2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX vs 2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560 vs Yamaha TMAX Tech MAX 560

2024 YENİ Yamaha XMAX 300 TECH MAX vs 2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560 vs Yamaha TMAX Tech MAX 560 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Yamaha TMAX Tech Max 560 daha yüksek top speed değerine sahip (180 km/sa vs 170 km/sa); Yamaha TMAX Tech Max 560 daha güçlü (47hp vs 28hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
15 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
84.2 puan
Teknikte önde
Yamaha TMAX Tech MAX 560
85.3 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
82.2 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
40.3 puan
Yamaha TMAX Tech MAX 560
41.2 puan

Uzun yol / touring

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
9.1 puan
Bu senaryoda önde
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
82.6 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TMAX Tech MAX 560
82.6 puan

Sportif kullanım

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
4.7 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
78.1 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TMAX Tech MAX 560
78.6 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX
98.2 puan
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560
24.2 puan
Yamaha TMAX Tech MAX 560
24.7 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX 79.5 cm Bu grupta en alçak sele
  • 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 80 cm Bu grupta en yüksek sele
  • Yamaha TMAX Tech MAX 560 80 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 0.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 28 hp (2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX) ile 47 hp (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560) arasında.
  • Tork: 29 Nm (2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX) ile 55.7 Nm (Yamaha TMAX Tech MAX 560) arasında.
  • Ağırlık: 183 kg (2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX) – 221 kg (2025 Yamaha TMAX Tech Max 560).
  • Motor hacmi: 300 cc (2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX) – 550 cc (Yamaha TMAX Tech MAX 560).
Özellikler Yamaha XMAX 300 TECH MAX Yamaha TMAX Tech Max 560 Yamaha TMAX Tech MAX 560
Marka YAMAHA YAMAHA YAMAHA
Model Yamaha XMAX 300 TECH MAX Yamaha TMAX Tech Max 560 Yamaha TMAX Tech MAX 560
Yedek Parça — — —
Motor Hacmi 300cc 550cc 550cc
Güç 28hp 47hp 46.9hp
Tork 29nm. 55nm. 55.7nm.
Silindir / Subap Single Cylinder, 4 with valve Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 183kg 221kg 220kg
Fren Ön : Hidrolik tek disk, Ø267 mm (ABS) Arka : Hidrolik tek disk, Ø245 mm (ABS) Ön : Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm Arka : Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm, Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm
Sele Yüksekliği (cm) 79.5cm 80cm 80cm
Lastik Ön : 120/70-15 Arka : 140/70-14 Ön : 120/70R15M / C 56H Tubeless Arka : 160/60R15M / C 67H Tubeless 120/70R15M / C 56H Tubeless, 160/60R15M / C 67H Tubeless
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Scooter Scooter Scooter
Top Speed 170km/h 180km/h 180km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 13.2 lt - 3lt/100km 15 lt - 4.8lt/100km 15 lt - 4.8lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 627500TL 1438500TL 895500TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-TFT Ekran 4,2 inç

-Akıllı Telefon Bağlantısı

-Navigasyon

 

Ön Süspansiyon

Teleskopik çatal 110mm

Arka Süspansiyon

Tek Kol 79 mm

Ön Süspansiyon : Teleskopik çatal

Arka Süspansiyon : Teleskopik çatal

  • Güçlü 560 cc EURO5 motor
  • Dinamik sportif gövde tasarımı
  • Projektör farlar, entegre sinyaller
  • İyileştirilmiş sürücü ve yolcu ergonomisi
  • Bluetooth bağlantılı TFT ekran ve tam harita destekli navigasyon
  • Elektrikli ayarlanabilir ön cam
  • Hız sabitleyici
  • Isıtmalı tutacaklar ve sele
  • Sınıfının en iyisi üstün teknik özellikler
  • Akıllı Anahtar ile anahtarsız çalıştırma
  • Hafif alüminyum şasi
  • Gelişmiş elektronik kontrol teknolojisi
  • Geniş bagaj bölmesi
  • Hırsızlık önleyici kilitlenebilir orta sehpa

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha XMAX 300 TECH MAX vs Yamaha TMAX Tech Max 560 vs Yamaha TMAX Tech MAX 560: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX, 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 tabloda en yüksek değere (47 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 300 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560, en düşük 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 29 Nm. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 55 Nm. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 55.7 Nm. En yüksek tork 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 170 km/h (Scooter). 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 180 km/h (Scooter). 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 180 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: Sıvı Soğutmalı. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 183 kg, sele 79.5 cm. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 221 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 220 kg, sele 80 cm. 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX listede en hafif; 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79.5–80 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Scooter: 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX, 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~440 km.
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2024 Yamaha XMAX 300 TECH MAX: ~119 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Maksimum hızda öne çıkan: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.