Honda Forza 750 vs 2025 YENİ YAMAHA MT07 Y-AMT vs Yamaha TMAX Tech MAX 560

Honda Forza 750 vs 2025 YENİ YAMAHA MT07 Y-AMT vs Yamaha TMAX Tech MAX 560 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Her iki model de benzer top speed (220 km/sa) listeliyor; YAMAHA MT07 Y-AMT daha güçlü (73hp vs 59hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Honda Forza 750
49.4 puan
Teknikte önde
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT
98.3 puan
Yamaha TMAX Tech MAX 560
4.6 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Honda Forza 750
48.4 puan
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT
55.4 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TMAX Tech MAX 560
70.9 puan

Uzun yol / touring

Honda Forza 750
73.2 puan
Bu senaryoda önde
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT
73.4 puan
Yamaha TMAX Tech MAX 560
20.7 puan

Sportif kullanım

Honda Forza 750
50.6 puan
Bu senaryoda önde
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT
92.7 puan
Yamaha TMAX Tech MAX 560
4.7 puan

Yeni başlayan

Honda Forza 750
53.1 puan
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT
36.7 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha TMAX Tech MAX 560
75.8 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Honda Forza 750 79 cm Bu grupta en alçak sele
  • 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT 80.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • Yamaha TMAX Tech MAX 560 80 cm

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 46.9 hp (Yamaha TMAX Tech MAX 560) ile 73 hp (2025 YAMAHA MT07 Y-AMT) arasında.
  • Tork: 55.7 Nm (Yamaha TMAX Tech MAX 560) ile 69 Nm (Honda Forza 750) arasında.
  • Ağırlık: 186 kg (2025 YAMAHA MT07 Y-AMT) – 235 kg (Honda Forza 750).
  • Motor hacmi: 550 cc (Yamaha TMAX Tech MAX 560) – 750 cc (Honda Forza 750).
Özellikler Honda Forza 750 YAMAHA MT07 Y-AMT Yamaha TMAX Tech MAX 560
Marka HONDA YAMAHA YAMAHA
Model Honda Forza 750 YAMAHA MT07 Y-AMT Yamaha TMAX Tech MAX 560
Yedek Parça — — —
Motor Hacmi 750cc 700cc 550cc
Güç 58.5hp 73hp 46.9hp
Tork 69nm. 68nm. 55.7nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 235kg 186kg 220kg
Fren Ön / Arka (Çift Disk / Tek Disk) 2 Kanallı ABS ÖN:Hidrolik ikili disk, Ø 298 mm ARKA:Hidrolik tek disk, Ø245 mm Hidrolik ikili disk freni, Ø 267 mm, Hidrolik tek disk freni, Ø 282 mm
Sele Yüksekliği (cm) 79cm 80.5cm 80cm
Lastik Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R15) ÖN:120/70 ZR 17M/C(58W) (Tubeless) ARKA:180/55 ZR 17M/C(73W) (Tubeless) 120/70R15M / C 56H Tubeless, 160/60R15M / C 67H Tubeless
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Scooter Naked Scooter
Top Speed 220km/h 220km/h 180km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 13.2 lt - 3.6lt/100km 14 lt - 5.0lt/100km 15 lt - 4.8lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 1115250TL 852500TL 895500TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-Sıvı Soğutmalı

-Ön Süspansiyon

Showa 41 mm ters teleskopik çatal 120 mm hareket mesafesi

-Arka Süspansiyon

Tek amörtisör yay birimi, Pro-Link salıncak, 120 mm hareket mesafesi

-USB Type-C Soketi

-Güç Modları

-Motor Freni Modları

-Sürüş Modları

-Acil Durum Fren Sinyalleri

-Elektronik Kontrollü Gaz Kolu

-Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

-Akıllı Anahtar

  • Güçlü 560 cc EURO5 motor
  • Dinamik sportif gövde tasarımı
  • Projektör farlar, entegre sinyaller
  • İyileştirilmiş sürücü ve yolcu ergonomisi
  • Bluetooth bağlantılı TFT ekran ve tam harita destekli navigasyon
  • Elektrikli ayarlanabilir ön cam
  • Hız sabitleyici
  • Isıtmalı tutacaklar ve sele
  • Sınıfının en iyisi üstün teknik özellikler
  • Akıllı Anahtar ile anahtarsız çalıştırma
  • Hafif alüminyum şasi
  • Gelişmiş elektronik kontrol teknolojisi
  • Geniş bagaj bölmesi
  • Hırsızlık önleyici kilitlenebilir orta sehpa

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Honda Forza 750 vs YAMAHA MT07 Y-AMT vs Yamaha TMAX Tech MAX 560: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Honda Forza 750, 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT tabloda en yüksek değere (73 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Honda Forza 750: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 550 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Honda Forza 750, en düşük 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 Honda Forza 750: 69 Nm. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: 68 Nm. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 55.7 Nm. En yüksek tork 2023 Honda Forza 750; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Honda Forza 750: 220 km/h (Scooter). 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: 220 km/h (Naked). 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 180 km/h (Scooter). Liste başı hız değeri 2023 Honda Forza 750; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Honda Forza 750: Sıvı Soğutmalı. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Honda Forza 750: 235 kg, sele 79 cm. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: 186 kg, sele 80.5 cm. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 220 kg, sele 80 cm. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT listede en hafif; 2023 Honda Forza 750 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 79–80.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Scooter: 2023 Honda Forza 750 ve 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560 — şehir ve kısa mesafe pratikliği Naked: 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Honda Forza 750: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: servis ağı 5, servis kalitesi 5, yedek parça 5. 2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Honda Forza 750: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~367 km.
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: 5 L/100 km → 100 km’de ~2.34 TL; depo 14 L, tam depo ~654 TL, menzil ~280 km.
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: 4.8 L/100 km → 100 km’de ~2.24 TL; depo 15 L, tam depo ~701 TL, menzil ~313 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda Forza 750. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Honda Forza 750: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2025 YAMAHA MT07 Y-AMT: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~5 L / ~233.6 TL.
2023 Yamaha TMAX Tech MAX 560: ~126 km/h ortalama ile ~48 dakikada, ~4.8 L / ~224.26 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda Forza 750. Torkta öne çıkan: 2023 Honda Forza 750. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Honda Forza 750 ve 2025 YAMAHA MT07 Y-AMT. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.