CF MOTO 250SR vs YENİ YUKI GP-2 TARO 125 vs 2024 YENİ Arora CP 250
CF MOTO 250SR vs YENİ YUKI GP-2 TARO 125 vs 2024 YENİ Arora CP 250 karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
CF MOTO 250SR daha yüksek top speed değerine sahip (160 km/sa vs 136 km/sa); CF MOTO 250SR daha güçlü (28hp vs 14hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- CF MOTO 250SR 78 cm Bu grupta en yüksek sele
- YUKI GP-2 TARO 125 76 cm
- 2024 Arora CP 250 75 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 14 hp (YUKI GP-2 TARO 125) ile 28 hp (CF MOTO 250SR) arasında.
- Tork: 11 Nm (YUKI GP-2 TARO 125) ile 22 Nm (2024 Arora CP 250) arasında.
- Ağırlık: 155 kg (YUKI GP-2 TARO 125) – 175 kg (2024 Arora CP 250).
- Motor hacmi: 125 cc (YUKI GP-2 TARO 125) – 250 cc (2024 Arora CP 250).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | CF MOTO 250SR | YUKI GP-2 TARO 125 | Arora CP 250 |
|---|---|---|---|
| Marka | CF MOTO | Yuki Motor | ARORA |
| Model | CF MOTO 250SR | YUKI GP-2 TARO 125 | Arora CP 250 |
| Motor Hacmi | 250cc | 125cc | 250cc |
| Güç | 28hp | 14hp | 26hp |
| Tork | 22nm. | 11nm. | 22nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 165kg | 155kg | 175kg |
| Fren | Ön 292mm disk 4 pistonlu kaliper, Arka 220mm disk tek pistonlu kaliper ABS (CF MOTO kaliperler) | Disk (Disk) ABS | 120/80-16 150/80-15 |
| Sele Yüksekliği (cm) | 78cm | 76cm | 75cm |
| Lastik | 110/70-17 ön, 140/60-17 arka lastik ebatları | 110/70-16 / 140/70-16 | Disk 300mm (ABS) / Disk 250mm (ABS) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Supersport | Supersport | Chooper – Cruiser |
| Top Speed | 160km/h | 136km/h | 150km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 12 lt - 3.7lt/100km | 10 lt - 3.4lt/100km | 14.7 lt - 4.5lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 252900TL | 166900TL | 223900TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | CF MOTO Fiyat Listesi İçin Tıkla | Yuki Motor Fiyat Listesi İçin Tıkla | ARORA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön Süspansiyon 37mm ters maşa teleskopik Arka Süspansiyon Tek merkezi amörtisör -Euro5, Kaydırmalı Debriyaj -Hayalet gösterge, Navigasyon, Bluetooth Bağlantısı -Spor ve Ekonomik olmak üzere güç modları -Bosch EFI, Continental ABS |
5 inç TFT EKRAN • Işığa Duyarlı 5inç TFT Ekran |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
CF MOTO 250SR vs YUKI GP-2 TARO 125 vs Arora CP 250: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 CF MOTO 250SR, 2023 YUKI GP-2 TARO 125 ve 2024 Arora CP 250 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Motor hacimleri birbirine yakın sınıflarda; kullanım amacı ve ergonomi seçimi daha belirleyici olabilir. Beygir gücü olarak 2023 CF MOTO 250SR tabloda en yüksek değere (28 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 CF MOTO 250SR: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 YUKI GP-2 TARO 125: 125 cc — şehir ve başlangıç dostu. 2024 Arora CP 250: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2023 CF MOTO 250SR, en düşük 2023 YUKI GP-2 TARO 125 iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 CF MOTO 250SR: 22 Nm. 2023 YUKI GP-2 TARO 125: 11 Nm. 2024 Arora CP 250: 22 Nm. En yüksek tork 2023 CF MOTO 250SR; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 CF MOTO 250SR: 160 km/h (Süpersport). 2023 YUKI GP-2 TARO 125: 136 km/h (Süpersport). 2024 Arora CP 250: 150 km/h (Chopper – Cruiser). Liste başı hız değeri 2023 CF MOTO 250SR; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 CF MOTO 250SR: Sıvı Soğutmalı. 2023 YUKI GP-2 TARO 125: Sıvı Soğutmalı. 2024 Arora CP 250: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 CF MOTO 250SR: 165 kg, sele 78 cm. 2023 YUKI GP-2 TARO 125: 155 kg, sele 76 cm. 2024 Arora CP 250: 175 kg, sele 75 cm. 2023 YUKI GP-2 TARO 125 listede en hafif; 2024 Arora CP 250 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 75–78 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Süpersport: 2023 CF MOTO 250SR ve 2023 YUKI GP-2 TARO 125 — performans ve aerodinamik Chopper – Cruiser: 2024 Arora CP 250 — rahat oturuş ve cruiser sürüşü Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 CF MOTO 250SR: servis ağı 4, servis kalitesi 2, yedek parça 2. 2023 YUKI GP-2 TARO 125: servis ağı 1, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2024 Arora CP 250: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 CF MOTO 250SR öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 CF MOTO 250SR: 3.7 L/100 km → 100 km’de ~1.73 TL; depo 12 L, tam depo ~561 TL, menzil ~324 km.
2023 YUKI GP-2 TARO 125: 3.4 L/100 km → 100 km’de ~1.59 TL; depo 10 L, tam depo ~467 TL, menzil ~294 km.
2024 Arora CP 250: 4.5 L/100 km → 100 km’de ~2.1 TL; depo 14.7 L, tam depo ~687 TL, menzil ~327 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 YUKI GP-2 TARO 125. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 CF MOTO 250SR: ~112 km/h ortalama ile ~54 dakikada, ~3.7 L / ~172.86 TL.
2023 YUKI GP-2 TARO 125: ~95 km/h ortalama ile ~1 saat 3 dakikada, ~3.4 L / ~158.85 TL.
2024 Arora CP 250: ~105 km/h ortalama ile ~57 dakikada, ~4.5 L / ~210.24 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 CF MOTO 250SR ve 2024 Arora CP 250. Torkta öne çıkan: 2023 CF MOTO 250SR ve 2024 Arora CP 250. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 CF MOTO 250SR. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.