Honda PCX 125 vs Yuki Xway vs 2025 Yuki X WAY 125
Honda PCX 125 vs Yuki Xway vs 2025 Yuki X WAY 125 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Yuki Xway daha yüksek top speed değerine sahip (120 km/sa vs 116 km/sa); Yuki Xway daha güçlü (14hp vs 13hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- Honda PCX 125 76 cm Bu grupta en alçak sele
- Yuki Xway 79 cm Bu grupta en yüksek sele
- 2025 Yuki X WAY 125 79 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 12.5 hp (Honda PCX 125) ile 14 hp (2025 Yuki X WAY 125) arasında.
- Tork: 11.8 Nm (Honda PCX 125) ile 14.5 Nm (2025 Yuki X WAY 125) arasında.
- Ağırlık: 130 kg (Honda PCX 125) – 142 kg (Yuki Xway).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Honda PCX 125 | Yuki Xway | Yuki X WAY 125 |
|---|---|---|---|
| Marka | HONDA | Yuki Motor | Yuki Motor |
| Model | Honda PCX 125 | Yuki Xway | Yuki X WAY 125 |
| Motor Hacmi | 125cc | 125cc | 125cc |
| Güç | 12.5hp | 14hp | 14hp |
| Tork | 11.8nm. | 14.5nm. | 14.5nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 2 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 130kg | 142kg | 131kg |
| Fren | Ön / Arka (Disk / Kampana) ABS | Disk / Disk ABS + TCS | Ön Disk / Arka : Disk ABS + TCS |
| Sele Yüksekliği (cm) | 76cm | 79cm | 79cm |
| Lastik | Ön - Arka(110/70 R14 - 130/70 R13) | (Ön/Arka) 110/80-14 130/70-13 | Ön : 110/80-14 Arka : 130/70-13 |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Scooter | Scooter | Scooter |
| Top Speed | 116km/h | 120km/h | 120km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 8.1 lt - 2.1lt/100km | 11 lt - 3lt/100km | 11 lt - 3lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 155750TL | 125400TL | 125400TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | Yuki Motor Fiyat Listesi İçin Tıkla | Yuki Motor Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | -Dahili Bagaj -LCD Gösterge Paneli -Akıllı Anahtar -CVT Şanzıman -Honda Seçilebilir Tork Kontrolü -Idle Stop -USB Type-C Soketi |
-Dijital Km Gösterge, Start-Stop, USB Şarj, Ekran Yansıtma |
Ekran Yansıtma |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Honda PCX 125 vs Yuki Xway vs Yuki X WAY 125: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Honda PCX 125, 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125 tabloda en yüksek değere (14 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Honda PCX 125: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. 2023 Yuki Xway: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. 2025 Yuki X WAY 125: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 Honda PCX 125: 11.8 Nm. 2023 Yuki Xway: 14.5 Nm. 2025 Yuki X WAY 125: 14.5 Nm. En yüksek tork 2023 Yuki Xway; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Honda PCX 125: 116 km/h (Scooter). 2023 Yuki Xway: 120 km/h (Scooter). 2025 Yuki X WAY 125: 120 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Yuki Xway; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Honda PCX 125: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yuki Xway: Sıvı Soğutmalı. 2025 Yuki X WAY 125: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Honda PCX 125: 130 kg, sele 76 cm. 2023 Yuki Xway: 142 kg, sele 79 cm. 2025 Yuki X WAY 125: 131 kg, sele 79 cm. 2023 Honda PCX 125 listede en hafif; 2023 Yuki Xway daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 76–79 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Scooter: 2023 Honda PCX 125, 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Honda PCX 125: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yuki Xway: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2025 Yuki X WAY 125: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 Honda PCX 125 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Honda PCX 125: 2.1 L/100 km → 100 km’de ~0.98 TL; depo 8.1 L, tam depo ~378 TL, menzil ~386 km.
2023 Yuki Xway: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 11 L, tam depo ~514 TL, menzil ~367 km.
2025 Yuki X WAY 125: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 11 L, tam depo ~514 TL, menzil ~367 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda PCX 125. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Honda PCX 125: ~81 km/h ortalama ile ~1 saat 14 dakikada, ~2.1 L / ~98.11 TL.
2023 Yuki Xway: ~84 km/h ortalama ile ~1 saat 11 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
2025 Yuki X WAY 125: ~84 km/h ortalama ile ~1 saat 11 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda PCX 125, 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125. Torkta öne çıkan: 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yuki Xway ve 2025 Yuki X WAY 125. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.