Honda ADV350 vs 2024 YENİ Honda NX500 vs 2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX vs Honda CRF250 Rally

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Honda ADV350
22.6 puan
Teknikte önde
2024 Honda NX500
85 puan
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
23.1 puan
Honda CRF250 Rally
16.8 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Honda ADV350
63.1 puan
2024 Honda NX500
32.4 puan
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
61.7 puan
Bu senaryoda önde
Honda CRF250 Rally
73.9 puan

Uzun yol / touring

Honda ADV350
41 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda NX500
97.4 puan
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
43.5 puan
Honda CRF250 Rally
23.4 puan

Sportif kullanım

Honda ADV350
22.4 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda NX500
89.1 puan
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
25.4 puan
Honda CRF250 Rally
16.3 puan

Yeni başlayan

Honda ADV350
72.4 puan
2024 Honda NX500
23.8 puan
Bu senaryoda önde
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
79.6 puan
Honda CRF250 Rally
70 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Honda ADV350 80 cm
  • 2024 Honda NX500 83 cm
  • 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX 79.5 cm Bu grupta en alçak sele
  • Honda CRF250 Rally 88 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 8.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 24 hp (Honda CRF250 Rally) ile 47 hp (2024 Honda NX500) arasında.
  • Tork: 23 Nm (Honda CRF250 Rally) ile 43 Nm (2024 Honda NX500) arasında.
  • Ağırlık: 152 kg (Honda CRF250 Rally) – 196 kg (2024 Honda NX500).
  • Motor hacmi: 250 cc (Honda CRF250 Rally) – 500 cc (2024 Honda NX500).
Özellikler Honda ADV350 Honda NX500 Yamaha XMAX 300 TECH MAX Honda CRF250 Rally
Marka HONDA HONDA YAMAHA HONDA
Model Honda ADV350 Honda NX500 Yamaha XMAX 300 TECH MAX Honda CRF250 Rally
Motor Hacmi 350cc 500cc 300cc 250cc
Güç 29.2hp 47hp 28hp 24hp
Tork 31.5nm. 43nm. 29nm. 23nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Double Cylinder, 8 with valve Single Cylinder, 4 with valve Single Cylinder, 2 with valve
Ağırlık 186kg 196kg 183kg 152kg
Fren 256 mm Nissin marka 2 piston kaliperli tek disk / 240 mm Nissin marka tek piston kalipe ÖN Nissin eksenel monteli iki piston kaliperli çift 296 mm x 4 mm disk, ARKA Tek piston kaliperli tek 240mm x 5mm disk (ABS) Ön : Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS) Arka : Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) Ön / Arka (296 mm x 3.5mm çift piston kaliperli disk / 296 mm x 3.5mm tek piston kaliperli disk) 2 Kanallı ABS
Sele Yüksekliği (cm) 80cm 83cm 79.5cm 88cm
Lastik Ön - Arka(120/70-15MC 56P / 140/70-14MC 62P) ÖN 110/80R19M/C (59H), ARKA 160/60R17M/C (69H) Ön : 120/70-15 Arka : 140/70-14 Ön - Arka(80/100-21M/C 51P /120/80-18M/C 62P)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling Air Cooled
Motor Tipi Scooter Adventure Scooter Adventure
Top Speed 153km/h 185km/h 170km/h 137km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 11.7 lt - 3.4lt/100km 17.5 lt - 3.6lt/100km 13.2 lt - 3lt/100km 7.7 lt - 3.1lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 386750TL 607750TL 607500TL 388750TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Akıllı Anahtar

-Var

Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

-Var

ABS

-Var

Acil Durum Fren Sinyalleri

-Var

Elcik Koruma

-Standart

Arka Çanta

-Var

USB Soketi

-Var

 

Ön süspansiyon
Showa 41 mm SFF-BP USD çatallar

Arka süspansiyon
5 kademeli ön yük ayarlayıcılı Prolink mono, Çelik içi boş çapraz maşa

-TCS, 5 inç TFT ekran, Honda RoadSync, Acil Duruş Sinyali

-TFT Ekran 4,2 inç

-Akıllı Telefon Bağlantısı

-Navigasyon

 

Ön Süspansiyon

Teleskopik çatal 110mm

Arka Süspansiyon

Tek Kol 79 mm

-Sıvı Soğutmalı

-Enjeksiyon Sistemi

PGM-FI

-Ön Süspansiyon

43 mm teleskobik ters çatal

-Arka Süspansiyon

Pro-Link®

-LCD Gösterge Paneli

-LED Ön Far

-Arka Tekerlek ABS İptali

-Elcik Koruma

Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Honda ADV350 vs 2024 YENİ Honda NX500 vs 2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX vs Honda CRF250 Rally: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Honda ADV350, 2024 Honda NX500, 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX ve 2023 Honda CRF250 Rally modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2024 Honda NX500 tabloda en yüksek değere (47 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Honda ADV350: 350 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 Honda NX500: 500 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 300 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Honda CRF250 Rally: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2024 Honda NX500, en düşük 2023 Honda CRF250 Rally iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 Honda ADV350: 31.5 Nm. 2024 Honda NX500: 43 Nm. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 29 Nm. 2023 Honda CRF250 Rally: 23 Nm. En yüksek tork 2024 Honda NX500; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Honda ADV350: 153 km/h (Scooter). 2024 Honda NX500: 185 km/h (Enduro). 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 170 km/h (Scooter). 2023 Honda CRF250 Rally: 137 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2024 Honda NX500; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Honda ADV350: Sıvı Soğutmalı. 2024 Honda NX500: Sıvı Soğutmalı. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda CRF250 Rally: Hava Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Honda ADV350: 186 kg, sele 80 cm. 2024 Honda NX500: 196 kg, sele 83 cm. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 183 kg, sele 79.5 cm. 2023 Honda CRF250 Rally: 152 kg, sele 88 cm. 2023 Honda CRF250 Rally listede en hafif; 2024 Honda NX500 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79.5–88 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Scooter: 2023 Honda ADV350 ve 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX — şehir ve kısa mesafe pratikliği Enduro: 2024 Honda NX500 ve 2023 Honda CRF250 Rally — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Honda ADV350: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2024 Honda NX500: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Honda CRF250 Rally: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 3. Servis ağı skorunda 2023 Honda ADV350 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Honda ADV350: 3.4 L/100 km → 100 km’de ~1.59 TL; depo 11.7 L, tam depo ~547 TL, menzil ~344 km.
2024 Honda NX500: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 17.5 L, tam depo ~818 TL, menzil ~486 km.
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~440 km.
2023 Honda CRF250 Rally: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 7.7 L, tam depo ~360 TL, menzil ~248 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Honda ADV350: ~107 km/h ortalama ile ~56 dakikada, ~3.4 L / ~158.85 TL.
2024 Honda NX500: ~130 km/h ortalama ile ~46 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: ~119 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
2023 Honda CRF250 Rally: ~96 km/h ortalama ile ~1 saat 3 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2024 Honda NX500. Torkta öne çıkan: 2024 Honda NX500. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 Honda NX500. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.