YENİ Kove 800-X vs 2024 YENİ Honda XL75O Transalp

YENİ Kove 800-X vs 2024 YENİ Honda XL75O Transalp karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Kove 800-X daha yüksek top speed değerine sahip (230 km/sa vs 203 km/sa); Kove 800-X daha güçlü (95hp vs 92hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Teknikte önde
Kove 800-X
100 puan
2024 Honda XL75O Transalp
0 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Kove 800-X
48.6 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda XL75O Transalp
57.6 puan

Uzun yol / touring

Bu senaryoda önde
Kove 800-X
80.6 puan
2024 Honda XL75O Transalp
40.2 puan

Sportif kullanım

Bu senaryoda önde
Kove 800-X
89.1 puan
2024 Honda XL75O Transalp
15.1 puan

Yeni başlayan

Kove 800-X
28.9 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda XL75O Transalp
72.1 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Kove 800-X 86.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • 2024 Honda XL75O Transalp 85 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 1.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 92 hp (2024 Honda XL75O Transalp) ile 95.2 hp (Kove 800-X) arasında.
  • Tork: 75 Nm (2024 Honda XL75O Transalp) ile 80 Nm (Kove 800-X) arasında.
  • Ağırlık: 165 kg (Kove 800-X) – 210 kg (2024 Honda XL75O Transalp).
  • Motor hacmi: 750 cc (2024 Honda XL75O Transalp) – 800 cc (Kove 800-X).
Özellikler Kove 800-X Honda XL75O Transalp
Marka Kove HONDA
Model Kove 800-X Honda XL75O Transalp
Yedek Parça — —
Motor Hacmi 800cc 750cc
Güç 95.2hp 92hp
Tork 80nm. 75nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 165kg 210kg
Fren Ön: Çift Disk ABS, Arka : Tek Disk ABS Ön : Eksenel monteli iki pistonlu fren kaliperi, 310 mm yüzer çift disk Arka : Tek pistonlu kaliper, 256 mm tek disk
Sele Yüksekliği (cm) 86.5cm 85cm
Lastik Ön : 90/90-R21 Arka : 150/70-R18 Ön : 90/90-21M/C 54H Arka : 150/70R18M/C 70H
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure
Top Speed 230km/h 203km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 20 lt - 6lt/100km 16.9 lt - 4.3lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 533531TL 881250TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin Kove Fiyat Listesi İçin Tıkla HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön Süspansiyon : 43mm Ön Yüklemeli Ayarlanabilir

Arka Süspansiyon : Ön Yüklemeli Ayarlanabilir

Traction Control, TFT Ekran, Kaydırmalı Debriyaj

Sele Yüksekliği : 87,5/86,5 cm

Kendini İptal Eden Göstergeler

USB Soketi TYPE-C

5" TFT Ekran

Sürüş Modları : Spor, Standart, Yağmur, Çakıl ve Kullanıcı Modu

35kW A2 Lisans Seçeneği mevcuttur

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Kove 800-X vs Honda XL75O Transalp: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Kove 800-X ve 2024 Honda XL75O Transalp, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2023 Kove 800-X, 95.2hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Kove 800-X ve 2024 Honda XL75O Transalp, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 Kove 800-X, 800cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2023 Kove 800-X ve 2024 Honda XL75O Transalp, tork değerleri açısından birbirine yakın performans sunuyor. 2023 Kove 800-X, 80Nm ile biraz daha güçlü bir çekiş gücüne sahip. Bu, özellikle hızlanma gerektiren durumlarda avantaj sağlayabilir.
2023 Kove 800-X, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Orta seviyede tork gücü, hem şehir içi hem de kısa mesafeli yolculuklar için uygundur.

3. Maksimum Hız

2023 Kove 800-X, Enduro türünde, maksimum 230 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2024 Honda XL75O Transalp, Enduro türünde, 203 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2023 Kove 800-X, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2024 Honda XL75O Transalp Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Kove 800-X ve 2024 Honda XL75O Transalp, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 Kove 800-X, 86.5cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2024 Honda XL75O Transalp ise 85cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 Kove 800-X ve 2024 Honda XL75O Transalp, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.

Servis ve Parça Durumu

2024 Honda XL75O Transalp, daha yaygın bir servis ağına sahiptir. Bu, bakım sürecini kolaylaştırır. 2024 Honda XL75O Transalp, kullanıcı yorumlarına göre daha kaliteli servis hizmeti sunmaktadır. 2024 Honda XL75O Transalp, yedek parça bulunabilirliği konusunda daha avantajlıdır.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Kove 800-X, 6L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.8 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 20 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 333 km yol gidebilir ve depo dolumu 934 TL’ye mal olur.
2024 Honda XL75O Transalp, 4.3L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.01 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 16.9 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 393 km yol gidebilir ve depo dolumu 790 TL’ye mal olur.
2024 Honda XL75O Transalp, her 100 km'de yaklaşık 0.79 TL daha az yakıt harcıyor. Bu da 1000 km'lik bir yolculukta 790 TL'ye kadar tasarruf anlamına gelir. Ekonomik sürüş önceliği olan kullanıcılar için dikkat çekici bir avantaj sunuyor.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Kove 800-X, maksimum 230 km/h hıza sahip. Ortalama 161 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 37 dakikada tamamlar. Bu mesafede 6 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 280.32 TL harcar.
2024 Honda XL75O Transalp, maksimum 203 km/h hıza sahip. Ortalama 142 km/h hızla bu mesafeyi 42 dakikada tamamlar. 4.3 litre yakıt tüketir ve maliyeti 200.9 TL olur.
2024 Honda XL75O Transalp, düşük yakıt tüketimi ve ekonomik sürüşüyle bu yolculukta tasarruf sağlıyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
2024 Honda XL75O Transalp, daha yaygın servis ağına sahip. 2024 Honda XL75O Transalp, servis kalitesi açısından daha iyi yorumlara sahip. 2024 Honda XL75O Transalp, yedek parça erişiminde daha avantajlı.

Genel Değerlendirme:
2023 Kove 800-X, motor hacmi, tork gücü ve maksimum hızı ile performans odaklı sürücüler için daha güçlü bir alternatiftir. Özellikle yüksek hızlara çıkmak isteyen, pist veya uzun yol sürüşlerinde maksimum verim arayan kullanıcılar için ideal bir tercihtir. 2024 Honda XL75O Transalp ise daha mütevazı teknik değerlere sahip olsa da, şehir içi sürüşlerde daha dengeli, ekonomik ve kolay bir kullanım sunabilir. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.