2025 YENİ Honda NT1100MT vs KANUNİ Reha 250 vs Honda NC750X
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2025 Honda NT1100MT 82 cm Bu grupta en yüksek sele
- KANUNİ Reha 250 76 cm Bu grupta en alçak sele
- Honda NC750X 80 cm
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 6 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 22.4 hp (KANUNİ Reha 250) ile 102 hp (2025 Honda NT1100MT) arasında.
- Tork: 23 Nm (KANUNİ Reha 250) ile 112 Nm (2025 Honda NT1100MT) arasında.
- Ağırlık: 188 kg (KANUNİ Reha 250) – 250 kg (2025 Honda NT1100MT).
- Motor hacmi: 250 cc (KANUNİ Reha 250) – 1100 cc (2025 Honda NT1100MT).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Honda NT1100MT | KANUNİ Reha 250 | Honda NC750X |
|---|---|---|---|
| Marka | HONDA | Kanuni | HONDA |
| Model | Honda NT1100MT | KANUNİ Reha 250 | Honda NC750X |
| Motor Hacmi | Above 1000cc | 250cc | 750cc |
| Güç | 102hp | 22.4hp | 58.5hp |
| Tork | 112nm. | 23nm. | 69nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Single Cylinder, 2 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 250kg | 188kg | 214kg |
| Fren | Ön : Radyal monteli dört pistonlu fren kaliperi, 310 mm yüzer çift disk Arka : Tek pistonlu kaliper, 256 mm tek disk | Ön Arka Disk Abs | Ön / Arka (320 mm 2 piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk / 240 mm tek piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk) 2 Kanallı ABS |
| Sele Yüksekliği (cm) | 82cm | 76cm | 80cm |
| Lastik | Ön : 120/70ZR17 M/C (58W) Arka : 180/55R17 M/C (73W) | 120/80-14, 58S 150/70-13, 64S | Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R17) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Adventure |
| Top Speed | 220km/h | 125km/h | 200km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 20.4 lt - 5lt/100km | 12 lt - 3.2lt/100km | 14.1 lt - 3.5lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 108700TL | 180000TL | 516500TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | Kanuni Fiyat Listesi İçin Tıkla | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon : SHOWA 43 mm SFF-BP tipi ters teleskopik çatal, kadran tarzı ön yükleme ayarı, 150 mm strok. Arka Süspansiyon : SHOWA gazlı amortisörlü Pro-Link'li monoblok alüminyum salıncak kolu, hidrolik kadran tarzı ön yük ayarlayıcı, 150 mm hareket mesafesi. Diğer Modelleri
-6,5 inç TFTTouch Panel Çoklu bilgi ekranı ve ikincil LCD metre -Apple Car Play ve Andrtoid Auto -USB-A -Seyir Kontrolü Sürüş Modları
|
Ön Süspansiyon Teleskopik Arka Süspansiyon Helezonik yaylı çift amortisör Akü 12 V/ 8.6 Ah |
-Sıvı Soğutmalı -Ön Süspansiyon 41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi -Arka Süspansiyon Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi -Dahili Bagaj -LCD Gösterge Paneli -LED Ön Far -LED Arka Far -Honda Seçilebilir Tork Kontrolü -Elektronik Kontrollü Gaz Kolu -Acil Durum Fren Sinyalleri Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2025 YENİ Honda NT1100MT vs KANUNİ Reha 250 vs Honda NC750X: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2025 Honda NT1100MT, 2023 KANUNİ Reha 250 ve 2023 Honda NC750X modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Silindir hacimleri arasında belirgin fark var: 2025 Honda NT1100MT (1100 cc) performans tarafında öne çıkarken, 2023 KANUNİ Reha 250 (250 cc) daha hafif segmentte konumlanıyor. Beygir gücü olarak 2025 Honda NT1100MT tabloda en yüksek değere (102 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2025 Honda NT1100MT: 1100 cc — üst performans bandı. 2023 KANUNİ Reha 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Honda NC750X: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2025 Honda NT1100MT, en düşük 2023 KANUNİ Reha 250 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2025 Honda NT1100MT: 112 Nm. 2023 KANUNİ Reha 250: 23 Nm. 2023 Honda NC750X: 69 Nm. En yüksek tork 2025 Honda NT1100MT; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2025 Honda NT1100MT: 220 km/h (Scooter). 2023 KANUNİ Reha 250: 125 km/h (Scooter). 2023 Honda NC750X: 200 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2025 Honda NT1100MT; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2025 Honda NT1100MT: Sıvı Soğutmalı. 2023 KANUNİ Reha 250: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda NC750X: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2025 Honda NT1100MT: 250 kg, sele 82 cm. 2023 KANUNİ Reha 250: 188 kg, sele 76 cm. 2023 Honda NC750X: 214 kg, sele 80 cm. 2023 KANUNİ Reha 250 listede en hafif; 2025 Honda NT1100MT daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 76–82 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2025 Honda NT1100MT ve 2023 KANUNİ Reha 250 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Enduro: 2023 Honda NC750X — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2025 Honda NT1100MT: servis ağı 5, servis kalitesi 5, yedek parça 5. 2023 KANUNİ Reha 250: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 2. 2023 Honda NC750X: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 Honda NT1100MT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2025 Honda NT1100MT: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 20.4 L, tam depo ~953 TL, menzil ~408 km.
2023 KANUNİ Reha 250: 3.2 L/100 km → 100 km’de ~1.5 TL; depo 12 L, tam depo ~561 TL, menzil ~375 km.
2023 Honda NC750X: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 14.1 L, tam depo ~659 TL, menzil ~403 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 KANUNİ Reha 250. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2025 Honda NT1100MT: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 KANUNİ Reha 250: ~88 km/h ortalama ile ~1 saat 8 dakikada, ~3.2 L / ~149.5 TL.
2023 Honda NC750X: ~140 km/h ortalama ile ~43 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2025 Honda NT1100MT. Torkta öne çıkan: 2025 Honda NT1100MT. Maksimum hızda öne çıkan: 2025 Honda NT1100MT. Hacimler arası fark büyük; “hangisi daha iyi” sorusu önce kullanım senaryonu (şehir, tur, pist) ile çözülmeli. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.