MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R 83 cm Bu grupta en alçak sele
- MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS 83 cm Bu grupta en alçak sele
- MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS 83 cm Bu grupta en alçak sele
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç rakamları bu grupta birbirine çok yakın.
- Tork rakamları birbirine çok yakın.
- Ağırlık: 191 kg (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R) – 199 kg (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS |
|---|---|---|---|
| Marka | MV AGUSTA | MV AGUSTA | MV AGUSTA |
| Model | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS | MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS |
| Motor Hacmi | 800cc | 800cc | 800cc |
| Güç | 110hp | 110hp | 110hp |
| Tork | 80nm. | 80nm. | 80nm. |
| Silindir / Subap | 3 Cylinders, 12 with valve | 3 Cylinders, 12 with valve | 3 Cylinders, 12 with valve |
| Ağırlık | 191kg | 199kg | 198kg |
| Fren | Ø 320 mm (Ø 12,6 inç) çapında, çelik fren ,Ø 220 mm (Ø 8,66 inç) çaplı tek çelik disk | Ø 320 mm (Ø 12,6 inç) çapında, çelik fren, Ø 220 mm (Ø 8,66 inç) çaplı tek çelik disk. | Ø 320 mm (Ø 12,6 inç) çapında, çelik fren ,Ø 220 mm (Ø 8,66 inç) çaplı tek çelik disk. |
| Sele Yüksekliği (cm) | 83cm | 83cm | 83cm |
| Lastik | 120/70 - ZR 17 M/C (58 W) , 190/55 - ZR 17 M/C (75 W) | 120/70 - ZR 17 M/C (58 W) , 190/55 - ZR 17 M/C (75 W) | 120/70 - ZR 17 M/C (58 W), 190/55 - ZR 17 M/C (75 W) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Oil Cooled |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure | Cross |
| Top Speed | 230km/h | 230km/h | 230km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 21.5 lt - 5.5lt/100km | 21.5 lt - 5.5lt/100km | 21.5 lt - 5.5lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 869000TL | 1063294TL | 982000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | MV AGUSTA Fiyat Listesi İçin Tıkla | MV AGUSTA Fiyat Listesi İçin Tıkla | MV AGUSTA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Motor yönetim sistemi Üç enjektörlü entegre ateşleme - enjeksiyon sistemi MVICS 2.1 (Motor ve Araç Entegre Kontrol Sistemi). Motor kontrol ünitesi Eldor Nemo 2.1, gaz kelebeği gövdesi delikli 47 mm çap tam telli Mikuni, iyon algılama teknolojisine sahip kalem bobin, patlama ve tekleme kontrolü. Dört haritayla tork kontrolü. Yatma açısı sensörüyle sekiz müdahale seviyeli Çekiş Kontrolü Hızlanma Ön süspansiyon tipi Marzocchi "UPSIDE DOWN" teleskopik hidrolik çatal, geri tepme sıkıştırma sönümlemeli ve yay ön yüklemeli harici ve ayrı ayarlı Arka süspansiyon tipi Geri tepme ve sıkıştırma sönümlemeli ve yay ön yük ayarlı, aşamalı, Sachs tekli amortisör Ayrıcalıklı özellikler Bluetooth - Hız sabitleyici - GPS Ayarlanabilir ön cam - Navigasyon yansıtma için MV Ride Uygulaması, uygulama kontrollü motor, sürücü yardım kurulumu
|
Motor yönetim sistemi Hızlanma 0-100 km/saat hıza 3,75 saniyede; 0-200 km/saat hıza 15.00 saniyede ulaşıyor. Ön süspansiyon tipi Sachs "UPSIDE DOWN" yarı aktif teleskopik hidrolik çatal MVCSC (MV Agusta Şasi Stabilite Kontrolü) Arka süspansiyon tipi Hidrolik yay ön yükleme ayarlı, aşamalı, Sachs yarı aktif tek amortisör MVCSC (MV Agusta Şasi Stabilite Kontrolü) El freni Ayrıcalıklı özellikler Birlikte verilen aksesuarlar Isıtmalı Elcikler - Bluetooth - Hız sabitleyici - GPS sensörü - Orta stand - Ayarlanabilir ön cam - 34 l çanta (her biri 8,98 ABD galonu) - Navigasyon yansıtma için MV Ride Uygulaması, uygulama kontrollü motor, sürücü yardım kurulumu - Mobisat hırsızlığa karşı koruma coğrafi konumlu sistem |
Motor yönetim sistemi Üç enjektörlü entegre ateşleme - enjeksiyon sistemi MVICS 2.1 (Motor ve Araç Entegre Kontrol Sistemi). Motor kontrol ünitesi Eldor Nemo 2.1, gaz kelebeği gövdesi delikli 47 mm çap tam telli Mikuni, iyon algılama teknolojisine sahip kalem bobin, patlama ve tekleme kontrolü. Dört haritayla tork kontrolü. Yatma açısı sensörüyle sekiz müdahale seviyeli Çekiş Kontrolü Hızlanma 0-100 km/saat hıza 3,75 saniyede 0-200 km/saat hıza 15,00 saniyede Ön süspansiyon tipi Sachs "UPSIDE DOWN" yarı aktif teleskopik hidrolik çatal MVCSC (MV Agusta Şasi Stabilite Kontrolü) Arka süspansiyon tipi Hidrolik yay ön yükleme ayarlı, aşamalı, Sachs yarı aktif tek amortisör MVCSC (MV Agusta Şasi Stabilite Kontrolü) Ayrıcalıklı özellikler |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS tabloda en yüksek değere (110 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: 800 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: 800 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: 800 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: 80 Nm. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: 80 Nm. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: 80 Nm. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: 230 km/h (Enduro). 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: 230 km/h (Enduro). 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: 230 km/h (Cross). Maksimum hızlar aynı çizgide; aerodinamik ve sürüş pozisyonu farkını hissettirir.
4. Soğutma Sistemi
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: Sıvı Soğutmalı. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: Sıvı Soğutmalı. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: Yağ Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: 191 kg, sele 83 cm. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: 199 kg, sele 83 cm. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: 198 kg, sele 83 cm. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R listede en hafif; 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 83–83 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS — asfalt + hafif arazi dengesi Cross: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS — arazi ve hafif off-road Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. Servis ağı skorunda 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: 5.5 L/100 km → 100 km’de ~2.57 TL; depo 21.5 L, tam depo ~1004 TL, menzil ~391 km.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: 5.5 L/100 km → 100 km’de ~2.57 TL; depo 21.5 L, tam depo ~1004 TL, menzil ~391 km.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: 5.5 L/100 km → 100 km’de ~2.57 TL; depo 21.5 L, tam depo ~1004 TL, menzil ~391 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~5.5 L / ~256.96 TL.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~5.5 L / ~256.96 TL.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~5.5 L / ~256.96 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS. Torkta öne çıkan: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 SCS ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 RC SCS. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.