Yamaha TMAX Tech MAX 560 vs Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs 2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX
Yamaha TMAX Tech MAX 560 vs Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs 2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Yamaha TMAX Tech MAX 560 daha yüksek top speed değerine sahip (180 km/sa vs 159 km/sa); Yamaha TMAX Tech MAX 560 daha güçlü (47hp vs 23hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- Yamaha TMAX Tech MAX 560 80 cm Bu grupta en yüksek sele
- Yamaha XMAX 250 Tech MAX 79.5 cm Bu grupta en alçak sele
- 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX 79.5 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 0.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 22.5 hp (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) ile 46.9 hp (Yamaha TMAX Tech MAX 560) arasında.
- Tork: 24.3 Nm (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) ile 55.7 Nm (Yamaha TMAX Tech MAX 560) arasında.
- Ağırlık: 183 kg (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) – 220 kg (Yamaha TMAX Tech MAX 560).
- Motor hacmi: 250 cc (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) – 550 cc (Yamaha TMAX Tech MAX 560).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Yamaha TMAX Tech MAX 560 | Yamaha XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 300 TECH MAX |
|---|---|---|---|
| Marka | YAMAHA | YAMAHA | YAMAHA |
| Model | Yamaha TMAX Tech MAX 560 | Yamaha XMAX 250 Tech MAX | Yamaha XMAX 300 TECH MAX |
| Yedek Parça | — | — | — |
| Motor Hacmi | 550cc | 250cc | 300cc |
| Güç | 46.9hp | 22.5hp | 28hp |
| Tork | 55.7nm. | 24.3nm. | 29nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 220kg | 183kg | 183kg |
| Fren | Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm, Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm | Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS), Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) | Ön : Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS) Arka : Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 80cm | 79.5cm | 79.5cm |
| Lastik | 120/70R15M / C 56H Tubeless, 160/60R15M / C 67H Tubeless | 120/70-15, 140/70-14 | Ön : 120/70-15 Arka : 140/70-14 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 180km/h | 159km/h | 170km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 15 lt - 4.8lt/100km | 13.2 lt - 3.1lt/100km | 13.2 lt - 3lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 895500TL | 441500TL | 627500TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
|
|
-TFT Ekran 4,2 inç -Akıllı Telefon Bağlantısı -Navigasyon
Ön Süspansiyon Teleskopik çatal 110mm Arka Süspansiyon Tek Kol 79 mm |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Yamaha TMAX Tech MAX 560 vs Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha XMAX 300 TECH MAX: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 tabloda en yüksek değere (46.9 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 300 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560, en düşük 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 55.7 Nm. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 24.3 Nm. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 29 Nm. En yüksek tork 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 180 km/h (Scooter). 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 159 km/h (Scooter). 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 170 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: Sıvı Soğutmalı. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 220 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 183 kg, sele 79.5 cm. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 183 kg, sele 79.5 cm. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX listede en hafif; 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79.5–80 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560, 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: 3.1 L/100 km → 100 km’de ~1.45 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~426 km.
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~440 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX: ~111 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.1 L / ~144.83 TL.
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: ~119 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.