa yarı aktif sönümleme mono amortisörü. Sürücünün, arka yolcunun ve bagajın toplam ağırlığına bağlı olarak bu özellik, motosiklet durduğunda sürüş yüksekliğini 20 mm'ye kadar düşürerek daha fazla kolaylık ve güven sunabilir. ŞASİ -Tekerlekler : 19" Ön / 18" arka hafif alüminyum döküm jantlar -Yakıt tankı : 20 litre alüminyum yakıt deposu -Orta Stand : Aksesuar seçeneği -Showa Yarı Aktif Süspansiyon : 200 mm hareketli Showa Yarı Aktif Süspansiyon artık Yeni Aktif Ön Yük Azaltma özelliğine sahip. Sürücünün, arka yolcunun ve bagajın toplam ağırlığına bağlı olarak bu özellik, motosiklet durduğunda sürüş yüksekliğini 20 mm'ye kadar düşürerek daha fazla kolaylık ve güven sunabilir. |
Ön süspansiyon : WP SAT (yarı aktif teknoloji) Ters Çevrilmiş Ø 48 mm Arka süspansiyon : WP SAT (yarı aktif teknoloji) amortisör |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
TRIUMPH Tiger 1200 GT vs KTM 1390 Super Adventure S EVO: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT ve 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, 170hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT ve 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, 1100cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Performans odaklı kullanıcılar ve profesyoneller için tasarlanmıştır.
2. Tork Gücü
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, 145Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT ise 130Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Yüksek tork gücü, ağır yük, arazi veya agresif kullanımda avantaj sağlar.
3. Maksimum Hız
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT (Enduro) ve 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO (Enduro), maksimum 250 km/h hız değeriyle aynı performansı sunuyor. Bu durumda hızdan ziyade motosikletlerin türüne ve diğer özelliklerine göre karar vermek daha mantıklı olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT ve 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, 85cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO ise 84cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.
6. Kullanım Alanları
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT ve 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.
Servis ve Parça Durumu
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, daha yaygın bir servis ağına sahiptir. Bu, bakım sürecini kolaylaştırır. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, 5.1L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.38 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 20 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 392 km yol gidebilir ve depo dolumu 934 TL’ye mal olur.
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, 6.7L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 3.13 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 23 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 343 km yol gidebilir ve depo dolumu 1075 TL’ye mal olur.
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, her 100 km'de yaklaşık 0.75 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 750 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, maksimum 250 km/h hıza sahip. Ortalama 175 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 34 dakikada tamamlar. Bu mesafede 5.1 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 238.27 TL harcar.
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, maksimum 250 km/h hıza sahip. Ortalama 175 km/h hızla bu mesafeyi 34 dakikada tamamlar. 6.7 litre yakıt tüketir ve maliyeti 313.02 TL olur.
2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.
Servis ve Parça Durumu:
2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO, daha yaygın servis ağına sahip. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.
Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 TRIUMPH Tiger 1200 GT sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2026 KTM 1390 Super Adventure S EVO daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.