BMW S 1000 XR vs Ducati Multistrada V4 S vs TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER vs 2024 Suzuki GSX-S1000GT

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
BMW S 1000 XR
73.9 puan
Ducati Multistrada V4 S
70.2 puan
TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER
22 puan
2024 Suzuki GSX-S1000GT
52.8 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

BMW S 1000 XR
61.6 puan
Bu senaryoda önde
Ducati Multistrada V4 S
65 puan
TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER
58.4 puan
2024 Suzuki GSX-S1000GT
56.5 puan

Uzun yol / touring

BMW S 1000 XR
54.5 puan
Bu senaryoda önde
Ducati Multistrada V4 S
64.9 puan
TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER
59.9 puan
2024 Suzuki GSX-S1000GT
47.1 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
BMW S 1000 XR
65.8 puan
Ducati Multistrada V4 S
63.9 puan
TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER
28.8 puan
2024 Suzuki GSX-S1000GT
46.8 puan

Yeni başlayan

BMW S 1000 XR
62.7 puan
Ducati Multistrada V4 S
51.4 puan
TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER
34.1 puan
Bu senaryoda önde
2024 Suzuki GSX-S1000GT
82.7 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • BMW S 1000 XR 84 cm
  • Ducati Multistrada V4 S 84 cm
  • TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER 87.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • 2024 Suzuki GSX-S1000GT 81 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 6.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 148 hp (TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER) ile 170 hp (Ducati Multistrada V4 S) arasında.
  • Tork: 106 Nm (2024 Suzuki GSX-S1000GT) ile 130 Nm (TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER) arasında.
  • Ağırlık: 226 kg (2024 Suzuki GSX-S1000GT) – 261 kg (TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER).
  • Motor hacmi: 1000 cc (BMW S 1000 XR) – 1100 cc (TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER).
Özellikler BMW S 1000 XR Ducati Multistrada V4 S TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER Suzuki GSX-S1000GT
Marka BMW Ducati Triumph Suzuki
Model BMW S 1000 XR Ducati Multistrada V4 S TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER Suzuki GSX-S1000GT
Motor Hacmi 1000cc 1000cc Above 1000cc 1000cc
Güç 165hp 170hp 148hp 152hp
Tork 114nm. 125nm. 130nm. 106nm.
Silindir / Subap 4 Cylinders, 16 with valve 4 Cylinders, 16 with valve 3 Cylinders, 12 with valve 4 Cylinders, 16 with valve
Ağırlık 228kg 243kg 261kg 226kg
Fren Ön Fren: Çift Diskli Fren, Yüzer Tip Fren Kaliperleri, Radyal 4 Pistonlu Sabit Kaliper, 320 mm Çap Arka Fren: Tek Disk Fren, 2 Pistonlu Yüzer Tip Kaliper, 265 mm Çap ABS BMW Motorrad Race ABS (Kısmen Bütünleşik), Devreden Çıkartılabilir. ÖN ÇİFT 320MM DİSK (4 pistonlu kaliper) ABS, ARKA 265mm DİSK ABS (BREMBO KALİPERLER) Brembo M4.30 Stylema monoblok radyal kaliperler, OC-ABS, ikiz 320 mm yüzer diskler. Magura HC1 açıklığı ayarlanabilir, ayrı hazneli radyal ana silindir., Brembo tek pistonlu kaliper, OC-ABS, tek 282 mm disk. Uzak hazneli arka ana silindir. Ön Disk, çift, Arka Disk ABS
Sele Yüksekliği (cm) 84cm 84cm 87.5cm 81cm
Lastik 120/70 ZR 17, 190/55 ZR 17 ÖN Pirelli Scorpion Trail II 120/70 ZR 19, ARKA Pirelli Scorpion Trail II 170/60 ZR 17 90/90-21 (M/C 54V TL), 150/70R18 (M/C 70V TL) Ön 120/70ZR17M/C (58W), Arka 190/50ZR17M/C (73W) DUNLOP Sportymax Roadsport
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure Adventure Touring
Top Speed 260km/h 250km/h 250km/h 270km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 20 lt - 4lt/100km 22 lt - 7lt/100km 30 lt - 5.1lt/100km 19 lt - 6.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 1640790TL 1930500TL 1034600TL 1099000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla Ducati Fiyat Listesi İçin Tıkla Triumph Fiyat Listesi İçin Tıkla Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler
  • Ön Çatal / Süspansiyon: 46 mm Ters Teleskopik Çatal, Ayarlanabilir Kompresyon ve Geri Tepme Aşaması
  • Arka Çatal / Süspansiyon: Alüminyum 2 Taraflı Salıncak, Ayarlanabilir Geri Tepme Sönümlemesi
  • Süspansiyon Mesafesi Ön / Arka: 150 mm / 140 mm

Ön süspansiyon

50 mm tamamen ayarlanabilir ters çatal, 

Ducati Skyhook Süspansiyon ile elektronik sıkıştırma ve geri tepme sönümleme ayarı

Arka süspansiyon

Tamamen ayarlanabilir mono amortisör, Ducati Skyhook Süspansiyon ile elektronik ayarlama, alüminyum çift taraflı maşa

-Sürüş Modları, Güç Modları, ABS Viraj Alma, Ducati Çekiş Kontrolü, Ducati Tekerlek Kontrolü, Gündüz Farı, Ducati Viraj Farı, Ducati Fren Lambası, Araç Tutma Kontrolü

-Ducati Skyhook Süspansiyon, Minimum önyükleme, Ducati Hızlı Vites Değiştirme, Hız sabitleyici, Eller serbest, Arkadan aydınlatmalı gidon düğmeleri, Ducati Connect ve tam harita navigasyon sistemi ile 6,5" TFT renkli ekran, Tam LED far

Ön süspansiyonShowa 49 mm, yarı aktif sönümlemeli USD çatallar. 220 mm seyahat.
Arka Süspansiyon220 mm tekerlek hareketi Otomatik elektronik ön yük ayarına ve Yeni Aktif Ön Yük Azaltma özelliğine sahip Showa yarı aktif sönümleme mono amortisörü. Sürücünün, arka yolcunun ve bagajın toplam ağırlığına bağlı olarak bu özellik, motosiklet durduğunda sürüş yüksekliğini 20 mm'ye kadar düşürerek daha fazla kolaylık ve güven sunabilir.
ŞASİ
Tekerlekler21" Ön / 18" arka hafif iç lastiksiz telli tekerlekler
Yakıt tankı30 litrelik alüminyum yakıt deposu
Orta StandDahil
Showa Yarı Aktif Süspansiyon220 mm seyahat Showa Yarı Aktif Süspansiyon artık Yeni Aktif Ön Yük Azaltma özelliğine sahip. Sürücünün, arka yolcunun ve bagajın toplam ağırlığına bağlı olarak bu özellik, motosiklet durduğunda sürüş yüksekliğini 20 mm'ye kadar düşürerek daha fazla kolaylık ve güven sunabilir. 
TEKNOLOJİ
  
Kör Nokta RadarıDahil
Seyir kontrolüDahil
Vites Değiştirme DesteğiTriumph vites değiştirme desteği (yukarı ve aşağı)
Tepe TutuşuDahil
Sürüş Modları6
Lastik Basıncı İzleme SistemiDahil
Uyarlanabilir Viraj AydınlatmasıDahil
Gündüz Farlı Tamamen LED AydınlatmaDahil
LED Yardımcı IşıklarDahil
My Triumph Bağlantı Sistemine sahip 7 inç TFT göstergelerDahil
ABS ve Çekiş Kontrolüdahil


 

Ön süspansiyon

Ters teleskopik, helezon yay, yağlı

Arka süspansiyon

Bağlantılı tip, helezon yay, yağlı

-6.5 inç TFT ekran, USB girişi ve Bluetooth bağlantı, 

-Suzuki Çekiş Kontrol Sistemi (5 modlu), Suzuki easy start

-Ride by wire, Akıllı sürüş sistemi, Cruise Kontrol, 3 adet sürüş modu

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

BMW S 1000 XR vs Ducati Multistrada V4 S vs TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER vs 2024 Suzuki GSX-S1000GT: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 BMW S 1000 XR, 2023 Ducati Multistrada V4 S, 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER ve 2024 Suzuki GSX-S1000GT modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Ducati Multistrada V4 S tabloda en yüksek değere (170 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 BMW S 1000 XR: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 Ducati Multistrada V4 S: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: 1100 cc — üst performans bandı. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 1000 cc — üst performans bandı. En yüksek hacim 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER, en düşük 2023 BMW S 1000 XR iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 BMW S 1000 XR: 114 Nm. 2023 Ducati Multistrada V4 S: 125 Nm. 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: 130 Nm. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 106 Nm. En yüksek tork 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 BMW S 1000 XR: 260 km/h (Enduro). 2023 Ducati Multistrada V4 S: 250 km/h (Enduro). 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: 250 km/h (Enduro). 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 270 km/h (Touring). Liste başı hız değeri 2024 Suzuki GSX-S1000GT; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 BMW S 1000 XR: Sıvı Soğutmalı. 2023 Ducati Multistrada V4 S: Sıvı Soğutmalı. 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: Sıvı Soğutmalı. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 BMW S 1000 XR: 228 kg, sele 84 cm. 2023 Ducati Multistrada V4 S: 243 kg, sele 84 cm. 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: 261 kg, sele 87.5 cm. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: 226 kg, sele 81 cm. 2024 Suzuki GSX-S1000GT listede en hafif; 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 81–87.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Enduro: 2023 BMW S 1000 XR, 2023 Ducati Multistrada V4 S ve 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER — asfalt + hafif arazi dengesi Touring: 2024 Suzuki GSX-S1000GT — uzun yol konforu ve bagaj Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 BMW S 1000 XR: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2023 Ducati Multistrada V4 S: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 3. 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2024 Suzuki GSX-S1000GT: servis ağı 2, servis kalitesi 4, yedek parça 3. Servis ağı skorunda 2024 Suzuki GSX-S1000GT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 BMW S 1000 XR: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 20 L, tam depo ~934 TL, menzil ~500 km.
2023 Ducati Multistrada V4 S: 7 L/100 km → 100 km’de ~3.27 TL; depo 22 L, tam depo ~1028 TL, menzil ~314 km.
2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: 5.1 L/100 km → 100 km’de ~2.38 TL; depo 30 L, tam depo ~1402 TL, menzil ~588 km.
2024 Suzuki GSX-S1000GT: 6.5 L/100 km → 100 km’de ~3.04 TL; depo 19 L, tam depo ~888 TL, menzil ~292 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 BMW S 1000 XR. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 BMW S 1000 XR: ~182 km/h ortalama ile ~33 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
2023 Ducati Multistrada V4 S: ~175 km/h ortalama ile ~34 dakikada, ~7 L / ~327.04 TL.
2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER: ~175 km/h ortalama ile ~34 dakikada, ~5.1 L / ~238.27 TL.
2024 Suzuki GSX-S1000GT: ~189 km/h ortalama ile ~32 dakikada, ~6.5 L / ~303.68 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER. Torkta öne çıkan: 2023 TRIUMPH TİGER 1200 RALLY EXPLORER. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 Suzuki GSX-S1000GT. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.