CF MOTO 700CL-X HERITAGE vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT vs Yamaha MT-07
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- CF MOTO 700CL-X HERITAGE 80 cm Bu grupta en alçak sele
- 2024 CF Moto 450 MT 82 cm Bu grupta en yüksek sele
- Yamaha MT-07 80.5 cm
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 43.6 hp (2024 CF Moto 450 MT) ile 74 hp (CF MOTO 700CL-X HERITAGE) arasında.
- Tork: 44 Nm (2024 CF Moto 450 MT) ile 68 Nm (CF MOTO 700CL-X HERITAGE) arasında.
- Ağırlık: 175 kg (2024 CF Moto 450 MT) – 196 kg (CF MOTO 700CL-X HERITAGE).
- Motor hacmi: 450 cc (2024 CF Moto 450 MT) – 700 cc (Yamaha MT-07).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | CF MOTO 700CL-X HERITAGE | CF Moto 450 MT | Yamaha MT-07 |
|---|---|---|---|
| Marka | CF MOTO | CF MOTO | YAMAHA |
| Model | CF MOTO 700CL-X HERITAGE | CF Moto 450 MT | Yamaha MT-07 |
| Motor Hacmi | 700cc | 450cc | 700cc |
| Güç | 74hp | 43.6hp | 73.4hp |
| Tork | 68nm. | 44nm. | 67nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 196kg | 175kg | 184kg |
| Fren | Ön hidrolik tek disk, arka hidrolik tek disk ABS (J.JUAN Kaliperler) | Ön 4 pistonlu J.Juan kaliper, 320 mm disk, Bosch ABS’li, ARKA 1 pistonlu J.Juan kaliper, Bosch ABS’li 240 mm disk (değiştirilebilir) | Ön hidrolik çift 298mm ve arka hidrolik tek 245mm disk ABS (Nissen kaliperler) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 80cm | 82cm | 80.5cm |
| Lastik | ÖN LASTİK 110/80-R18 ARKA LASTİK 180/55-R17 (PIRELLI) | ÖN 90/90-21, ARKA 140/70-18 | 120/70 ZR 17 ön, 180/55 ZR 17 arka lastik ebatı |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Naked | Adventure | Naked |
| Top Speed | 228km/h | 180km/h | 230km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 13 lt - 6lt/100km | 17 lt - 3.4lt/100km | 14 lt - 4.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 368900TL | 399900TL | 389000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon Ters maşa teleskopik Arka Süspansiyon Tek merkezi amörtisör -Cruise Kontrol -Euro5, Kaydırmalı Debriyaj -LCD Gösterge -Spor ve Ekonomik olmak üzere güç modları -Bosch EFI, Continental ABS |
Ön süspansiyon 41 mm USD KYB çatal, ayarlanabilir Arka süspansiyon Multi-link, KYB monoshock, adjustable -Kaydırmalı Debriyaj, TCS, ABS on/off, Yeni Nesil TFT ekran, Navigasyon ve Bluetooth telefon bağlantısı. |
Ön süspansiyon Teleskopik çatal Arka süspansiyon Salınım kolu, (mafsallı)
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
CF MOTO 700CL-X HERITAGE vs 2024 YENİ CF Moto 450 MT vs Yamaha MT-07: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, 2024 CF Moto 450 MT ve 2023 Yamaha MT-07 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE tabloda en yüksek değere (74 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2024 CF Moto 450 MT: 450 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha MT-07: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE, en düşük 2024 CF Moto 450 MT iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: 68 Nm. 2024 CF Moto 450 MT: 44 Nm. 2023 Yamaha MT-07: 67 Nm. En yüksek tork 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: 228 km/h (Naked). 2024 CF Moto 450 MT: 180 km/h (Enduro). 2023 Yamaha MT-07: 230 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha MT-07; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: Sıvı Soğutmalı. 2024 CF Moto 450 MT: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha MT-07: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: 196 kg, sele 80 cm. 2024 CF Moto 450 MT: 175 kg, sele 82 cm. 2023 Yamaha MT-07: 184 kg, sele 80.5 cm. 2024 CF Moto 450 MT listede en hafif; 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 80–82 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Naked: 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha MT-07 — şehir ve stil odaklı sürüş Enduro: 2024 CF Moto 450 MT — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 2. 2024 CF Moto 450 MT: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 Yamaha MT-07: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: 6 L/100 km → 100 km’de ~2.8 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~217 km.
2024 CF Moto 450 MT: 3.4 L/100 km → 100 km’de ~1.59 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~500 km.
2023 Yamaha MT-07: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~333 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 CF Moto 450 MT. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE: ~160 km/h ortalama ile ~38 dakikada, ~6 L / ~280.32 TL.
2024 CF Moto 450 MT: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~3.4 L / ~158.85 TL.
2023 Yamaha MT-07: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE ve 2023 Yamaha MT-07. Torkta öne çıkan: 2023 CF MOTO 700CL-X HERITAGE. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha MT-07. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.