Honda NC750X vs BMW F 750 GS vs Yamaha XSR700 XTribute
Honda NC750X vs BMW F 750 GS vs Yamaha XSR700 XTribute karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Honda NC750X daha yüksek top speed değerine sahip (200 km/sa vs 190 km/sa); BMW F 750 GS daha güçlü (77hp vs 59hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- Honda NC750X 80 cm Bu grupta en alçak sele
- BMW F 750 GS 81.5 cm
- Yamaha XSR700 XTribute 85.5 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 5.5 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 58.5 hp (Honda NC750X) ile 77 hp (BMW F 750 GS) arasında.
- Tork: 67 Nm (Yamaha XSR700 XTribute) ile 83 Nm (BMW F 750 GS) arasında.
- Ağırlık: 190 kg (Yamaha XSR700 XTribute) – 227 kg (BMW F 750 GS).
- Motor hacmi: 700 cc (Yamaha XSR700 XTribute) – 750 cc (BMW F 750 GS).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Honda NC750X | BMW F 750 GS | Yamaha XSR700 XTribute |
|---|---|---|---|
| Marka | HONDA | BMW | YAMAHA |
| Model | Honda NC750X | BMW F 750 GS | Yamaha XSR700 XTribute |
| Motor Hacmi | 750cc | 750cc | 700cc |
| Güç | 58.5hp | 77hp | 72.4hp |
| Tork | 69nm. | 83nm. | 67nm. |
| Silindir / Subap | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 214kg | 227kg | 190kg |
| Fren | Ön / Arka (320 mm 2 piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk / 240 mm tek piston kaliperli tek dalgalı hidrolik disk) 2 Kanallı ABS | Çift disk fren, yüzer tip fren diskleri, 305 mm çap, çift pistonlu yüzer tip kaliperler, Tek diskli fren, 265 mm çap, tek pistonlu yüzer tip kaliper | Ön Arka Disk Abs |
| Sele Yüksekliği (cm) | 80cm | 81.5cm | 85.5cm |
| Lastik | Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R17) | 110/80 R19, 150/70 R17 | 120/70 ZR 17M/C(58W) Tubeless, 180/55 ZR 17M/C(73W) Tubeless |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure | Naked |
| Top Speed | 200km/h | 190km/h | 215km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 14.1 lt - 3.5lt/100km | 15 lt - 4.2lt/100km | 14 lt - 4.3lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 516500TL | 538650TL | 522500TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla | BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | -Sıvı Soğutmalı -Ön Süspansiyon 41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi -Arka Süspansiyon Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi -Dahili Bagaj -LCD Gösterge Paneli -LED Ön Far -LED Arka Far -Honda Seçilebilir Tork Kontrolü -Elektronik Kontrollü Gaz Kolu -Acil Durum Fren Sinyalleri Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.
|
Şasi Köprülü şasi, çelik yapı Ön çatal / süspansiyon Teleskopik çatal, Ø 41 mm Arka çatal / süspansiyon Dökme alüminyum ikili salıncak, merkezi yaylı bağlantı, yay ön yükü hidrolik olarak ayarlanabilir, geri sekme ayarlanabilir Süspansiyon mesafesi, ön / arka 170 mm / 170 mm
Standart donanım:
Opsiyonel donanım:
Opsiyonel aksesuarlar:
|
|
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Honda NC750X vs BMW F 750 GS vs Yamaha XSR700 XTribute: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Honda NC750X, 2023 BMW F 750 GS ve 2023 Yamaha XSR700 XTribute modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 BMW F 750 GS tabloda en yüksek değere (77 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Honda NC750X: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 BMW F 750 GS: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha XSR700 XTribute: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Honda NC750X, en düşük 2023 Yamaha XSR700 XTribute iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 Honda NC750X: 69 Nm. 2023 BMW F 750 GS: 83 Nm. 2023 Yamaha XSR700 XTribute: 67 Nm. En yüksek tork 2023 BMW F 750 GS; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Honda NC750X: 200 km/h (Enduro). 2023 BMW F 750 GS: 190 km/h (Enduro). 2023 Yamaha XSR700 XTribute: 215 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha XSR700 XTribute; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Honda NC750X: Sıvı Soğutmalı. 2023 BMW F 750 GS: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha XSR700 XTribute: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Honda NC750X: 214 kg, sele 80 cm. 2023 BMW F 750 GS: 227 kg, sele 81.5 cm. 2023 Yamaha XSR700 XTribute: 190 kg, sele 85.5 cm. 2023 Yamaha XSR700 XTribute listede en hafif; 2023 BMW F 750 GS daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 80–85.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 Honda NC750X ve 2023 BMW F 750 GS — asfalt + hafif arazi dengesi Naked: 2023 Yamaha XSR700 XTribute — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Honda NC750X: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 BMW F 750 GS: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. 2023 Yamaha XSR700 XTribute: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Honda NC750X öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Honda NC750X: 3.5 L/100 km → 100 km’de ~1.64 TL; depo 14.1 L, tam depo ~659 TL, menzil ~403 km.
2023 BMW F 750 GS: 4.2 L/100 km → 100 km’de ~1.96 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~357 km.
2023 Yamaha XSR700 XTribute: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~326 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda NC750X. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Honda NC750X: ~140 km/h ortalama ile ~43 dakikada, ~3.5 L / ~163.52 TL.
2023 BMW F 750 GS: ~133 km/h ortalama ile ~45 dakikada, ~4.2 L / ~196.22 TL.
2023 Yamaha XSR700 XTribute: ~151 km/h ortalama ile ~40 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda NC750X ve 2023 BMW F 750 GS. Torkta öne çıkan: 2023 BMW F 750 GS. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha XSR700 XTribute. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.