Yamaha MT-25 vs YENİ RKS A250 vs FALCON N 288

Yamaha MT-25 vs YENİ RKS A250 vs FALCON N 288 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

RKS A250 daha yüksek top speed değerine sahip (180 km/sa vs 170 km/sa); Yamaha MT-25 daha güçlü (36hp vs 25hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
Yamaha MT-25
95.7 puan
RKS A250
13 puan
FALCON N 288
38.4 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
Yamaha MT-25
64.6 puan
RKS A250
41.8 puan
FALCON N 288
61.4 puan

Uzun yol / touring

Bu senaryoda önde
Yamaha MT-25
68.3 puan
RKS A250
54.2 puan
FALCON N 288
35.4 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
Yamaha MT-25
87.4 puan
RKS A250
38.8 puan
FALCON N 288
42.2 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Yamaha MT-25
59.3 puan
RKS A250
55.7 puan
FALCON N 288
47.5 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Yamaha MT-25 78 cm Bu grupta en alçak sele
  • RKS A250 79 cm
  • FALCON N 288 80 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 24.6 hp (RKS A250) ile 36 hp (Yamaha MT-25) arasında.
  • Tork: 23.4 Nm (RKS A250) ile 26.6 Nm (Yamaha MT-25) arasında.
  • Ağırlık: 153 kg (Yamaha MT-25) – 174 kg (RKS A250).
  • Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Özellikler Yamaha MT-25 RKS A250 FALCON N 288
Marka YAMAHA RKS Falcon
Model Yamaha MT-25 RKS A250 FALCON N 288
Motor Hacmi 250cc 250cc 250cc
Güç 36hp 24.6hp 30hp
Tork 26.6nm. 23.4nm. 24nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve Single Cylinder, 4 with valve
Ağırlık 153kg 174kg 160kg
Fren Ön hidrolik tek disk 298 mm, arka hidrolik tek disk 220 mm ABS (Nissen Kaliperler) Disk / Disk (ABS) Ön Çift – Arka Tek Diskli ABS Fren Sistemi
Sele Yüksekliği (cm) 78cm 79cm 80cm
Lastik 110/70-17 ön, 140/70-17 arka lastik ebatları 120-70-17, 150-70-17 Ön 110 - 70 - 17 Arka 140 - 70 - 17
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Naked Naked Naked
Top Speed 170km/h 180km/h 150km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 14 lt - 3.7lt/100km 17 lt - 4.2lt/100km 12 lt - 3.7lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 439500TL 200100TL 150465TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla Falcon Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön süspansiyon

Teleskopik çatal, Ø37.0 mm iç tüp

Arka süspansiyon

Salınım kolu

  • -EURO5 çift silindir motor bloğu
  • -İkili gözlü sinyal lambaları; LED far
  • -Baklava tipi hafif şasi
  • -LCD gösterge

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha MT-25 vs RKS A250 vs FALCON N 288: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Yamaha MT-25, 2023 RKS A250 ve 2023 FALCON N 288 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha MT-25 tabloda en yüksek değere (36 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Yamaha MT-25: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 RKS A250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 FALCON N 288: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.

2. Tork Gücü

2023 Yamaha MT-25: 26.6 Nm. 2023 RKS A250: 23.4 Nm. 2023 FALCON N 288: 24 Nm. En yüksek tork 2023 Yamaha MT-25; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha MT-25: 170 km/h (Naked). 2023 RKS A250: 180 km/h (Naked). 2023 FALCON N 288: 150 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2023 RKS A250; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Yamaha MT-25: Sıvı Soğutmalı. 2023 RKS A250: Sıvı Soğutmalı. 2023 FALCON N 288: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Yamaha MT-25: 153 kg, sele 78 cm. 2023 RKS A250: 174 kg, sele 79 cm. 2023 FALCON N 288: 160 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha MT-25 listede en hafif; 2023 RKS A250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 78–80 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Naked: 2023 Yamaha MT-25, 2023 RKS A250 ve 2023 FALCON N 288 — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Yamaha MT-25: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 RKS A250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 FALCON N 288: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha MT-25 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Yamaha MT-25: 3.7 L/100 km → 100 km’de ~1.73 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~378 km.
2023 RKS A250: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~405 km.
2023 FALCON N 288: 3.7 L/100 km → 100 km’de ~1.73 TL; depo 12 L, tam depo ~561 TL, menzil ~324 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Yamaha MT-25 ve 2023 FALCON N 288. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Yamaha MT-25: ~119 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3.7 L / ~172.86 TL.
2023 RKS A250: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
2023 FALCON N 288: ~105 km/h ortalama ile ~57 dakikada, ~3.7 L / ~172.86 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha MT-25, 2023 RKS A250 ve 2023 FALCON N 288. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha MT-25. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 RKS A250. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.

Sık sorulan sorular

Yamaha MT-25 vs RKS A250 top speed kaç?

RKS A250 180 km/sa, Yamaha MT-25 ise 170 km/sa.

Yamaha MT-25 mi RKS A250 mi daha güçlü?

Yamaha MT-25 36 hp ile daha güçlü.

Hangisi daha hafif, Yamaha MT-25 mi RKS A250 mi?

Yamaha MT-25 153 kg ile daha hafif.

Yamaha MT-25 mi RKS A250 mi almalıyım?

Kullanım tarzınıza göre değişir. Top speed, ağırlık, yakıt ve fiyatı tabloda karşılaştırın; tercihinizi oy ile paylaşabilirsiniz.