Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition

Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Yamaha Tenere 700 Rally Edition daha yüksek top speed değerine sahip (210 km/sa vs 173 km/sa); Yamaha Tenere 700 Rally Edition daha güçlü (74hp vs 59hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Honda X-ADV 745
11 puan
Teknikte önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
89 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Honda X-ADV 745
50.3 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
56 puan

Uzun yol / touring

Honda X-ADV 745
50 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
70.8 puan

Sportif kullanım

Honda X-ADV 745
22 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
82.2 puan

Yeni başlayan

Bu senaryoda önde
Honda X-ADV 745
51.5 puan
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
49.5 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Honda X-ADV 745 82 cm Bu grupta en alçak sele
  • Yamaha Tenere 700 Rally Edition 89.5 cm Bu grupta en yüksek sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 7.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 58.5 hp (Honda X-ADV 745) ile 73.7 hp (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) arasında.
  • Tork rakamları birbirine çok yakın.
  • Ağırlık: 203 kg (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) – 236 kg (Honda X-ADV 745).
  • Motor hacmi: 700 cc (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) – 750 cc (Honda X-ADV 745).
Özellikler Honda X-ADV 745 Yamaha Tenere 700 Rally Edition
Marka HONDA YAMAHA
Model Honda X-ADV 745 Yamaha Tenere 700 Rally Edition
Motor Hacmi 750cc 700cc
Güç 58.5hp 73.7hp
Tork 69nm. 69nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve
Ağırlık 236kg 203kg
Fren Ön / Arka (296 mm 4 piston kaliperli hidrolik çift disk / 240 mm tek piston kaliperli hidrolik disk) 2 Kanallı ABS Hidrolik çift disk, Ø 282 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm
Sele Yüksekliği (cm) 82cm 89.5cm
Lastik Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R15) 90/90 - 21 M/C 54V, 150/70 R 18 M/C 70V
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure
Top Speed 173km/h 210km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 13.2 lt - 3.6lt/100km 16 lt - 4.1lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 1057500TL 593000TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-Dahili Bagaj

-TFT Renkli Gösterge Paneli

-LED Ön Far

-DCT Şanzıman

-LED Arka Far

-Gündüz Farları

-Akıllı Anahtar

-Sürüş Modları

-Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

-Elektronik Kontrollü Gaz Kolu

-Acil Durum Fren Sinyalleri

-Seçilebilir ABS

-Motor Freni Modları

-Güç Modları

-Elcik Koruma

-USB Type-C Soketi

Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.

  • Ön süspansiyon

Upside Down (USD) teleskopik amortisör

Arka süspansiyon

mafsallı, Salınım kolu

  • Yüksek torklu, 690 cc 4 zamanlı, CP2 EU5 uyumlu motor
  • Özel ralli tipi sele
  • İnce, kompakt ve ergonomik gövde ve sele
  • Akrapovič slip-on egzoz
  • 5 inç renkli TFT gösterge ve akıllı telefon bağlantısı
  • Daha dayanıklı karter koruma
  • Radyatör koruyucu
  • 3 modlu değiştirilebilir ABS
  • Hafif çift salıncaklı çelik boru şasi
  • Tam LED aydınlatma ve USB soket ile donatılmıştır
  • Off-road tipi elcikler
  • Kavrama pedleri
  • QSS (Hızlı Vites Değiştirme Sistemi) için Hazır

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, motor hacimleri ve güçleri açısından oldukça benzer. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve kişisel tercihler ön plana çıkabilir. Ayrıca, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, 73.7hp gücüyle hız ve performans arayan kullanıcılar için öne çıkıyor.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, neredeyse aynı motor hacmine sahip olup benzer performans sunuyor. Bu durumda tasarım, sürüş konforu ve diğer özellikler tercihinizde daha etkili olacaktır.
2023 Honda X-ADV 745, 750cc motor hacmiyle yüksek performans ve hızlanma isteyen kullanıcılar için ideal. Deneyimli sürücüler için uzun yolculuklarda tercih edilebilir.

2. Tork Gücü

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, neredeyse aynı tork değerine sahip olup benzer çekiş gücü sunuyor. Bu, performans açısından diğer özelliklerin tercihinizde daha etkili olabileceği anlamına gelir.
Her iki modelin tork gücü, benzer seviyelerde olup kullanıcı tercihlerine göre ideal bir denge sunar.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, Enduro türünde, maksimum 210 km/h hızına ulaşabiliyor. Hız özelliği bu türde bir motosiklet için ekstra bir avantaj olarak düşünülebilir. 2023 Honda X-ADV 745, Enduro türünde, 173 km/h ile daha düşük bir maksimum hız sunuyor, ancak bu durum onun diğer özelliklerini gölgede bırakmaz.

4. Soğutma Sistemi

2023 Honda X-ADV 745, Sıvı Soğutmalı sisteme sahipken, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition Sıvı Soğutmalı bir sistem sunuyor. Her iki modelin soğutma sistemleri eşit performans sağlıyor.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, ağırlıkları açısından birbirine yakın seviyelerde olup farklı kullanım alanlarında benzer deneyimler sunabilir. Ayrıca, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, 89.5cm sele yüksekliği ile uzun boylu sürücüler için daha uygun bir konfor sunar. 2023 Honda X-ADV 745 ise 82cm sele yüksekliği ile ortalama boydaki sürücüler için daha ergonomik bir sürüş sağlar.

6. Kullanım Alanları

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, Enduro türünde motosikletlerdir. hem asfalt hem de arazi sürüşü yapmayı seven sürücüler için çok yönlü bir seçenektir. Uzun mesafelerde dayanıklılık ve manevra kabiliyeti sunar.

Servis ve Parça Durumu

2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, servis ağı açısından benzer seviyededir. Servis kalitesi bakımından iki model de benzer seviyede değerlendiriliyor. Yedek parça erişimi açısından iki model arasında büyük bir fark yoktur.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Honda X-ADV 745, 3.6L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.68 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 13.2 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 367 km yol gidebilir ve depo dolumu 617 TL’ye mal olur.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, 4.1L/100km tüketimiyle 100 km’de ortalama 1.92 TL yakıt harcar. Yakıt deposu 16 litre olduğu için tam depo ile yaklaşık 390 km yol gidebilir ve depo dolumu 748 TL’ye mal olur.
2023 Honda X-ADV 745, her 100 km'de yaklaşık 0.24 TL daha az yakıt harcıyor. Bu fark uzun vadede ciddi bir tasarrufa dönüşebilir. Örneğin 1000 km’de yaklaşık 240 TL cepte kalır. Yakıt maliyetlerini göz önünde bulunduran kullanıcılar için daha ekonomik bir tercih olabilir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Honda X-ADV 745, maksimum 173 km/h hıza sahip. Ortalama 121 km/h hızla 100 km'lik bir yolculuğu 50 dakikada tamamlar. Bu mesafede 3.6 litre yakıt tüketir ve yaklaşık 168.19 TL harcar.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition, maksimum 210 km/h hıza sahip. Ortalama 147 km/h hızla bu mesafeyi 41 dakikada tamamlar. 4.1 litre yakıt tüketir ve maliyeti 191.55 TL olur.
2023 Honda X-ADV 745, bu senaryoda daha hızlı ulaşım ve daha düşük yakıt maliyeti ile avantajlı görünüyor.

Sonuç

Teknik Performans:
Puanlar girilmediği için sadece teknik verilere göre değerlendirme yapılmıştır.

Servis ve Parça Durumu:
Her iki modelin servis ağı benzer seviyede. Yedek parça bulunabilirliği açısından büyük fark bulunmamaktadır.

Genel Değerlendirme:
Her iki modelin de öne çıktığı farklı alanlar bulunuyor. 2023 Honda X-ADV 745, bazı teknik alanlarda avantaj sunarken; 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition ise farklı kategorilerde öne çıkabiliyor. Eğer konfor, yakıt ekonomisi ve şehir içi pratiklik arıyorsanız 2023 Honda X-ADV 745 sizin için uygun olabilir. Ancak yüksek hız, tork ve agresif kullanım önceliğinizse, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition daha cazip bir seçenek olacaktır. Son kararı verirken, sadece teknik verilere değil, kullanım amacınıza, sürüş alışkanlıklarınıza ve motosikleti nerede kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.

Sık sorulan sorular

Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition top speed kaç?

Yamaha Tenere 700 Rally Edition 210 km/sa, Honda X-ADV 745 ise 173 km/sa.

Honda X-ADV 745 mi Yamaha Tenere 700 Rally Edition mi daha güçlü?

Yamaha Tenere 700 Rally Edition 74 hp ile daha güçlü.

Hangisi daha hafif, Honda X-ADV 745 mi Yamaha Tenere 700 Rally Edition mi?

Yamaha Tenere 700 Rally Edition 203 kg ile daha hafif.

Honda X-ADV 745 mi Yamaha Tenere 700 Rally Edition mi almalıyım?

Kullanım tarzınıza göre değişir. Top speed, ağırlık, yakıt ve fiyatı tabloda karşılaştırın; tercihinizi oy ile paylaşabilirsiniz.