2024 YENİ RKS SRK125R vs RKS GRACE 202 PRO
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2024 RKS SRK125R 78 cm Bu grupta en alçak sele
- RKS GRACE 202 PRO 80 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 9.8 hp (RKS GRACE 202 PRO) ile 14.7 hp (2024 RKS SRK125R) arasında.
- Tork: 11 Nm (RKS GRACE 202 PRO) ile 12.1 Nm (2024 RKS SRK125R) arasında.
- Ağırlık: 130 kg (RKS GRACE 202 PRO) – 152 kg (2024 RKS SRK125R).
- Motor hacmi: 125 cc (2024 RKS SRK125R) – 200 cc (RKS GRACE 202 PRO).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | RKS SRK125R | RKS GRACE 202 PRO |
|---|---|---|
| Marka | RKS | RKS |
| Model | RKS SRK125R | RKS GRACE 202 PRO |
| Motor Hacmi | 125cc | 200cc |
| Güç | 14.7hp | 9.8hp |
| Tork | 12.1nm. | 11nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 152kg | 130kg |
| Fren | 260mm Disk / 220mm Disk | Disk / Disk (CBS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 78cm | 80cm |
| Lastik | 110/80-17 - 130/70-17 | 110/70-13 - 130/60-13 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Air Cooled |
| Motor Tipi | Supersport | Scooter |
| Top Speed | 120km/h | 100km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 12.5 lt - 3.2lt/100km | 13 lt - 3.7lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | 148350TL | 93220TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla | RKS Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Hava Soğutmalı Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2024 YENİ RKS SRK125R vs RKS GRACE 202 PRO: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2024 RKS SRK125R ve 2023 RKS GRACE 202 PRO, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2024 RKS SRK125R, 14.7hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2024 RKS SRK125R ve 2023 RKS GRACE 202 PRO, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 RKS GRACE 202 PRO, 200cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Orta düzey kullanıcılar için şehir içi ve kısa mesafelerde idealdir.
2. Tork Gücü
2024 RKS SRK125R ve 2023 RKS GRACE 202 PRO, neredeyse aynı tork değerine sahip olup benzer çekiş gücü sunuyor. Bu, performans açısından diğer özelliklerin tercihinizde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
2024 RKS SRK125R, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Bu tork değeri, şehir içi kullanımda ekonomik ve yeterli bir güç sunar.
3. Maksimum Hız
2024 RKS SRK125R (Süpersport) ve 2023 RKS GRACE 202 PRO (Scooter), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2024 RKS SRK125R, 120 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.
4. Soğutma Sistemi
2024 RKS SRK125R, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 RKS GRACE 202 PRO Hava Soğutmalı bir sistem sunuyor. 2024 RKS SRK125R, uzun yolculuklar ve sıcak hava şartlarında daha iyi performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2024 RKS SRK125R ve 2023 RKS GRACE 202 PRO, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 RKS GRACE 202 PRO, 80cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2024 RKS SRK125R ise 78cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.
6. Kullanım Alanları
2024 RKS SRK125R, Süpersport türünde bir motosiklet olarak yüksek performans ve hız arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aerodinamik yapısı ve güçlü motoru ile pist deneyimleri için uygundur. 2023 RKS GRACE 202 PRO, Scooter türünde bir motosiklet olarak şehir içi ulaşımda pratiklik ve yakıt ekonomisi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Kısa mesafeler ve günlük işler için idealdir.
Servis ve Parça Durumu
2024 RKS SRK125R ve 2023 RKS GRACE 202 PRO, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2024 RKS SRK125R, 3.2L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.5 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 12.5 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 391 km yol gidebilir ve depo dolumu 584 TL’ye mal olur.
2023 RKS GRACE 202 PRO, 3.7L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.73 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 13 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 351 km yol gidebilir ve depo dolumu 607 TL’ye mal olur.
2024 RKS SRK125R, her 100 km'de yaklaşık 0.23 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 230 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2024 RKS SRK125R, maksimum 120 km/h hıza sahip. Ortalama 84 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 1 saat 11 dakikada tamamlar. Bu mesafede 3.2 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 149.5 TL harcar.
2023 RKS GRACE 202 PRO, maksimum 100 km/h hıza sahip. Ortalama 70 km/h hızla bu mesafeyi 1 saat 26 dakikada tamamlar. 3.7 litre yakıt tüketir ve maliyeti 172.86 TL olur.
2024 RKS SRK125R, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.
Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.
Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2024 RKS SRK125R, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2023 RKS GRACE 202 PRO ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2024 RKS SRK125R sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2023 RKS GRACE 202 PRO daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.