HERO X PULSE 200 4V vs 2026 CF MOTO 250 DUAL vs Honda CRF250 Rally
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- HERO X PULSE 200 4V 82.5 cm Bu grupta en alçak sele
- 2026 CF MOTO 250 DUAL 84 cm
- Honda CRF250 Rally 88 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 5.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 19.1 hp (HERO X PULSE 200 4V) ile 24 hp (Honda CRF250 Rally) arasında.
- Tork: 17.3 Nm (HERO X PULSE 200 4V) ile 23 Nm (Honda CRF250 Rally) arasında.
- Ağırlık: 150 kg (2026 CF MOTO 250 DUAL) – 158 kg (HERO X PULSE 200 4V).
- Motor hacmi: 200 cc (HERO X PULSE 200 4V) – 250 cc (Honda CRF250 Rally).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | HERO X PULSE 200 4V | CF MOTO 250 DUAL | Honda CRF250 Rally |
|---|---|---|---|
| Marka | HERO | CF MOTO | HONDA |
| Model | HERO X PULSE 200 4V | CF MOTO 250 DUAL | Honda CRF250 Rally |
| Motor Hacmi | 200cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 19.1hp | 24hp | 24hp |
| Tork | 17.3nm. | 22.5nm. | 23nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 2 with valve |
| Ağırlık | 158kg | 150kg | 152kg |
| Fren | Ön Arka Disk Abs | Ön ve Arka Disk ABS | Ön / Arka (296 mm x 3.5mm çift piston kaliperli disk / 296 mm x 3.5mm tek piston kaliperli disk) 2 Kanallı ABS |
| Sele Yüksekliği (cm) | 82.5cm | 84cm | 88cm |
| Lastik | 90/91-21 M/C 54S, 120/80-18 M/C 62S | Ön : 80/100 R21 M/C 51P Arka : 120/80 R18 M/C 62P | Ön - Arka(80/100-21M/C 51P /120/80-18M/C 62P) |
| Soğutma Sistemi | Oil Cooled | Liquid Cooling | Air Cooled |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 118km/h | 130km/h | 137km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 13 lt - 3.2lt/100km | 13 lt - 3lt/100km | 7.7 lt - 3.1lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 184574TL | 159400TL | 388750TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HERO Fiyat Listesi İçin Tıkla | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön süspansiyon :Sürtünmesiz burçlu teleskopik Ön Amortisör (çap 37) Arka süspansiyon: Mono şoklu dikdörtgen salınım kolu |
Ön Süspansiyon : Geleneksel çubuklar 37mm |
-Sıvı Soğutmalı -Enjeksiyon Sistemi PGM-FI -Ön Süspansiyon 43 mm teleskobik ters çatal -Arka Süspansiyon Pro-Link® -LCD Gösterge Paneli -LED Ön Far -Arka Tekerlek ABS İptali -Elcik Koruma Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
HERO X PULSE 200 4V vs 2026 CF MOTO 250 DUAL vs Honda CRF250 Rally: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 HERO X PULSE 200 4V, 2026 CF MOTO 250 DUAL ve 2023 Honda CRF250 Rally modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2026 CF MOTO 250 DUAL ve 2023 Honda CRF250 Rally tabloda en yüksek değere (24 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 HERO X PULSE 200 4V: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2026 CF MOTO 250 DUAL: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Honda CRF250 Rally: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2026 CF MOTO 250 DUAL, en düşük 2023 HERO X PULSE 200 4V iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 HERO X PULSE 200 4V: 17.3 Nm. 2026 CF MOTO 250 DUAL: 22.5 Nm. 2023 Honda CRF250 Rally: 23 Nm. En yüksek tork 2023 Honda CRF250 Rally; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 HERO X PULSE 200 4V: 118 km/h (Enduro). 2026 CF MOTO 250 DUAL: 130 km/h (Enduro). 2023 Honda CRF250 Rally: 137 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 Honda CRF250 Rally; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 HERO X PULSE 200 4V: Yağ Soğutmalı. 2026 CF MOTO 250 DUAL: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda CRF250 Rally: Hava Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 HERO X PULSE 200 4V: 158 kg, sele 82.5 cm. 2026 CF MOTO 250 DUAL: 150 kg, sele 84 cm. 2023 Honda CRF250 Rally: 152 kg, sele 88 cm. 2026 CF MOTO 250 DUAL listede en hafif; 2023 HERO X PULSE 200 4V daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 82.5–88 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 HERO X PULSE 200 4V, 2026 CF MOTO 250 DUAL ve 2023 Honda CRF250 Rally — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 HERO X PULSE 200 4V: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 1. 2026 CF MOTO 250 DUAL: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 1. 2023 Honda CRF250 Rally: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 3. Servis ağı skorunda 2026 CF MOTO 250 DUAL öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 HERO X PULSE 200 4V: 3.2 L/100 km → 100 km’de ~1.5 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~406 km.
2026 CF MOTO 250 DUAL: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~433 km.
2023 Honda CRF250 Rally: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 7.7 L, tam depo ~360 TL, menzil ~248 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2026 CF MOTO 250 DUAL. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 HERO X PULSE 200 4V: ~83 km/h ortalama ile ~1 saat 12 dakikada, ~3.2 L / ~149.5 TL.
2026 CF MOTO 250 DUAL: ~91 km/h ortalama ile ~1 saat 6 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
2023 Honda CRF250 Rally: ~96 km/h ortalama ile ~1 saat 3 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2026 CF MOTO 250 DUAL ve 2023 Honda CRF250 Rally. Torkta öne çıkan: 2023 Honda CRF250 Rally. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Honda CRF250 Rally. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.