HERO X PULSE 200 4V vs 2024 YENİ SYM NH T 200 E5 vs Benelli TRK251 vs ARORA ARS200
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- HERO X PULSE 200 4V 82.5 cm
- 2024 SYM NH T 200 E5 84 cm Bu grupta en yüksek sele
- Benelli TRK251 83 cm
- ARORA ARS200 78 cm Bu grupta en alçak sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 6 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 18 hp (2024 SYM NH T 200 E5) ile 24.1 hp (Benelli TRK251) arasında.
- Tork: 15.7 Nm (2024 SYM NH T 200 E5) ile 21 Nm (Benelli TRK251) arasında.
- Ağırlık: 138 kg (ARORA ARS200) – 176 kg (Benelli TRK251).
- Motor hacmi: 200 cc (HERO X PULSE 200 4V) – 250 cc (Benelli TRK251).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | HERO X PULSE 200 4V | SYM NH T 200 E5 | Benelli TRK251 | ARORA ARS200 |
|---|---|---|---|---|
| Marka | HERO | SYM | Benelli | ARORA |
| Model | HERO X PULSE 200 4V | SYM NH T 200 E5 | Benelli TRK251 | ARORA ARS200 |
| Motor Hacmi | 200cc | 200cc | 250cc | 200cc |
| Güç | 19.1hp | 18hp | 24.1hp | 19.5hp |
| Tork | 17.3nm. | 15.7nm. | 21nm. | 16nm. |
| Silindir / Subap | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 4 with valve | Single Cylinder, 2 with valve |
| Ağırlık | 158kg | 152kg | 176kg | 138kg |
| Fren | Ön Arka Disk Abs | ÖN: DİSK Ø 288MM + ABS / ARKA: DİSK Ø 222 MM + ABS | Ön Arka Disk | Ön Arka Disk Abs |
| Sele Yüksekliği (cm) | 82.5cm | 84cm | 83cm | 78cm |
| Lastik | 90/91-21 M/C 54S, 120/80-18 M/C 62S | ÖN: 100 / 90-19 / ARKA: 130 / 80 - 17 | Ön - Arka(110×70-ZR17) | 110/70-17 - 140/70-17 |
| Soğutma Sistemi | Oil Cooled | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Air Cooled |
| Motor Tipi | Adventure | Touring | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 118km/h | 140km/h | 145km/h | 135km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 13 lt - 3.2lt/100km | 11 lt - 3.4lt/100km | 17 lt - 3.6lt/100km | 24 lt - 3lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||||
| Servis Kalitesi | ||||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||||
| Fiyat | 184574TL | 191000TL | 181700TL | 99790TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | HERO Fiyat Listesi İçin Tıkla | SYM Fiyat Listesi İçin Tıkla | Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla | ARORA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler | Ön süspansiyon :Sürtünmesiz burçlu teleskopik Ön Amortisör (çap 37) Arka süspansiyon: Mono şoklu dikdörtgen salınım kolu |
Benelli Fiyat Listesi İçin Tıkla. |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
HERO X PULSE 200 4V vs 2024 YENİ SYM NH T 200 E5 vs Benelli TRK251 vs ARORA ARS200: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 HERO X PULSE 200 4V, 2024 SYM NH T 200 E5, 2023 Benelli TRK251 ve 2023 ARORA ARS200 modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Benelli TRK251 tabloda en yüksek değere (24.1 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 HERO X PULSE 200 4V: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2024 SYM NH T 200 E5: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 Benelli TRK251: 250 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. 2023 ARORA ARS200: 200 cc — günlük ve orta mesafe dengeli. En yüksek hacim 2023 Benelli TRK251, en düşük 2023 HERO X PULSE 200 4V iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.
2. Tork Gücü
2023 HERO X PULSE 200 4V: 17.3 Nm. 2024 SYM NH T 200 E5: 15.7 Nm. 2023 Benelli TRK251: 21 Nm. 2023 ARORA ARS200: 16 Nm. En yüksek tork 2023 Benelli TRK251; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 HERO X PULSE 200 4V: 118 km/h (Enduro). 2024 SYM NH T 200 E5: 140 km/h (Touring). 2023 Benelli TRK251: 145 km/h (Enduro). 2023 ARORA ARS200: 135 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 Benelli TRK251; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 HERO X PULSE 200 4V: Yağ Soğutmalı. 2024 SYM NH T 200 E5: Sıvı Soğutmalı. 2023 Benelli TRK251: Sıvı Soğutmalı. 2023 ARORA ARS200: Hava Soğutmalı. Sıvı soğutma genelde uzun süre yüksek yükte daha stabil sıcaklık sunar; hava soğutma ise yapısal sadelik ve bakım kolaylığı sağlayabilir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 HERO X PULSE 200 4V: 158 kg, sele 82.5 cm. 2024 SYM NH T 200 E5: 152 kg, sele 84 cm. 2023 Benelli TRK251: 176 kg, sele 83 cm. 2023 ARORA ARS200: 138 kg, sele 78 cm. 2023 ARORA ARS200 listede en hafif; 2023 Benelli TRK251 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 78–84 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 HERO X PULSE 200 4V, 2023 Benelli TRK251 ve 2023 ARORA ARS200 — asfalt + hafif arazi dengesi Touring: 2024 SYM NH T 200 E5 — uzun yol konforu ve bagaj Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 HERO X PULSE 200 4V: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 1. 2024 SYM NH T 200 E5: servis ağı 2, servis kalitesi 3, yedek parça 2. 2023 Benelli TRK251: servis ağı 2, servis kalitesi 1, yedek parça 1. 2023 ARORA ARS200: servis ağı 3, servis kalitesi 1, yedek parça 1. Servis ağı skorunda 2023 ARORA ARS200 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 HERO X PULSE 200 4V: 3.2 L/100 km → 100 km’de ~1.5 TL; depo 13 L, tam depo ~607 TL, menzil ~406 km.
2024 SYM NH T 200 E5: 3.4 L/100 km → 100 km’de ~1.59 TL; depo 11 L, tam depo ~514 TL, menzil ~324 km.
2023 Benelli TRK251: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~472 km.
2023 ARORA ARS200: 3 L/100 km → 100 km’de ~1.4 TL; depo 24 L, tam depo ~1121 TL, menzil ~800 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 ARORA ARS200. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 HERO X PULSE 200 4V: ~83 km/h ortalama ile ~1 saat 12 dakikada, ~3.2 L / ~149.5 TL.
2024 SYM NH T 200 E5: ~98 km/h ortalama ile ~1 saat 1 dakikada, ~3.4 L / ~158.85 TL.
2023 Benelli TRK251: ~102 km/h ortalama ile ~59 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2023 ARORA ARS200: ~95 km/h ortalama ile ~1 saat 3 dakikada, ~3 L / ~140.16 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Benelli TRK251. Torkta öne çıkan: 2023 Benelli TRK251. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Benelli TRK251. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.