Honda CBR650R vs Yamaha R7 vs 2024 YENİ SUZUKI GSX-8R
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Honda CBR650R | Yamaha R7 | SUZUKI GSX-8R |
|---|---|---|---|
| Marka | HONDA | YAMAHA | Suzuki |
| Model | Honda CBR650R | Yamaha R7 | SUZUKI GSX-8R |
| Motor Hacmi | 650cc | 700cc | 800cc |
| Güç | 95.1hp | 72.4hp | 81.8hp |
| Tork | 63nm. | 67nm. | 78nm. |
| Silindir / Subap | 4 Cylinders, 16 with valve | Double Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 208kg | 188kg | 205kg |
| Fren | Ön / Arka (310 mm x 4.5 mm 4 piston kaliperli çift hidrolik disk / 240 mmx 5 mm tek piston kaliperli hidrolik diska) 2 KanallıABS | Ön Arka Disk Abs | ÖN 310mm çift disklerde çalışan dört pistonlu Nissin kaliperler, ARKA 240mm diskte çalışan tek pistonlu kaliper |
| Sele Yüksekliği (cm) | 81cm | 83.5cm | 81cm |
| Lastik | Ön - Arka(120/70 R17 / 180/55 R17) | 120/70ZR17M/C (58W) 180/55ZR17M/C (73W) T | ÖN 120/70ZR17M/C (58W) tubeless, ARKA 180/55ZR17M/C (73W) tubeless (Dunlop Sportmax Roadsport 2) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Supersport | Supersport | Supersport |
| Top Speed | 264km/h | 235km/h | 240km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 15.4 lt - 4.9lt/100km | 13 lt - 4.2lt/100km | 14 lt - 4.5lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 521250TL | 480000TL | 769000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon : 41mm Showa ters teleskopik Çatallar (SFF) |
Sıvı Soğutmalı |
Ön Süspansiyon Showa Ters çatal, yaylı, yağ süspansiyonlu Arka Süspansiyon Showa Bağlantı tipi, yaylı, yağ süspansiyonlu -Suzuki Drive Mode Selector (SDMS), A, B ve C modları, üç mod için çekiş kontrolü, temel (viraj için olmayan) ABS, quickshifter. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Honda CBR650R vs Yamaha R7 vs 2024 YENİ SUZUKI GSX-8R: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Honda CBR650R, 2023 Yamaha R7 ve 2024 SUZUKI GSX-8R modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 Honda CBR650R tabloda en yüksek değere (95.1 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Honda CBR650R: 650 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha R7: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2024 SUZUKI GSX-8R: 800 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2024 SUZUKI GSX-8R, en düşük 2023 Honda CBR650R iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 Honda CBR650R: 63 Nm. 2023 Yamaha R7: 67 Nm. 2024 SUZUKI GSX-8R: 78 Nm. En yüksek tork 2024 SUZUKI GSX-8R; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Honda CBR650R: 264 km/h (Süpersport). 2023 Yamaha R7: 235 km/h (Süpersport). 2024 SUZUKI GSX-8R: 240 km/h (Süpersport). Liste başı hız değeri 2023 Honda CBR650R; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Honda CBR650R: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha R7: Sıvı Soğutmalı. 2024 SUZUKI GSX-8R: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Honda CBR650R: 208 kg, sele 81 cm. 2023 Yamaha R7: 188 kg, sele 83.5 cm. 2024 SUZUKI GSX-8R: 205 kg, sele 81 cm. 2023 Yamaha R7 listede en hafif; 2023 Honda CBR650R daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 81–83.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Süpersport: 2023 Honda CBR650R, 2023 Yamaha R7 ve 2024 SUZUKI GSX-8R — performans ve aerodinamik Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Honda CBR650R: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha R7: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2024 SUZUKI GSX-8R: servis ağı 2, servis kalitesi 4, yedek parça 2. Servis ağı skorunda 2023 Honda CBR650R öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Honda CBR650R: 4.9 L/100 km → 100 km’de ~2.29 TL; depo 15.4 L, tam depo ~719 TL, menzil ~314 km.
2023 Yamaha R7: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~310 km.
2024 SUZUKI GSX-8R: 4.5 L/100 km → 100 km’de ~2.1 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~311 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Yamaha R7. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Honda CBR650R: ~185 km/h ortalama ile ~32 dakikada, ~4.9 L / ~228.93 TL.
2023 Yamaha R7: ~165 km/h ortalama ile ~36 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
2024 SUZUKI GSX-8R: ~168 km/h ortalama ile ~36 dakikada, ~4.5 L / ~210.24 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2024 SUZUKI GSX-8R. Torkta öne çıkan: 2024 SUZUKI GSX-8R. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Honda CBR650R. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.