ARORA ARS200 vs CF MOTO 250SR vs YUKI GP-1 TARO 250
ARORA ARS200 vs CF MOTO 250SR vs YUKI GP-1 TARO 250 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
CF MOTO 250SR daha yüksek top speed değerine sahip (160 km/sa vs 135 km/sa); CF MOTO 250SR daha güçlü (28hp vs 20hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- ARORA ARS200 78 cm Bu grupta en alçak sele
- CF MOTO 250SR 78 cm Bu grupta en alçak sele
- YUKI GP-1 TARO 250 79 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 19.5 hp (ARORA ARS200) ile 28 hp (CF MOTO 250SR) arasında.
- Tork: 16 Nm (ARORA ARS200) ile 26 Nm (YUKI GP-1 TARO 250) arasında.
- Ağırlık: 138 kg (ARORA ARS200) – 176 kg (YUKI GP-1 TARO 250).
- Motor hacmi: 200 cc (ARORA ARS200) – 250 cc (YUKI GP-1 TARO 250).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | ARORA ARS200 | CF MOTO 250SR | YUKI GP-1 TARO 250 |
|---|---|---|---|
| Marka | ARORA | CF MOTO | Yuki Motor |
| Model | ARORA ARS200 | CF MOTO 250SR | YUKI GP-1 TARO 250 |
| Motor Hacmi | 200cc | 250cc | 250cc |
| Güç | 19.5hp | 28hp | 21hp |
| Tork | 16nm. | 22nm. | 26nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 2 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve |
| Ağırlık | 138kg | 165kg | 176kg |
| Fren | Ön Arka Disk Abs | Ön 292mm disk 4 pistonlu kaliper, Arka 220mm disk tek pistonlu kaliper ABS (CF MOTO kaliperler) | Disk (Disk) ABS |
| Sele Yüksekliği (cm) | 78cm | 78cm | 79cm |
| Lastik | 110/70-17 - 140/70-17 | 110/70-17 ön, 140/60-17 arka lastik ebatları | 120/70ZR17 / 160/60ZR17 |
| Soğutma Sistemi | Air Cooled | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Supersport | Supersport |
| Top Speed | 135km/h | 160km/h | 150km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 24 lt - 3lt/100km | 12 lt - 3.7lt/100km | 13.5 lt - 4lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 99790TL | 252900TL | 199200TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | ARORA Fiyat Listesi İçin Tıkla | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | Yuki Motor Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon 37mm ters maşa teleskopik Arka Süspansiyon Tek merkezi amörtisör -Euro5, Kaydırmalı Debriyaj -Hayalet gösterge, Navigasyon, Bluetooth Bağlantısı -Spor ve Ekonomik olmak üzere güç modları -Bosch EFI, Continental ABS |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
ARORA ARS200 vs CF MOTO 250SR vs YUKI GP-1 TARO 250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 ARORA ARS200, 2023 CF MOTO 250SR ve 2023 YUKI GP-1 TARO 250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 CF MOTO 250SR tabloda en yüksek değere (28 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 ARORA ARS200: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 CF MOTO 250SR: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 YUKI GP-1 TARO 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2023 CF MOTO 250SR, en düşük 2023 ARORA ARS200 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 ARORA ARS200: 16 Nm. 2023 CF MOTO 250SR: 22 Nm. 2023 YUKI GP-1 TARO 250: 26 Nm. En yüksek tork 2023 YUKI GP-1 TARO 250; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 ARORA ARS200: 135 km/h (Enduro). 2023 CF MOTO 250SR: 160 km/h (Süpersport). 2023 YUKI GP-1 TARO 250: 150 km/h (Süpersport). Liste başı hız değeri 2023 CF MOTO 250SR; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 ARORA ARS200: Hava Soğutmalı. 2023 CF MOTO 250SR: Sıvı Soğutmalı. 2023 YUKI GP-1 TARO 250: Sıvı Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 ARORA ARS200: 138 kg, sele 78 cm. 2023 CF MOTO 250SR: 165 kg, sele 78 cm. 2023 YUKI GP-1 TARO 250: 176 kg, sele 79 cm. 2023 ARORA ARS200 listede en hafif; 2023 YUKI GP-1 TARO 250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 78–79 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 ARORA ARS200 — asfalt + hafif arazi dengesi Süpersport: 2023 CF MOTO 250SR ve 2023 YUKI GP-1 TARO 250 — performans ve aerodinamik Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 ARORA ARS200: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 CF MOTO 250SR: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 2. 2023 YUKI GP-1 TARO 250: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 CF MOTO 250SR öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 ARORA ARS200: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 24 L, tam depo ~1121 TL, menzil ~800 km.
2023 CF MOTO 250SR: 3.7 L/100 km → 100 km’de ~1.73 TL; depo 12 L, tam depo ~561 TL, menzil ~324 km.
2023 YUKI GP-1 TARO 250: 4 L/100 km → 100 km’de ~1.87 TL; depo 13.5 L, tam depo ~631 TL, menzil ~338 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 ARORA ARS200. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 ARORA ARS200: ~95 km/h ortalama ile ~1 saat 3 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
2023 CF MOTO 250SR: ~112 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.7 L / ~172.86 TL.
2023 YUKI GP-1 TARO 250: ~105 km/h ortalama ile ~57 dakikada, ~4 L / ~186.88 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 CF MOTO 250SR ve 2023 YUKI GP-1 TARO 250. Torkta öne çıkan: 2023 YUKI GP-1 TARO 250. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 CF MOTO 250SR. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.