Yamaha TRACER 7 vs Honda NC750X vs Yamaha MT-07
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- Yamaha TRACER 7 83.5 cm Bu grupta en yüksek sele
- Honda NC750X 80 cm Bu grupta en alçak sele
- Yamaha MT-07 80.5 cm
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 58.5 hp (Honda NC750X) ile 73.4 hp (Yamaha MT-07) arasında.
- Tork: 67 Nm (Yamaha TRACER 7) ile 69 Nm (Honda NC750X) arasında.
- Ağırlık: 184 kg (Yamaha MT-07) – 214 kg (Honda NC750X).
- Motor hacmi: 700 cc (Yamaha TRACER 7) – 750 cc (Honda NC750X).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Yamaha TRACER 7 | Honda NC750X | Yamaha MT-07 |
|---|---|---|---|
| Marka | YAMAHA | HONDA | YAMAHA |
| Model | Yamaha TRACER 7 | Honda NC750X | Yamaha MT-07 |
| Motor Hacmi | 700cc | 750cc | 700cc |
| Güç | 72.4hp | 58.5hp | 73.4hp |
| Tork | 67nm. | 69nm. | 67nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 197kg | 214kg | 184kg |
| Fren | Ön: Hidrolik çift disk, Ø 298 mm Arka Hidrolik tek disk, Ø 245 mm | Ön / Arka (320 mm 2 piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk / 240 mm tek piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk) 2 Kanallı ABS | Ön hidrolik çift 298mm ve arka hidrolik tek 245mm disk ABS (Nissen kaliperler) |
| Sele Yüksekliği (cm) | 83.5cm | 80cm | 80.5cm |
| Lastik | 120/70 ZR 17 M/C (58 W), 180/55 R 17 M/C (73 W) | Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R17) | 120/70 ZR 17 ön, 180/55 ZR 17 arka lastik ebatı |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Touring | Adventure | Naked |
| Top Speed | 220km/h | 200km/h | 230km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 17 lt - 4.3lt/100km | 14.1 lt - 3.5lt/100km | 14 lt - 4.2lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 802000TL | 516500TL | 389000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
|
-Sıvı Soğutmalı -Ön Süspansiyon 41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi -Arka Süspansiyon Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi -Dahili Bagaj -LCD Gösterge Paneli -LED Ön Far -LED Arka Far -Honda Seçilebilir Tork Kontrolü -Elektronik Kontrollü Gaz Kolu -Acil Durum Fren Sinyalleri Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.
|
Ön süspansiyon Teleskopik çatal Arka süspansiyon Salınım kolu, (mafsallı)
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Yamaha TRACER 7 vs Honda NC750X vs Yamaha MT-07: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Yamaha TRACER 7, 2023 Honda NC750X ve 2023 Yamaha MT-07 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha MT-07 tabloda en yüksek değere (73.4 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Yamaha TRACER 7: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Honda NC750X: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha MT-07: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Honda NC750X, en düşük 2023 Yamaha TRACER 7 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 Yamaha TRACER 7: 67 Nm. 2023 Honda NC750X: 69 Nm. 2023 Yamaha MT-07: 67 Nm. En yüksek tork 2023 Honda NC750X; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Yamaha TRACER 7: 220 km/h (Touring). 2023 Honda NC750X: 200 km/h (Enduro). 2023 Yamaha MT-07: 230 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha MT-07; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Yamaha TRACER 7: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda NC750X: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha MT-07: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Yamaha TRACER 7: 197 kg, sele 83.5 cm. 2023 Honda NC750X: 214 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha MT-07: 184 kg, sele 80.5 cm. 2023 Yamaha MT-07 listede en hafif; 2023 Honda NC750X daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 80–83.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Touring: 2023 Yamaha TRACER 7 — uzun yol konforu ve bagaj Enduro: 2023 Honda NC750X — asfalt + hafif arazi dengesi Naked: 2023 Yamaha MT-07 — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Yamaha TRACER 7: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Honda NC750X: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha MT-07: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Honda NC750X öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Yamaha TRACER 7: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~395 km.
2023 Honda NC750X: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 14.1 L, tam depo ~659 TL, menzil ~403 km.
2023 Yamaha MT-07: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~333 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda NC750X. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Yamaha TRACER 7: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
2023 Honda NC750X: ~140 km/h ortalama ile ~43 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.
2023 Yamaha MT-07: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda NC750X. Torkta öne çıkan: 2023 Honda NC750X. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha MT-07. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.