Suzuki V-Strom 650 XT vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Suzuki V-Strom 650 XT
0 puan
Teknikte önde
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
100 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
Suzuki V-Strom 650 XT
57.6 puan
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
48.6 puan

Uzun yol / touring

Suzuki V-Strom 650 XT
40.2 puan
Bu senaryoda önde
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
80.6 puan

Sportif kullanım

Suzuki V-Strom 650 XT
15.1 puan
Bu senaryoda önde
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
89.1 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Suzuki V-Strom 650 XT
54.6 puan
MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
46.4 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Suzuki V-Strom 650 XT 83.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R 83 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 0.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 71 hp (Suzuki V-Strom 650 XT) ile 110 hp (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R) arasında.
  • Tork: 62 Nm (Suzuki V-Strom 650 XT) ile 80 Nm (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R) arasında.
  • Ağırlık: 191 kg (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R) – 216 kg (Suzuki V-Strom 650 XT).
  • Motor hacmi: 650 cc (Suzuki V-Strom 650 XT) – 800 cc (MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R).
Özellikler Suzuki V-Strom 650 XT MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
Marka Suzuki MV AGUSTA
Model Suzuki V-Strom 650 XT MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R
Motor Hacmi 650cc 800cc
Güç 71hp 110hp
Tork 62nm. 80nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve 3 Cylinders, 12 with valve
Ağırlık 216kg 191kg
Fren Çift diskli fren 310mm / ABS, Tek diskli fren 260mm / ABS Ø 320 mm (Ø 12,6 inç) çapında, çelik fren ,Ø 220 mm (Ø 8,66 inç) çaplı tek çelik disk
Sele Yüksekliği (cm) 83.5cm 83cm
Lastik İç lastiksiz, 19 M/C * MT 2.50 / 110/80R19 M/C (59V), İç lastiksiz, 17 M/C * MT 4.00 / 150/70R17 M/C (69V) 120/70 - ZR 17 M/C (58 W) , 190/55 - ZR 17 M/C (75 W)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure
Top Speed 200km/h 230km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 20 lt - 4.1lt/100km 21.5 lt - 5.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 539000TL 869000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin Suzuki Fiyat Listesi İçin Tıkla MV AGUSTA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön Süspansiyon:  Helezon yaylı / cartridge system

Arka Süspansiyon:  Bağlantılı tip, helezon yaylı, yağlı amortisörlü

 

Motor yönetim sistemi

Üç enjektörlü entegre ateşleme - enjeksiyon sistemi MVICS 2.1 (Motor ve Araç Entegre Kontrol Sistemi). Motor kontrol ünitesi Eldor Nemo 2.1, gaz kelebeği gövdesi delikli 47 mm çap tam telli Mikuni, iyon algılama teknolojisine sahip kalem bobin, patlama ve tekleme kontrolü. Dört haritayla tork kontrolü. Yatma açısı sensörüyle sekiz müdahale seviyeli Çekiş Kontrolü

Hızlanma
0-100 km/saat hıza 3,95 saniyede ulaşıyor; 0-200 km/saat hıza 16,40 saniyede ulaşıyor.

Ön süspansiyon tipi

Marzocchi "UPSIDE DOWN" teleskopik hidrolik çatal, geri tepme sıkıştırma sönümlemeli ve yay ön yüklemeli harici ve ayrı ayarlı

Arka süspansiyon tipi

Geri tepme ve sıkıştırma sönümlemeli ve yay ön yük ayarlı, aşamalı, Sachs tekli amortisör

Ayrıcalıklı özellikler

Bluetooth - Hız sabitleyici - GPS Ayarlanabilir ön cam - Navigasyon yansıtma için MV Ride Uygulaması, uygulama kontrollü motor, sürücü yardım kurulumu

 

 

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Suzuki V-Strom 650 XT vs MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Suzuki V-Strom 650 XT ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, motor hacimleri açısından birbirine yakın performans sunuyor, ancak kullanım alanları ve sürüş tercihleri bu seçimi etkileyebilir. Ayrıca, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 110hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Suzuki V-Strom 650 XT ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, motor hacimleri açısından birbirine yakın seviyelerde bulunuyor. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 800cc ile biraz daha güçlü bir performans sunarken, 2023 Suzuki V-Strom 650 XT ise 650cc ile daha ekonomik ve dengeli bir yapı sunuyor.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 800cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 80Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 Suzuki V-Strom 650 XT ise 62Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, Enduro türünde, maksimum 230 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2023 Suzuki V-Strom 650 XT, Enduro türünde, 200 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2023 Suzuki V-Strom 650 XT, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Suzuki V-Strom 650 XT ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 Suzuki V-Strom 650 XT, 83.5cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R ise 83cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 Suzuki V-Strom 650 XT ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.

Servis ve Parça Durumu

2023 Suzuki V-Strom 650 XT ve 2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Suzuki V-Strom 650 XT, 4.1L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.92 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 20 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 488 km yol gidebilir ve depo dolumu 934 TL’ye mal olur.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, 5.5L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.57 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 21.5 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 391 km yol gidebilir ve depo dolumu 1004 TL’ye mal olur.
2023 Suzuki V-Strom 650 XT, her 100 km'de yaklaşık 0.65 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 650 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Suzuki V-Strom 650 XT, maksimum 200 km/h hıza sahip. Ortalama 140 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 43 dakikada tamamlar. Bu mesafede 4.1 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 191.55 TL harcar.
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, maksimum 230 km/h hıza sahip. Ortalama 161 km/h hızla bu mesafeyi 37 dakikada tamamlar. 5.5 litre yakıt tüketir ve maliyeti 256.96 TL olur.
2023 Suzuki V-Strom 650 XT, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme:
2023 MV AGUSTA TURISMO VELOCE 800 R, teknik gücü ve üst düzey performans değerleriyle dikkat çekiyor. Güçlü motor hacmi ve hızlanma kabiliyeti sayesinde daha sportif veya agresif sürüş stiline uygun olabilir. Diğer yandan 2023 Suzuki V-Strom 650 XT, daha kompakt yapısı ile yeni başlayan sürücüler veya günlük kullanım odaklı kullanıcılar için daha mantıklı bir seçenek sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.