CF MOTO 675SR vs 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600

CF MOTO 675SR vs 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

CF MOTO 675SR daha yüksek top speed değerine sahip (260 km/sa vs 253 km/sa); 2026 SUZUKİ GSX-R600 daha güçlü (125hp vs 95hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

CF MOTO 675SR
35 puan
Teknikte önde
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600
65 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

CF MOTO 675SR
42.6 puan
Bu senaryoda önde
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600
56.4 puan

Uzun yol / touring

Bu senaryoda önde
CF MOTO 675SR
70.5 puan
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600
32.1 puan

Sportif kullanım

CF MOTO 675SR
57.7 puan
Bu senaryoda önde
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600
66.2 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
CF MOTO 675SR
45.3 puan
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600
43.3 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • CF MOTO 675SR 80 cm Bu grupta en alçak sele
  • 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600 81 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 95 hp (CF MOTO 675SR) ile 125 hp (2026 2026 SUZUKİ GSX-R600) arasında.
  • Tork: 69 Nm (2026 2026 SUZUKİ GSX-R600) ile 70 Nm (CF MOTO 675SR) arasında.
  • Ağırlık: 187 kg (2026 2026 SUZUKİ GSX-R600) – 189 kg (CF MOTO 675SR).
  • Motor hacmi: 600 cc (2026 2026 SUZUKİ GSX-R600) – 650 cc (CF MOTO 675SR).
Özellikler CF MOTO 675SR 2026 SUZUKİ GSX-R600
Marka CF MOTO Suzuki
Model CF MOTO 675SR 2026 SUZUKİ GSX-R600
Yedek Parça — —
Motor Hacmi 650cc 600cc
Güç 95hp 125hp
Tork 70nm. 69nm.
Silindir / Subap 3 Cylinders, 12 with valve 4 Cylinders, 16 with valve
Ağırlık 189kg 187kg
Fren Ön : ⌀300mm ikiz diskler, dört pistonlu radyal kaliper, J.Juan Arka : ⌀240mm tek disk, tek pistonlu kayar kaliper, J. Juan Ön : Brembo 4 piston, çift disk Arka : Nissin tek piston
Sele Yüksekliği (cm) 80cm 81cm
Lastik Ön : 120/70 R17 CST S3N Arka : 180/55 R17 CST S3N Ön : 120/70 ZR17 Arka : 180/55 ZR17
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Supersport Supersport
Top Speed 260km/h 253km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 15 lt - 6lt/100km 17 lt - 5.4lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 611800TL Fiyatı Belirtilmemiştir.
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön Süspansiyon : ⌀41mm USD, tamamen ayarlanabilir, KYB

Arka Süspansiyon : Monoşok, ayarlanabilir ön yükleme ve geri tepme, KYB

Tasarım

  • Aerodinamik gövde yapısı: kanatlar ve fren hava girişleri
  • LED animasyonlu imza aydınlatma
  • Yüksek yaylı alüminyum salınım kolu
  • Gövde boyunca tasarım bütünlüğü sağlayan elemanlar

Zaman Saldırısı Özellikleri

  • Hızlı vites geçişleri için Quick-shifter
  • Tur zamanı kronometresi
  • İki seviyeli çekiş kontrolü
  • CST S3N çift bileşenli spor lastikler

Gelişmiş Elektronikler

  • 5 inç TFT ekran
  • CFMOTO RIDE uygulaması ile desteklenen My Ride, gerçek zamanlı konum, hatırlatıcılar gibi akıllı özellikler (Bu özellikler için T-Box cihazı gereklidir.)

Yarış İlhamlı Sürüş Pozisyonu

  • 15 litrelik ergonomik yakıt tankı
  • Aksiyon kamera adaptörüne sahip sele kapağı
  • Sele yüksekliği: 810 mm (Aksesuar sele ile 830 mm veya 795 mm olarak ayarlanabilir)

Spor Odaklı Şasi

  • Alaşımlı çelik boru şasi
  • Ön süspansiyon: 41 mm USD tam ayarlanabilir KYB
  • Arka süspansiyon: KYB tarafından ayarlanabilir ön yükleme ve geri tepme özellikli monoshock
  • Ön frenler: 300 mm diskler, 4 pistonlu kaliperler, radyal fren pompası (J. Juan)
  • Arka frenler: 240 mm disk, tek pistonlu kaliper (J. Juan)

Ön Süspansiyon : Showa BPF, ters teleskopik Arka Süspansiyon : Showa link-type tek amortisör; rebound ve compression

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

CF MOTO 675SR vs 2026 SUZUKİ GSX-R600: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, 125hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 CF MOTO 675SR, 650cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, neredeyse aynı tork değerine sahip olup benzer çekiş gücü sunuyor. Bu, performans açısından diğer özelliklerin tercihinizde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
2023 CF MOTO 675SR, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 CF MOTO 675SR (Süpersport) ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600 (Süpersport), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2023 CF MOTO 675SR, 260 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 CF MOTO 675SR, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, 81cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 CF MOTO 675SR ise 80cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, Süpersport türünde motosikletlerdir. yüksek performans ve hız arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Aerodinamik yapısı ve güçlü motoru ile pist deneyimleri için uygundur.

Servis ve Parça Durumu

2023 CF MOTO 675SR ve 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 CF MOTO 675SR, 6L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.8 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 15 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 250 km yol gidebilir ve depo dolumu 701 TL’ye mal olur.
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, 5.4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.52 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 17 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 315 km yol gidebilir ve depo dolumu 794 TL’ye mal olur.
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, her 100 km'de yaklaşık 0.28 TL daha az yakıt harcıyor. Bu da 1000 km'lik bir yolculukta 280 TL'ye kadar tasarruf anlamına gelir. Ekonomik sürüş önceliği olan kullanıcılar için dikkat çekici bir avantaj sunuyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 CF MOTO 675SR, maksimum 260 km/h hıza sahip. Ortalama 182 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 33 dakikada tamamlar. Bu mesafede 6 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 280.32 TL harcar.
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, maksimum 253 km/h hıza sahip. Ortalama 177 km/h hızla bu mesafeyi 34 dakikada tamamlar. 5.4 litre yakıt tüketir ve maliyeti 252.29 TL olur.
2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, düşük yakıt tüketimi ve ekonomik sürüşüyle bu yolculukta tasarruf sağlıyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600, yedek parça erişiminde daha avantajlı.

Genel Değerlendirme:
2023 CF MOTO 675SR, motor hacmi, tork gücü ve maksimum hızı ile performans odaklı sürücüler için daha güçlü bir alternatiftir. Özellikle yüksek hızlara çıkmak isteyen, pist veya uzun yol sürüşlerinde maksimum verim arayan kullanıcılar için ideal bir tercihtir. 2026 2026 SUZUKİ GSX-R600 ise daha mütevazı teknik değerlere sahip olsa da, şehir içi sürüşlerde daha dengeli, ekonomik ve kolay bir kullanım sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.