2026 KTM 390 Adventure R vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT
2026 KTM 390 Adventure R vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
CF Moto 450 MT daha yüksek top speed değerine sahip (180 km/sa vs 160 km/sa); KTM 390 Adventure R daha güçlü (44hp vs 44hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2026 KTM 390 Adventure R 87 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2024 CF Moto 450 MT 82 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 43.6 hp (2024 CF Moto 450 MT) ile 44 hp (2026 KTM 390 Adventure R) arasında.
- Tork: 39 Nm (2026 KTM 390 Adventure R) ile 44 Nm (2024 CF Moto 450 MT) arasında.
- Ağırlık: 164 kg (2026 KTM 390 Adventure R) – 175 kg (2024 CF Moto 450 MT).
- Motor hacmi: 400 cc (2026 KTM 390 Adventure R) – 450 cc (2024 CF Moto 450 MT).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | KTM 390 Adventure R | CF Moto 450 MT |
|---|---|---|
| Marka | KTM | CF MOTO |
| Model | KTM 390 Adventure R | CF Moto 450 MT |
| Yedek Parça | — | — |
| Motor Hacmi | 400cc | 450cc |
| Güç | 44hp | 43.6hp |
| Tork | 39nm. | 44nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 164kg | 175kg |
| Fren | Ön : Bybre eksenel yüzer fren kaliperleri, 2 pistonlu Arka : Bybre yüzer kaliper 1 piston | Ön 4 pistonlu J.Juan kaliper, 320 mm disk, Bosch ABS’li, ARKA 1 pistonlu J.Juan kaliper, Bosch ABS’li 240 mm disk (değiştirilebilir) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 87cm | 82cm |
| Lastik | Ön : 1.85 × 21 Arka : 2.5 × 18 | ÖN 90/90-21, ARKA 140/70-18 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 160km/h | 180km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 14 lt - 3.4lt/100km | 17 lt - 3.4lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | Fiyatı Belirtilmemiştir. | 566100TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | KTM Fiyat Listesi İçin Tıkla | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön süspansiyon : WP APEX açık kartuş 43mm Arka süspansiyon : WP APEX bölünmüş piston |
Ön süspansiyon 41 mm USD KYB çatal, ayarlanabilir Arka süspansiyon Multi-link, KYB monoshock, adjustable -Kaydırmalı Debriyaj, TCS, ABS on/off, Yeni Nesil TFT ekran, Navigasyon ve Bluetooth telefon bağlantısı. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
KTM 390 Adventure R vs CF Moto 450 MT: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2026 KTM 390 Adventure R, 44hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2024 CF Moto 450 MT, 450cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.
2. Tork Gücü
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, tork değerleri açısından birbirine yakın performans sunuyor. 2024 CF Moto 450 MT, 44Nm ile biraz daha güçlü bir çekiş gücüne sahip. Bu, özellikle hızlanma gerektiren durumlarda avantaj sağlayabilir.
2024 CF Moto 450 MT, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Bu tork değeri, şehir içi kullanımda ekonomik ve yeterli bir güç sunar.
3. Maksimum Hız
2026 KTM 390 Adventure R (Enduro) ve 2024 CF Moto 450 MT (Enduro), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2024 CF Moto 450 MT, 180 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.
4. Soğutma Sistemi
2026 KTM 390 Adventure R, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2024 CF Moto 450 MT Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2026 KTM 390 Adventure R, 87cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2024 CF Moto 450 MT ise 82cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.
6. Kullanım Alanları
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.
Servis ve Parça Durumu
2026 KTM 390 Adventure R ve 2024 CF Moto 450 MT, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. 2026 KTM 390 Adventure R, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2026 KTM 390 Adventure R, 3.4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.59 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 412 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2024 CF Moto 450 MT, 3.4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.59 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 17 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 500 km yol gidebilir ve depo dolumu 794 TL’ye mal olur.
Her iki model de yakıt ekonomisi açısından neredeyse aynı değerde performans sunuyor. Bu durumda seçim yaparken diğer teknik özellikler ve kişisel tercihlerin önemi daha da artıyor.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2026 KTM 390 Adventure R, maksimum 160 km/h hıza sahip. Ortalama 112 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 54 dakikada tamamlar. Bu mesafede 3.4 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 158.85 TL harcar.
2024 CF Moto 450 MT, maksimum 180 km/h hıza sahip. Ortalama 126 km/h hızla bu mesafeyi 48 dakikada tamamlar. 3.4 litre yakıt tüketir ve maliyeti 158.85 TL olur.
İki model de bu senaryoda benzer süre ve maliyet ile performans sunuyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.
Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. 2026 KTM 390 Adventure R, yedek parça erişiminde daha avantajlı.
Genel Değerlendirme:
2024 CF Moto 450 MT, teknik gücü ve üst düzey performans değerleriyle dikkat çekiyor. Güçlü motor hacmi ve hızlanma kabiliyeti sayesinde daha sportif veya agresif sürüş stiline uygun olabilir. Diğer yandan 2026 KTM 390 Adventure R, daha kompakt yapısı ile yeni başlayan sürücüler veya günlük kullanım odaklı kullanıcılar için daha mantıklı bir seçenek sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.