2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560 vs Yamaha Xmax 400 vs Honda Forza 750
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560 80 cm Bu grupta en yüksek sele
- Yamaha Xmax 400 80 cm Bu grupta en yüksek sele
- Honda Forza 750 79 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 31 hp (Yamaha Xmax 400) ile 58.5 hp (Honda Forza 750) arasında.
- Tork: 33.8 Nm (Yamaha Xmax 400) ile 69 Nm (Honda Forza 750) arasında.
- Ağırlık: 201 kg (Yamaha Xmax 400) – 235 kg (Honda Forza 750).
- Motor hacmi: 400 cc (Yamaha Xmax 400) – 750 cc (Honda Forza 750).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Yamaha TMAX Tech Max 560 | Yamaha Xmax 400 | Honda Forza 750 |
|---|---|---|---|
| Marka | YAMAHA | YAMAHA | HONDA |
| Model | Yamaha TMAX Tech Max 560 | Yamaha Xmax 400 | Honda Forza 750 |
| Motor Hacmi | 550cc | 400cc | 750cc |
| Güç | 47hp | 31hp | 58.5hp |
| Tork | 55nm. | 33.8nm. | 69nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 221kg | 201kg | 235kg |
| Fren | Ön : Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm Arka : Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm | Ön : Çift Disk Arka : Disk ABS | Ön / Arka (Çift Disk / Tek Disk) 2 Kanallı ABS |
| Sele Yüksekliği (cm) | 80cm | 80cm | 79cm |
| Lastik | Ön : 120/70R15M / C 56H Tubeless Arka : 160/60R15M / C 67H Tubeless | Ön : 120/70-15 Arka : 150/70-13 | Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R15) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 180km/h | 160km/h | 220km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 15 lt - 4.8lt/100km | 14 lt - 4lt/100km | 13.2 lt - 3.6lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 1241500TL | 330000TL | 1072000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon : Teleskopik çatal Arka Süspansiyon : Teleskopik çatal |
-Sıvı Soğutmalı -Ön Süspansiyon Showa 41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi -Arka Süspansiyon Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi -USB Type-C Soketi -Güç Modları -Motor Freni Modları -Sürüş Modları -Acil Durum Fren Sinyalleri -Elektronik Kontrollü Gaz Kolu -Honda Seçilebilir Tork Kontrolü -Akıllı Anahtar |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
2025 YENİ Yamaha TMAX Tech Max 560 vs Yamaha Xmax 400 vs Honda Forza 750: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560, 2023 Yamaha Xmax 400 ve 2023 Honda Forza 750 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 Honda Forza 750 tabloda en yüksek değere (58.5 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha Xmax 400: 400 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Honda Forza 750: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Honda Forza 750, en düşük 2023 Yamaha Xmax 400 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 55 Nm. 2023 Yamaha Xmax 400: 33.8 Nm. 2023 Honda Forza 750: 69 Nm. En yüksek tork 2023 Honda Forza 750; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 180 km/h (Scooter). 2023 Yamaha Xmax 400: 160 km/h (Scooter). 2023 Honda Forza 750: 220 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Honda Forza 750; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha Xmax 400: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda Forza 750: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 221 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha Xmax 400: 201 kg, sele 80 cm. 2023 Honda Forza 750: 235 kg, sele 79 cm. 2023 Yamaha Xmax 400 listede en hafif; 2023 Honda Forza 750 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79–80 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2025 Yamaha TMAX Tech Max 560, 2023 Yamaha Xmax 400 ve 2023 Honda Forza 750 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha Xmax 400: servis ağı 5, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2023 Honda Forza 750: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha Xmax 400 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
2023 Yamaha Xmax 400: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~350 km.
2023 Honda Forza 750: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~367 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda Forza 750. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2025 Yamaha TMAX Tech Max 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.
2023 Yamaha Xmax 400: ~112 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
2023 Honda Forza 750: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda Forza 750. Torkta öne çıkan: 2023 Honda Forza 750. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Honda Forza 750. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.