VOLTA RS7 vs 2025 YENİ Honda PCX125 DX vs Yamaha NMAX125
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | VOLTA RS7 | Honda PCX125 DX | Yamaha NMAX125 |
|---|---|---|---|
| Marka | VOLTA | HONDA | YAMAHA |
| Model | VOLTA RS7 | Honda PCX125 DX | Yamaha NMAX125 |
| Motor Hacmi | 125cc | 125cc | 125cc |
| Güç | 7.3hp | 12.5hp | 12.2hp |
| Tork | 7.9nm. | 11.7nm. | 11.2nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 2 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 96kg | 134kg | 131kg |
| Fren | Ön Disk Arka Kampana | Ön : 220 mm 2 piston kaliperli tek disk Arka : 220 mm tek piston kaliperli tek disk | Ön Arka ABS Hidrolik Tek Disk Fren |
| Sele Yüksekliği (cm) | 75cm | 76.3cm | 76.5cm |
| Lastik | 90/90-12 / 3.50-10 | Ön : 110/70-14M/C 50P Arka : 130/70-13M/C 63P | 110/70-13M/C 48P 130/70-13M/C 63P |
| Soğutma Sistemi | Air Cooled | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 90km/h | 115km/h | 120km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 5.5 lt - 2.8lt/100km | 8.1 lt - 2.1lt/100km | 7.1 lt - 2.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 35000TL | 261.250TL | 172000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | VOLTA Fiyat Listesi İçin Tıkla | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon : 89 mm hareket mesafeli teleskopik çatal Arka Süspansiyon : 95 mm rezervuarlı Twin Salıncak Kolu Fren : Tek kanallı ABS Gündüz Far Bluetooth Bağlantısı 5 inç TFT Ekran USB Type-C Soketi Akıllı Anahtar CVT Şanzıman Idle Stop ABS |
Ön süspansiyon Teleskopik çatal Arka süspansiyon Tek kol Akıllı Anahtar anahtarsız çalıştırma, güç soketi EURO5, Bluetooth |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
VOLTA RS7 vs 2025 YENİ Honda PCX125 DX vs Yamaha NMAX125: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 VOLTA RS7, 2025 Honda PCX125 DX ve 2023 Yamaha NMAX125 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2025 Honda PCX125 DX tabloda en yüksek değere (12.5 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 VOLTA RS7: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. 2025 Honda PCX125 DX: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. 2023 Yamaha NMAX125: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 VOLTA RS7: 7.9 Nm. 2025 Honda PCX125 DX: 11.7 Nm. 2023 Yamaha NMAX125: 11.2 Nm. En yüksek tork 2025 Honda PCX125 DX; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 VOLTA RS7: 90 km/h (Scooter). 2025 Honda PCX125 DX: 115 km/h (Scooter). 2023 Yamaha NMAX125: 120 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha NMAX125; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 VOLTA RS7: Hava Soğutmalı. 2025 Honda PCX125 DX: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha NMAX125: Sıvı Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 VOLTA RS7: 96 kg, sele 75 cm. 2025 Honda PCX125 DX: 134 kg, sele 76.3 cm. 2023 Yamaha NMAX125: 131 kg, sele 76.5 cm. 2023 VOLTA RS7 listede en hafif; 2025 Honda PCX125 DX daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 75–76.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2023 VOLTA RS7, 2025 Honda PCX125 DX ve 2023 Yamaha NMAX125 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 VOLTA RS7: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2025 Honda PCX125 DX: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha NMAX125: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 Honda PCX125 DX öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 VOLTA RS7: 2.8 L/100 km → 100 km’de ~1.31 TL; depo 5.5 L, tam depo ~257 TL, menzil ~196 km.
2025 Honda PCX125 DX: 2.1 L/100 km → 100 km’de ~0.98 TL; depo 8.1 L, tam depo ~378 TL, menzil ~386 km.
2023 Yamaha NMAX125: 2.2 L/100 km → 100 km’de ~1.03 TL; depo 7.1 L, tam depo ~332 TL, menzil ~323 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2025 Honda PCX125 DX. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 VOLTA RS7: ~63 km/h ortalama ile ~1 saat 35 dakikada, ~2.8 L / ~130.82 TL.
2025 Honda PCX125 DX: ~81 km/h ortalama ile ~1 saat 14 dakikada, ~2.1 L / ~98.11 TL.
2023 Yamaha NMAX125: ~84 km/h ortalama ile ~1 saat 11 dakikada, ~2.2 L / ~102.78 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 VOLTA RS7, 2025 Honda PCX125 DX ve 2023 Yamaha NMAX125. Torkta öne çıkan: 2025 Honda PCX125 DX. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha NMAX125. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.