Yamaha Tenere 700 World Raid vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition vs 2025 YENİ Yamaha Tenere 700 Rally
Yamaha Tenere 700 World Raid vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition vs 2025 YENİ Yamaha Tenere 700 Rally karşılaştırması — hangisi daha hızlı?
Yamaha Tenere 700 World Raid daha yüksek top speed değerine sahip (220 km/sa vs 210 km/sa); Yamaha Tenere 700 Rally Edition daha güçlü (74hp vs 72hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.
Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.
Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.
Teknik skor (tahmini)
Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.
Kullanım uyumu (tahmini)
Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.
Şehir / iş–eve
Uzun yol / touring
Sportif kullanım
Yeni başlayan
Sele yüksekliği (cm)
Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.
- Yamaha Tenere 700 World Raid 89 cm Bu grupta en alçak sele
- Yamaha Tenere 700 Rally Edition 89.5 cm
- 2025 Yamaha Tenere 700 Rally 91 cm Bu grupta en yüksek sele
Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 2 cm.
Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).
Özet (otomatik)
Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.
- Güç: 72.4 hp (Yamaha Tenere 700 World Raid) ile 73.7 hp (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) arasında.
- Tork: 48 Nm (2025 Yamaha Tenere 700 Rally) ile 69 Nm (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) arasında.
- Ağırlık: 203 kg (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) – 220 kg (Yamaha Tenere 700 World Raid).
- Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Tüm satırlarda değerler aynı görünüyor; filtreyi kapatın.
| Özellikler | Yamaha Tenere 700 World Raid | Yamaha Tenere 700 Rally Edition | Yamaha Tenere 700 Rally |
|---|---|---|---|
| Marka | YAMAHA | YAMAHA | YAMAHA |
| Model | Yamaha Tenere 700 World Raid | Yamaha Tenere 700 Rally Edition | Yamaha Tenere 700 Rally |
| Yedek Parça | — | — | — |
| Motor Hacmi | 700cc | 700cc | 700cc |
| Güç | 72.4hp | 73.7hp | 73hp |
| Tork | 68nm. | 69nm. | 48nm. |
| Silindir / Subap | 3 Cylinders, 12 with valve | Double Cylinder, 8 with valve | Double Cylinder, 8 with valve |
| Ağırlık | 220kg | 203kg | 210kg |
| Fren | Hidrolik çift disk, Ø 282 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm | Hidrolik çift disk, Ø 282 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm | Ön : Hidrolik çift disk, Ø 282 mm Arka : Hidrolik tek disk, Ø 245 mm |
| Sele Yüksekliği (cm) | 89cm | 89.5cm | 91cm |
| Lastik | 90/90 - 21 M/C 54V, 150/70 R 18 M/C 70V M+S | 90/90 - 21 M/C 54V, 150/70 R 18 M/C 70V | Ön : 90/90 - 21 M/C 54V Arka : 150/70 R 18 M/C 70V |
| Soğutma Sistemi | Liquid Cooling | Liquid Cooling | Liquid Cooling |
| Motor Tipi | Adventure | Adventure | Adventure |
| Top Speed | 220km/h | 210km/h | 205km/h |
| Yakıt Kapasitesi / Tüketimi | 23 lt - 4.3lt/100km | 16 lt - 4.1lt/100km | 16 lt - 4.3lt/100km |
| Servis Ağının Yaygınlığı | |||
| Servis Kalitesi | |||
| Yedek Parça Bulunabilirliği | |||
| Fiyat | 756500TL | 593000TL | 821.000TL |
| Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla | YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla |
| Ek özellikler |
Upside Down (USD) teleskopik amortisör Arka süspansiyon mafsallı, Salınım kolu
|
Upside Down (USD) teleskopik amortisör Arka süspansiyon mafsallı, Salınım kolu
|
Ön Süspansiyon : Upside Down (USD) teleskopik amortisör, Ø 43 mm Arka Süspansiyon : mafsallı, Salınım kolu |
Görüşler
Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.
Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.
Yamaha Tenere 700 World Raid vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition vs Yamaha Tenere 700 Rally: Hangisi sizin için daha uygun?
Genel Değerlendirme
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition ve 2025 Yamaha Tenere 700 Rally modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition tabloda en yüksek değere (73.7 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.
1. Silindir Hacmi ve Performans
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.
2. Tork Gücü
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: 68 Nm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 69 Nm. 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: 48 Nm. En yüksek tork 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.
3. Maksimum Hız
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: 220 km/h (Enduro). 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 210 km/h (Enduro). 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: 205 km/h (Enduro). Liste başı hız değeri 2023 Yamaha Tenere 700 World Raid; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.
4. Soğutma Sistemi
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: Sıvı Soğutmalı. 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.
5. Tasarım ve Konfor
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: 220 kg, sele 89 cm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 203 kg, sele 89.5 cm. 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: 210 kg, sele 91 cm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition listede en hafif; 2023 Yamaha Tenere 700 World Raid daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 89–91 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.
6. Kullanım Alanları
Enduro: 2023 Yamaha Tenere 700 World Raid, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition ve 2025 Yamaha Tenere 700 Rally — asfalt + hafif arazi dengesi Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.
Servis ve Parça Durumu
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2025 Yamaha Tenere 700 Rally: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2025 Yamaha Tenere 700 Rally öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.
Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 23 L, tam depo ~1075 TL, menzil ~535 km.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 4.1 L/100 km → 100 km’de ~1.92 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~390 km.
2025 Yamaha Tenere 700 Rally: 4.3 L/100 km → 100 km’de ~2.01 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~372 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.
Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)
2023 Yamaha Tenere 700 World Raid: ~154 km/h ortalama ile ~39 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: ~147 km/h ortalama ile ~41 dakikada, ~4.1 L / ~191.55 TL.
2025 Yamaha Tenere 700 Rally: ~144 km/h ortalama ile ~42 dakikada, ~4.3 L / ~200.9 TL.
Sonuç
Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha Tenere 700 World Raid, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition ve 2025 Yamaha Tenere 700 Rally. Torkta öne çıkan: 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Yamaha Tenere 700 World Raid. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.
Benzer kıyaslamalar
Bu motolarla kesişen veya yakın zamanda eklenen diğer karşılaştırmalar.