BMW S 1000 XR vs 2024 Kawasaki Versys 1100
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- BMW S 1000 XR 84 cm Bu grupta en alçak sele
- 2024 Kawasaki Versys 1100 84 cm Bu grupta en alçak sele
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 135 hp (2024 Kawasaki Versys 1100) ile 165 hp (BMW S 1000 XR) arasında.
- Tork: 112 Nm (2024 Kawasaki Versys 1100) ile 114 Nm (BMW S 1000 XR) arasında.
- Ağırlık: 228 kg (BMW S 1000 XR) – 255 kg (2024 Kawasaki Versys 1100).
- Motor hacmi: 1000 cc (BMW S 1000 XR) – 1100 cc (2024 Kawasaki Versys 1100).
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | BMW S 1000 XR | Kawasaki Versys 1100 |
|---|---|---|
| Marka | BMW | Kawasaki |
| Model | BMW S 1000 XR | Kawasaki Versys 1100 |
| Motor Hacmi | 1000cc | Above 1000cc |
| Güç | 165hp | 135hp |
| Tork | 114nm. | 112nm. |
| Silindir / Subap | 4 Cylinders, 16 with valve | 4 Cylinders, 16 with valve |
| Ağırlık | 228kg | 255kg |
| Fren | Ön Fren: Çift Diskli Fren, Yüzer Tip Fren Kaliperleri, Radyal 4 Pistonlu Sabit Kaliper, 320 mm Çap Arka Fren: Tek Disk Fren, 2 Pistonlu Yüzer Tip Kaliper, 265 mm Çap ABS BMW Motorrad Race ABS (Kısmen Bütünleşik), Devreden Çıkartılabilir. | Ön : Çift yarı yüzer diskler Ø310mm Radyal montajlı, monoblok, karşıt 4 pistonlu Arka : Tek petal disk Ø260 mm Tek pistonlu |
| Sele Yüksekliği (cm) | 84cm | 84cm |
| Lastik | 120/70 ZR 17, 190/55 ZR 17 | Ön : 120/70 ZR17 M/C (58W) Arka : 180/55 ZR17 M/C (73W) |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 260km/h | 260km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 20 lt - 4lt/100km | 21 lt - 5.6lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | ||
| Servis Kalitesi | ||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | ||
| Fiyat | 1640790TL | 1322000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla | Kawasaki Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
|
Ön Süspansiyon : Ayarlanabilir geri tepme sönümlemesi ve yay ön yük ayarlanabilirliği olan ters çatalntrollü sıkıştırma ve geri tepme sönümlemeli, manuel yay ön yükleme ayarlanabilirliği ve üstten yaylı ters çatal Ø43mm Arka Süspansiyon : Yatay Geri Bağlantı, gazlı şok, geri tepme sönümlemesi ve uzaktan yay ön yükleme ayarlanabilirliği KTRC - Kawasaki TRaction Control Ekonomik Sürüş Göstergesi Elektronik Kısma Valfleri KCMF - Kawasaki Viraj Yönetim Fonksiyonu) KIBS - Özel yol tutuş özelliği Elektronik Hız Sabitleyici ERGO - FIT ABS Ayarlanabilir Ön Cam USB-C Çıkış |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
BMW S 1000 XR vs 2024 Kawasaki Versys 1100: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2023 BMW S 1000 XR, 165hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2024 Kawasaki Versys 1100, 1100cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Performans odaklı kullanıcılar ve profesyoneller için tasarlanmıştır.
2. Tork Gücü
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, neredeyse aynı tork değerine sahip olup benzer çekiş gücü sunuyor. Bu, performans açısından diğer özelliklerin tercihinizde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
2023 BMW S 1000 XR, ani hızlanma gerektiren kullanıcılar için ideal. Yüksek tork gücü, ağır yük, arazi veya agresif kullanımda avantaj sağlar.
3. Maksimum Hız
2023 BMW S 1000 XR (Enduro) ve 2024 Kawasaki Versys 1100 (Enduro), maksimum 260 km/h hız değeriyle aynı performansı sunuyor. Bu durumda hızdan ziyade motosikletlerin türüne ve diğer özelliklerine göre karar vermek daha mantıklı olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 BMW S 1000 XR, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2024 Kawasaki Versys 1100 Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.
5. Tasarım ve Konfor
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Her iki model de aynı sele yüksekliğine sahip olup farklı boydaki kullanıcılar için benzer konfor sunar.
6. Kullanım Alanları
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.
Servis ve Parça Durumu
2023 BMW S 1000 XR ve 2024 Kawasaki Versys 1100, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 BMW S 1000 XR, 4L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.87 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 20 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 500 km yol gidebilir ve depo dolumu 934 TL’ye mal olur.
2024 Kawasaki Versys 1100, 5.6L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 2.62 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 21 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 375 km yol gidebilir ve depo dolumu 981 TL’ye mal olur.
2023 BMW S 1000 XR, her 100 km'de yaklaşık 0.75 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 750 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 BMW S 1000 XR, maksimum 260 km/h hıza sahip. Ortalama 182 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 33 dakikada tamamlar. Bu mesafede 4 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 186.88 TL harcar.
2024 Kawasaki Versys 1100, maksimum 260 km/h hıza sahip. Ortalama 182 km/h hızla bu mesafeyi 33 dakikada tamamlar. 5.6 litre yakıt tüketir ve maliyeti 261.63 TL olur.
2023 BMW S 1000 XR, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.
Sonuç
Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.
Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.
Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 BMW S 1000 XR, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2024 Kawasaki Versys 1100 ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 BMW S 1000 XR sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2024 Kawasaki Versys 1100 daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.