Yamaha TRACER 7 vs Yamaha TRACER 9 vs Yamaha Tenere 700 vs Honda NC750X

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Yamaha TRACER 7
36.2 puan
Teknikte önde
Yamaha TRACER 9
85.9 puan
Yamaha Tenere 700
25.1 puan
Honda NC750X
1.7 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 7
62 puan
Yamaha TRACER 9
30.7 puan
Yamaha Tenere 700
60.6 puan
Honda NC750X
55 puan

Uzun yol / touring

Yamaha TRACER 7
38.1 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 9
97.2 puan
Yamaha Tenere 700
41.1 puan
Honda NC750X
41.7 puan

Sportif kullanım

Yamaha TRACER 7
31 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 9
83.9 puan
Yamaha Tenere 700
30.9 puan
Honda NC750X
16.1 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Yamaha TRACER 7
73.6 puan
Yamaha TRACER 9
28.5 puan
Yamaha Tenere 700
58.1 puan
Honda NC750X
67 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Yamaha TRACER 7 83.5 cm
  • Yamaha TRACER 9 81 cm
  • Yamaha Tenere 700 87.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • Honda NC750X 80 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 7.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 58.5 hp (Honda NC750X) ile 119 hp (Yamaha TRACER 9) arasında.
  • Tork: 67 Nm (Yamaha TRACER 7) ile 93 Nm (Yamaha TRACER 9) arasında.
  • Ağırlık: 197 kg (Yamaha TRACER 7) – 214 kg (Honda NC750X).
  • Motor hacmi: 700 cc (Yamaha TRACER 7) – 900 cc (Yamaha TRACER 9).
Özellikler Yamaha TRACER 7 Yamaha TRACER 9 Yamaha Tenere 700 Honda NC750X
Marka YAMAHA YAMAHA YAMAHA HONDA
Model Yamaha TRACER 7 Yamaha TRACER 9 Yamaha Tenere 700 Honda NC750X
Motor Hacmi 700cc 900cc 700cc 750cc
Güç 72.4hp 119hp 72.4hp 58.5hp
Tork 67nm. 93nm. 68nm. 69nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve 3 Cylinders, 12 with valve Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 197kg 213kg 205kg 214kg
Fren Ön: Hidrolik çift disk, Ø 298 mm Arka Hidrolik tek disk, Ø 245 mm Hidrolik çift disk, Ø 298 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm Hidrolik çift disk, Ø 282 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm Ön / Arka (320 mm 2 piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk / 240 mm tek piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk) 2 Kanallı ABS
Sele Yüksekliği (cm) 83.5cm 81cm 87.5cm 80cm
Lastik 120/70 ZR 17 M/C (58 W), 180/55 R 17 M/C (73 W) 120/70Z R17 M/C (58W) (Tubeless), 180/55Z R17 M/C (73W) (Tubeless) 90/90 - 21 M/C 54V, 150/70 R 18 M/C 70V Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R17)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Touring Touring Adventure Adventure
Top Speed 220km/h 240km/h 210km/h 200km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 17 lt - 4.3lt/100km 18.7 lt - 5lt/100km 16 lt - 4.3lt/100km 14.1 lt - 3.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 802000TL 1090500TL 640500TL 516500TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler
  • 35 kW A2 versiyonu da mevcuttur
  • Akıllı telefon bildirimleri sağlayan TFT gösterge
  • Hassas yüksek torklu CP2 EU5 uyumlu motor
  • Sportif tasarımlı kompakt yarım karenaj
  • Çift LED farlar, pozisyon lambaları ve sinyaller
  • Sınıfının en hafifi
  • Ayarlanabilir ön ve arka süspansiyon
  • Tek el ile ayarlanabilen aerodinamik ön cam
  • Konforlu ergonomi ile yola hükmeden sürüş stili
  • Sürücü ve yolcu için daha fazla konfor
  • Daha az yakıt ile daha uzun mesafe sürüş imkanı

Ön süspansiyon

Teleskopik çatal

Arka süspansiyon

Salınım kolu

 

EU5 890 cc CP3 motor

Hafif CF alüminyum döküm şasi

3 Çantalık bagaj kapasitesi

6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri

Yeni nesil tasarım ve tarz

Tam LED aydınlatma

3,5 inç ikiz TFT göstergeler

Hafif SpinForged jantlar

Ayarlanabilir süspansiyon

2 konumlu ayarlanabilir sele

Aerodinamik krenaj

Hız Sabitleyici sistem

  • 35 kW A2 versiyonu da mevcuttur
  • Yüksek torklu, 690 cc 4 zamanlı, CP2 EU5 uyumlu motor
  • Hafif çift salıncaklı çelik boru şasi
  • İnce, kompakt ve ergonomik gövde ve sele
  • 4 LED farlı ralli tipi agresif ön görünüm
  • Uzun mesafeli ayarlanabilir 43 mm baş aşağı çatallar
  • Ayarlanabilir arka süspansiyon
  • 3 modlu değiştirilebilir ABS
  • Ön 21 inç/Arka 18 inç tel jantlar ve off road lastikler
  • Ralli stili kokpit ve kalın gidon
  • 5 inç renkli TFT gösterge ve akıllı telefon bağlantısı
  • Tam LED aydınlatma ve USB soket ile donatılmıştır
  • İnce ve uzun menzilli 16 litre kapasiteye sahip yakıt deposu
  • İyi seviyede sürücü koruması sunan cam ve el koruyucular
  • QSS (Hızlı Vites Değiştirme Sistemi) için Hazır

-Sıvı Soğutmalı

-Ön Süspansiyon

41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi

-Arka Süspansiyon

Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi

-Dahili Bagaj

-LCD Gösterge Paneli

-LED Ön Far

-LED Arka Far

-Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

-Elektronik Kontrollü Gaz Kolu

-Acil Durum Fren Sinyalleri

Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.

 

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha TRACER 7 vs Yamaha TRACER 9 vs Yamaha Tenere 700 vs Honda NC750X: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Yamaha TRACER 7, 2023 Yamaha TRACER 9, 2023 Yamaha Tenere 700 ve 2023 Honda NC750X modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha TRACER 9 tabloda en yüksek değere (119 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Yamaha TRACER 7: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha TRACER 9: 900 cc — üst performans bandı. 2023 Yamaha Tenere 700: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Honda NC750X: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Yamaha TRACER 9, en düşük 2023 Yamaha TRACER 7 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 Yamaha TRACER 7: 67 Nm. 2023 Yamaha TRACER 9: 93 Nm. 2023 Yamaha Tenere 700: 68 Nm. 2023 Honda NC750X: 69 Nm. En yüksek tork 2023 Yamaha TRACER 9; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha TRACER 7: 220 km/h (Touring). 2023 Yamaha TRACER 9: 240 km/h (Touring). 2023 Yamaha Tenere 700: 210 km/h (Enduro). 2023 Honda NC750X: 200 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha TRACER 9; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Yamaha TRACER 7: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha TRACER 9: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha Tenere 700: Sıvı Soğutmalı. 2023 Honda NC750X: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Yamaha TRACER 7: 197 kg, sele 83.5 cm. 2023 Yamaha TRACER 9: 213 kg, sele 81 cm. 2023 Yamaha Tenere 700: 205 kg, sele 87.5 cm. 2023 Honda NC750X: 214 kg, sele 80 cm. 2023 Yamaha TRACER 7 listede en hafif; 2023 Honda NC750X daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 80–87.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Touring: 2023 Yamaha TRACER 7 ve 2023 Yamaha TRACER 9 — uzun yol konforu ve bagaj Enduro: 2023 Yamaha Tenere 700 ve 2023 Honda NC750X — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Yamaha TRACER 7: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha TRACER 9: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha Tenere 700: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Honda NC750X: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Honda NC750X öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Yamaha TRACER 7: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~395 km.
2023 Yamaha TRACER 9: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 18.7 L, tam depo ~874 TL, menzil ~374 km.
2023 Yamaha Tenere 700: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~372 km.
2023 Honda NC750X: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 14.1 L, tam depo ~659 TL, menzil ~403 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda NC750X. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Yamaha TRACER 7: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
2023 Yamaha TRACER 9: ~168 km/h ortalama ile ~36 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 Yamaha Tenere 700: ~147 km/h ortalama ile ~41 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
2023 Honda NC750X: ~140 km/h ortalama ile ~43 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha TRACER 9. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha TRACER 9. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha TRACER 9. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.