Yamaha XSR700 XTribute vs TRIUMPH Scrambler 900

Yamaha XSR700 XTribute vs TRIUMPH Scrambler 900 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Yamaha XSR700 XTribute daha yüksek top speed değerine sahip (215 km/sa vs 200 km/sa); Yamaha XSR700 XTribute daha güçlü (72hp vs 65hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
Yamaha XSR700 XTribute
78 puan
TRIUMPH Scrambler 900
22 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Yamaha XSR700 XTribute
52 puan
Bu senaryoda önde
TRIUMPH Scrambler 900
61 puan

Uzun yol / touring

Yamaha XSR700 XTribute
55.2 puan
Bu senaryoda önde
TRIUMPH Scrambler 900
57.8 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
Yamaha XSR700 XTribute
80 puan
TRIUMPH Scrambler 900
23.1 puan

Yeni başlayan

Yamaha XSR700 XTribute
52.1 puan
Bu senaryoda önde
TRIUMPH Scrambler 900
53.1 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Yamaha XSR700 XTribute 85.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • TRIUMPH Scrambler 900 79 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 6.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 65 hp (TRIUMPH Scrambler 900) ile 72.4 hp (Yamaha XSR700 XTribute) arasında.
  • Tork: 67 Nm (Yamaha XSR700 XTribute) ile 80 Nm (TRIUMPH Scrambler 900) arasında.
  • Ağırlık: 190 kg (Yamaha XSR700 XTribute) – 223 kg (TRIUMPH Scrambler 900).
  • Motor hacmi: 700 cc (Yamaha XSR700 XTribute) – 900 cc (TRIUMPH Scrambler 900).
Özellikler Yamaha XSR700 XTribute TRIUMPH Scrambler 900
Marka YAMAHA Triumph
Model Yamaha XSR700 XTribute TRIUMPH Scrambler 900
Motor Hacmi 700cc 900cc
Güç 72.4hp 65hp
Tork 67nm. 80nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 190kg 223kg
Fren Ön Arka Disk Abs 310mm diskli Brembo 4 pistonlu ön kaliper ve 255mm Nissin arka kaliper, ABS'li
Sele Yüksekliği (cm) 85.5cm 79cm
Lastik 120/70 ZR 17M/C(58W) Tubeless, 180/55 ZR 17M/C(73W) Tubeless ÖN 100/90-19 Metzeler Turu, ARKA 150/70 R17 Metzeler Tourance
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Naked Chooper – Cruiser
Top Speed 215km/h 200km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 14 lt - 4.3lt/100km 12 lt - 4.3lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 522500TL 815400TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla Triumph Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler
  • 35 kW A2 versiyonu da mevcuttur
  • XSR ailesi LED aydınlatma
  • Entegre far destekleriyle yenilenen kokpit düzeni
  • Retro XT'den ilham alan "1981" renk ve çizgileri
  • 690 cc CP2 yüksek torklu EU5 motor
  • Hafif ve ince omurgalı iskelet
  • Off-road gidon ve kalın basamaklar
  • Trafikte ve çakıllı yollarda sürüş için blok kaplı Pirelli MT 60 RS lastikler
  • Özel XT tarzı düz sele, çatal körükleri ve entegre far destekleri
  • Hafif, kompakt ve çevik

Ön süspansiyon

Ø 41 mm kartuş sönümlemeli çatallar. 120mm seyahat

Arka süspansiyon

Ayarlanabilir ön yüklemeli ikiz şoklar. 120mm arka tekerlek hareketi

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha XSR700 XTribute vs TRIUMPH Scrambler 900: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Yamaha XSR700 XTribute ve 2023 TRIUMPH Scrambler 900, motor hacimleri açısından birbirine yakın performans sunuyor, ancak kullanım alanları ve sürüş tercihleri bu seçimi etkileyebilir. Ayrıca, 2023 Yamaha XSR700 XTribute, 72.4hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Yamaha XSR700 XTribute ve 2023 TRIUMPH Scrambler 900, motor hacimleri açısından birbirine yakın seviyelerde bulunuyor. 2023 TRIUMPH Scrambler 900, 900cc ile biraz daha güçlü bir performans sunarken, 2023 Yamaha XSR700 XTribute ise 700cc ile daha ekonomik ve dengeli bir yapı sunuyor.
2023 TRIUMPH Scrambler 900, 900cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Performans odaklı kullanıcılar ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

2. Tork Gücü

2023 TRIUMPH Scrambler 900, 80Nm tork gücü ile güçlü bir performans sunuyor. Yüksek tork değeri, ani hızlanma ve dik yokuşlarda üstünlük sağlar. 2023 Yamaha XSR700 XTribute ise 67Nm tork değeri ile şehir içi kullanımda daha dengeli bir sürüş sunar.
2023 TRIUMPH Scrambler 900, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha XSR700 XTribute (Naked) ve 2023 TRIUMPH Scrambler 900 (Chopper – Cruiser), maksimum hız açısından birbirine oldukça yakın değerlere sahiptir. 2023 Yamaha XSR700 XTribute, 215 km/h hız değeri ile küçük bir avantaj sunuyor. Ancak bu fark, çoğu kullanıcı için hissedilir bir farklılık yaratmayabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Yamaha XSR700 XTribute, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 TRIUMPH Scrambler 900 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Yamaha XSR700 XTribute ve 2023 TRIUMPH Scrambler 900, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 Yamaha XSR700 XTribute, 85.5cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 TRIUMPH Scrambler 900 ise 79cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 Yamaha XSR700 XTribute, Naked türünde bir motosiklet olarak şehir içi ve kısa mesafelerde hafifliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkar. Minimalist tasarımıyla stil sahibi kullanıcılar için idealdir. 2023 TRIUMPH Scrambler 900, Chopper – Cruiser türünde bir motosiklet olarak rahat sürüş ve stil arayan kullanıcılar için idealdir. Uzun yolculuklar ve keyif sürüşleri için mükemmel bir seçimdir.

Servis ve Parça Durumu

2023 Yamaha XSR700 XTribute, daha yaygın bir servis ağına sahiptir. Bu, bakım sürecini kolaylaştırır. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. 2023 Yamaha XSR700 XTribute, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Yamaha XSR700 XTribute, 4.3L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.01 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 14 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 326 km yol gidebilir ve depo dolumu 654 TL’ye mal olur.
2023 TRIUMPH Scrambler 900, 4.3L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.01 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 12 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 279 km yol gidebilir ve depo dolumu 561 TL’ye mal olur.
Her iki model de yakıt ekonomisi açısından neredeyse aynı değerde performans sunuyor. Bu durumda seçim yaparken diğer teknik özellikler ve kişisel tercihlerin önemi daha da artıyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Yamaha XSR700 XTribute, maksimum 215 km/h hıza sahip. Ortalama 151 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 40 dakikada tamamlar. Bu mesafede 4.3 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 200.9 TL harcar.
2023 TRIUMPH Scrambler 900, maksimum 200 km/h hıza sahip. Ortalama 140 km/h hızla bu mesafeyi 43 dakikada tamamlar. 4.3 litre yakıt tüketir ve maliyeti 200.9 TL olur.
İki model de bu senaryoda benzer süre ve maliyet ile performans sunuyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
2023 Yamaha XSR700 XTribute, daha yaygın servis ağına sahip. 2023 Yamaha XSR700 XTribute, yedek parça erişiminde daha avantajlı.

Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 Yamaha XSR700 XTribute, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2023 TRIUMPH Scrambler 900 ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 Yamaha XSR700 XTribute sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2023 TRIUMPH Scrambler 900 daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.

Sık sorulan sorular

Yamaha XSR700 XTribute vs TRIUMPH Scrambler 900 top speed kaç?

Yamaha XSR700 XTribute 215 km/sa, TRIUMPH Scrambler 900 ise 200 km/sa.

Yamaha XSR700 XTribute mi TRIUMPH Scrambler 900 mi daha güçlü?

Yamaha XSR700 XTribute 72 hp ile daha güçlü.

Hangisi daha hafif, Yamaha XSR700 XTribute mi TRIUMPH Scrambler 900 mi?

Yamaha XSR700 XTribute 190 kg ile daha hafif.

Yamaha XSR700 XTribute mi TRIUMPH Scrambler 900 mi almalıyım?

Kullanım tarzınıza göre değişir. Top speed, ağırlık, yakıt ve fiyatı tabloda karşılaştırın; tercihinizi oy ile paylaşabilirsiniz.