Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha XMAX 250
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 250 |
|---|---|---|---|
| Marka | YAMAHA | YAMAHA | YAMAHA |
| Model | Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 250 |
| Motor Hacmi | 250cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 22.5hp | 22.5hp | 22.5hp |
| Tork | 24.3nm. | 24.3nm. | 24.3nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 180kg | 183kg | 183kg |
| Fren | Hidrolik tek disk, Ø267 mm, Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) | Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS), Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) | Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS), Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 79.5cm | 79.5cm | 79.5cm |
| Lastik | 120/70-15M/C 56S, 140/70-14M/C 68S | 120/70-15, 140/70-14 | 120/70-15, 140/70-14 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 158km/h | 159km/h | 158km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 13 lt - 3.1lt/100km | 13.2 lt - 3.1lt/100km | 13.2 lt - 3.1lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 236600TL | 415500TL | 377500TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
|
|
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha XMAX 250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250 tabloda en yüksek değere (22.5 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Yamaha XMAX 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: 24.3 Nm. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 24.3 Nm. 2023 Yamaha XMAX 250: 24.3 Nm. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: 158 km/h (Scooter). 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 159 km/h (Scooter). 2023 Yamaha XMAX 250: 158 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha XMAX 250: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: 180 kg, sele 79.5 cm. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 183 kg, sele 79.5 cm. 2023 Yamaha XMAX 250: 183 kg, sele 79.5 cm. 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX listede en hafif; 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79.5–79.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha XMAX 250: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~419 km.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~426 km.
2023 Yamaha XMAX 250: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~426 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX: ~111 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: ~111 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
2023 Yamaha XMAX 250: ~111 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha 2022 XMAX 250 Tech MAX, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha XMAX 250. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.