2026 YENİ BMW F450 GS vs 2027 YENİ BMW F 450 R vs 2027 YENİ BMW F 450 RR
2026 YENİ BMW F450 GS vs 2027 YENİ BMW F 450 R vs 2027 YENİ BMW F 450 RR karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
BMW F 450 R daha yüksek top speed değerine sahip (180 km/sa vs 165 km/sa); BMW F450 GS daha güçlü (48hp vs 48hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2026 BMW F450 GS 84.5 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2027 BMW F 450 R 79 cm Bu grupta en alçak sele
- 2027 BMW F 450 RR 79 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 5.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 47.5 hp (2027 BMW F 450 R) ile 48 hp (2026 BMW F450 GS) arasında.
- Tork rakamları birbirine çok yakın.
- Ağırlık: 175 kg (2027 BMW F 450 R) – 178 kg (2026 BMW F450 GS).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | BMW F450 GS | BMW F 450 R | BMW F 450 RR |
|---|---|---|---|
| Marka | BMW | BMW | BMW |
| Model | BMW F450 GS | BMW F 450 R | BMW F 450 RR |
| Yedek Parça | — | — | — |
| Motor Hacmi | 450cc | 450cc | 450cc |
| Güç | 48hp | 47.5hp | 47.5hp |
| Tork | 43nm. | 43nm. | 43nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 178kg | 175kg | 175kg |
| Fren | Ön : Tek diskli fren, yüzer fren diski çapı 310 mm, 4 pistonlu radyal fren kaliper Arka : Tek diskli fren, çap 240 mm, 2 pistonlu yüzer kaliper | Ön : Yüzer tek diskli fren, 310 mm çap, Brembo 4 pistonlu sabit kaliper Arka : Tek diskli fren, çap 240 mm, yüzer tek pistonlu kaliper | Ön : Yüzer tek diskli fren, 310 mm çap, Brembo 4 pistonlu sabit kaliper Arka :Tek diskli fren, çap 240 mm, yüzer tek pistonlu kaliper |
| Sele Yüksekliği (cm) | 84.5cm | 79cm | 79cm |
| Lastik | Ön : 100/90 R19 Arka : 130/80 R17 BMW Motorrad ABS Pro | Ön : 110/70 ZR17 Arka : 150/60 ZR17 | Ön : 110/70 ZR17 Arka : 150/60 ZR17 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Naked | Naked |
| Top Speed | 165km/h | 180km/h | 180km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 14 lt - 3.8lt/100km | 14 lt - 4lt/100km | 14 lt - 3.8lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | Fiyatı Belirtilmemiştir. | Fiyatı Belirtilmemiştir. | Fiyatı Belirtilmemiştir. |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla | BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla | BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
|
Ön Süspansiyon : Baş Aşağı teleskopik çatal, çap 43 mm
Exclusive ve M Sport versiyonlarında ek olarak:
M Sport versiyonunda ayrıca:
Opsiyonel donanım olarak:
|
Ön Süspansiyon : Baş Aşağı teleskopik çatal, çap 43 mm Standart donanımlar:
BMW ayrıca TFT ekranın supersport kullanımına özel bir Pure Ride Screen arayüzüne sahip olduğunu belirtiyor. BMW Group PressClub BMW F 450 RR M Sport DonanımlarıM Sport versiyonunda bunlara ek olarak:
M Sport + Riding Modes Pro ile TFT’ye üç ek Sport ekranı geliyor ve bunlarda DTC, fren kuvveti, yatış açısı ve tur zamanı gibi pist verileri görüntülenebiliyor. BMW Group PressClub Opsiyonel Donanımlar
Easy Ride Clutch, debriyajın devreye girip çıkmasını otomatik yönetiyor. Sürücü kalkış ve duruş sırasında debriyaj kolunu kullanmak zorunda kalmıyor; ancak F 450 RR tam otomatik hale gelmiyor ve vites seçimi sürücü tarafından yapılmaya devam ediyor. BMW Group PressClub |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
BMW F450 GS vs BMW F 450 R vs BMW F 450 RR: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2026 BMW F450 GS, 2027 BMW F 450 R ve 2027 BMW F 450 RR modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2026 BMW F450 GS tabloda en yüksek değere (48 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2026 BMW F450 GS: 450 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2027 BMW F 450 R: 450 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2027 BMW F 450 RR: 450 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2026 BMW F450 GS: 43 Nm. 2027 BMW F 450 R: 43 Nm. 2027 BMW F 450 RR: 43 Nm. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2026 BMW F450 GS: 165 km/h (Enduro). 2027 BMW F 450 R: 180 km/h (Naked). 2027 BMW F 450 RR: 180 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2027 BMW F 450 R; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2026 BMW F450 GS: Sıvı Soğutmalı. 2027 BMW F 450 R: Sıvı Soğutmalı. 2027 BMW F 450 RR: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2026 BMW F450 GS: 178 kg, sele 84.5 cm. 2027 BMW F 450 R: 175 kg, sele 79 cm. 2027 BMW F 450 RR: 175 kg, sele 79 cm. 2027 BMW F 450 R listede en hafif; 2026 BMW F450 GS daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79–84.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2026 BMW F450 GS — asfalt + hafif arazi dengesi Naked: 2027 BMW F 450 R ve 2027 BMW F 450 RR — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2026 BMW F450 GS: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2027 BMW F 450 R: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2027 BMW F 450 RR: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. Servis ağı skorunda 2026 BMW F450 GS öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2026 BMW F450 GS: 3.8 L/100 km → 100 km’de ~1.78 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~368 km.
2027 BMW F 450 R: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~350 km.
2027 BMW F 450 RR: 3.8 L/100 km → 100 km’de ~1.78 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~368 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2026 BMW F450 GS ve 2027 BMW F 450 RR. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2026 BMW F450 GS: ~116 km/h ortalama ile ~52 dakikada, ~3.8 L / ~177.54 TL.
2027 BMW F 450 R: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
2027 BMW F 450 RR: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~3.8 L / ~177.54 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2026 BMW F450 GS, 2027 BMW F 450 R ve 2027 BMW F 450 RR. Torkta öne çıkan: 2026 BMW F450 GS, 2027 BMW F 450 R ve 2027 BMW F 450 RR. Maksimum hızda öne çıkan: 2027 BMW F 450 R ve 2027 BMW F 450 RR. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.