Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha TRACER 9

Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha TRACER 9 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Yamaha TRACER 9 daha yüksek top speed değerine sahip (240 km/sa vs 159 km/sa); Yamaha TRACER 9 daha güçlü (119hp vs 23hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Yamaha XMAX 250 Tech MAX
15 puan
Teknikte önde
Yamaha TRACER 9
85 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
Yamaha XMAX 250 Tech MAX
82.2 puan
Yamaha TRACER 9
29.8 puan

Uzun yol / touring

Yamaha XMAX 250 Tech MAX
9.1 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 9
98.2 puan

Sportif kullanım

Yamaha XMAX 250 Tech MAX
4.7 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 9
83.9 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Yamaha XMAX 250 Tech MAX
98.2 puan
Yamaha TRACER 9
12.5 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Yamaha XMAX 250 Tech MAX 79.5 cm Bu grupta en alçak sele
  • Yamaha TRACER 9 81 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 22.5 hp (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) ile 119 hp (Yamaha TRACER 9) arasında.
  • Tork: 24.3 Nm (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) ile 93 Nm (Yamaha TRACER 9) arasında.
  • Ağırlık: 183 kg (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) – 213 kg (Yamaha TRACER 9).
  • Motor hacmi: 250 cc (Yamaha XMAX 250 Tech MAX) – 900 cc (Yamaha TRACER 9).
Özellikler Yamaha XMAX 250 Tech MAX Yamaha TRACER 9
Marka YAMAHA YAMAHA
Model Yamaha XMAX 250 Tech MAX Yamaha TRACER 9
Yedek Parça — —
Motor Hacmi 250cc 900cc
Güç 22.5hp 119hp
Tork 24.3nm. 93nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve 3 Cylinders, 12 with valve
Ağırlık 183kg 213kg
Fren Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS), Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) Hidrolik çift disk, Ø 298 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm
Sele Yüksekliği (cm) 79.5cm 81cm
Lastik 120/70-15, 140/70-14 120/70Z R17 M/C (58W) (Tubeless), 180/55Z R17 M/C (73W) (Tubeless)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Scooter Touring
Top Speed 159km/h 240km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 13.2 lt - 3.1lt/100km 18.7 lt - 5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 441500TL 1217500TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler
  • 4,2 inç tam renkli TFT gösterge
  • Akıllı telefon bağlantısı
  • Akıllı telefon aracılığıyla bağlanılabilen yerleşik navigasyon sistemi
  • Dinamik gövde tasarımı
  • Radikal X şeklinde far
  • Yüksek tip ön sinyaller
  • Tam LED aydınlatma
  • Deri kılıfla yeniden tasarlanmış sele
  • 2 kapalı kask için bagaj bölmesi
  • EURO5 Blue Core 250 cc motor
  • Çekiş kontrol sistemi (TCS)
  • Akıllı Anahtar anahtarsız kontak
  • Ayarlanabilir ekran ve elcik
  • Tech MAX kaplama
  • Özel Tech MAX renkleri

Ön süspansiyon

Teleskopik çatal

Arka süspansiyon

Salınım kolu

 

EU5 890 cc CP3 motor

Hafif CF alüminyum döküm şasi

3 Çantalık bagaj kapasitesi

6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri

Yeni nesil tasarım ve tarz

Tam LED aydınlatma

3,5 inç ikiz TFT göstergeler

Hafif SpinForged jantlar

Ayarlanabilir süspansiyon

2 konumlu ayarlanabilir sele

Aerodinamik krenaj

Hız Sabitleyici sistem

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha XMAX 250 Tech MAX vs Yamaha TRACER 9: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Yamaha TRACER 9, 900cc motor hacmiyle 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX modelinden çok daha güçlü ve performans odaklı bir seçenek. Ayrıca, 2023 Yamaha TRACER 9, 119hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Yamaha TRACER 9, 900cc motor hacmiyle performans odaklı bir deneyim sunuyor. Daha küçük hacimli 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ise 250cc ile şehir içi kullanımda daha pratik ve ekonomik bir seçenektir.
2023 Yamaha TRACER 9, 900cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Performans odaklı kullanıcılar ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

2. Tork Gücü

2023 Yamaha TRACER 9, 93Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ise 24.3Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2023 Yamaha TRACER 9, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha TRACER 9, Touring türünde, maksimum 240 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, Scooter türünde, 159 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 Yamaha TRACER 9 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha TRACER 9, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 Yamaha TRACER 9, 81cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ise 79.5cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, Scooter türünde bir motosiklet olarak şehir içi ulaşımda pratiklik ve yakıt ekonomisi arayan kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Kısa mesafeler ve günlük işler için idealdir. 2023 Yamaha TRACER 9, Touring türünde bir motosiklet olarak uzun yolculuklarda konfor ve depolama kapasitesi isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Yüksek oturma pozisyonu ve geniş depolama alanlarıyla dikkat çeker.

Servis ve Parça Durumu

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha TRACER 9, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, 3.1L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.45 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 13.2 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 426 km yol gidebilir ve depo dolumu 617 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha TRACER 9, 5L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.34 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 18.7 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 374 km yol gidebilir ve depo dolumu 874 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, her 100 km'de yaklaşık 0.89 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 890 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, maksimum 159 km/h hıza sahip. Ortalama 111 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 54 dakikada tamamlar. Bu mesafede 3.1 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 144.83 TL harcar.
2023 Yamaha TRACER 9, maksimum 240 km/h hıza sahip. Ortalama 168 km/h hızla bu mesafeyi 36 dakikada tamamlar. 5 litre yakıt tüketir ve maliyeti 233.6 TL olur.
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.

Sonuç

Teknik Performans:
2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX ve 2023 Yamaha TRACER 9, teknik olarak tamamen farklı segmentlerde yer alıyor. Bu nedenle doğrudan karşılaştırma yanıltıcı olabilir.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme:
2023 Yamaha TRACER 9, teknik gücü ve üst düzey performans değerleriyle dikkat çekiyor. Güçlü motor hacmi ve hızlanma kabiliyeti sayesinde daha sportif veya agresif sürüş stiline uygun olabilir. Diğer yandan 2023 Yamaha XMAX 250 Tech MAX, daha kompakt yapısı ile yeni başlayan sürücüler veya günlük kullanım odaklı kullanıcılar için daha mantıklı bir seçenek sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.