Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition vs 2024 YENİ Honda CB650R

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Honda X-ADV 745
22 puan
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
70.4 puan
Teknikte önde
2024 Honda CB650R
76.2 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Honda X-ADV 745
58.4 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
68.7 puan
2024 Honda CB650R
50 puan

Uzun yol / touring

Honda X-ADV 745
59.9 puan
Bu senaryoda önde
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
63.3 puan
2024 Honda CB650R
57.2 puan

Sportif kullanım

Honda X-ADV 745
28.8 puan
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
61.1 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda CB650R
80 puan

Yeni başlayan

Honda X-ADV 745
49.5 puan
Yamaha Tenere 700 Rally Edition
51.2 puan
Bu senaryoda önde
2024 Honda CB650R
67.7 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Honda X-ADV 745 82 cm
  • Yamaha Tenere 700 Rally Edition 89.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • 2024 Honda CB650R 81 cm Bu grupta en alçak sele

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 8.5 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 58.5 hp (Honda X-ADV 745) ile 95 hp (2024 Honda CB650R) arasında.
  • Tork: 63 Nm (2024 Honda CB650R) ile 69 Nm (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) arasında.
  • Ağırlık: 203 kg (Yamaha Tenere 700 Rally Edition) – 236 kg (Honda X-ADV 745).
  • Motor hacmi: 650 cc (2024 Honda CB650R) – 750 cc (Honda X-ADV 745).
Özellikler Honda X-ADV 745 Yamaha Tenere 700 Rally Edition Honda CB650R
Marka HONDA YAMAHA HONDA
Model Honda X-ADV 745 Yamaha Tenere 700 Rally Edition Honda CB650R
Motor Hacmi 750cc 700cc 650cc
Güç 58.5hp 73.7hp 95hp
Tork 69nm. 69nm. 63nm.
Silindir / Subap Double Cylinder, 8 with valve Double Cylinder, 8 with valve 4 Cylinders, 16 with valve
Ağırlık 236kg 203kg 207kg
Fren Ön / Arka (296 mm 4 piston kaliperli hidrolik çift disk / 240 mm tek piston kaliperli hidrolik disk) 2 Kanallı ABS Hidrolik çift disk, Ø 282 mm, Hidrolik tek disk, Ø 245 mm Ön : 310 mm x 4.5 mm 4 piston kaliperli çift hidrolik disk Arka : 240 mm x 5 mm tek piston kaliperli disk
Sele Yüksekliği (cm) 82cm 89.5cm 81cm
Lastik Ön - Arka(120/70 R17 / 160/60 R15) 90/90 - 21 M/C 54V, 150/70 R 18 M/C 70V Ön : 120/70ZR17 M/C (58W) Arka : 180/55ZR17 M/C (73W)
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Adventure Adventure Naked
Top Speed 173km/h 210km/h 230km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 13.2 lt - 3.6lt/100km 16 lt - 4.1lt/100km 15.4 lt - 4.9lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 1057500TL 593000TL 666750TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla HONDA Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

-Dahili Bagaj

-TFT Renkli Gösterge Paneli

-LED Ön Far

-DCT Şanzıman

-LED Arka Far

-Gündüz Farları

-Akıllı Anahtar

-Sürüş Modları

-Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

-Elektronik Kontrollü Gaz Kolu

-Acil Durum Fren Sinyalleri

-Seçilebilir ABS

-Motor Freni Modları

-Güç Modları

-Elcik Koruma

-USB Type-C Soketi

Buraya Yazılan Fiyat Listesi Değişebilmektedir. Fiyat Listesine Tıklayarak Honda'nın Güncel Fiyat Listesine Ulaşabilirsiniz.

  • Ön süspansiyon

Upside Down (USD) teleskopik amortisör

Arka süspansiyon

mafsallı, Salınım kolu

  • Yüksek torklu, 690 cc 4 zamanlı, CP2 EU5 uyumlu motor
  • Özel ralli tipi sele
  • İnce, kompakt ve ergonomik gövde ve sele
  • Akrapovič slip-on egzoz
  • 5 inç renkli TFT gösterge ve akıllı telefon bağlantısı
  • Daha dayanıklı karter koruma
  • Radyatör koruyucu
  • 3 modlu değiştirilebilir ABS
  • Hafif çift salıncaklı çelik boru şasi
  • Tam LED aydınlatma ve USB soket ile donatılmıştır
  • Off-road tipi elcikler
  • Kavrama pedleri
  • QSS (Hızlı Vites Değiştirme Sistemi) için Hazır

Ön Süspansiyon : Showa 41 mm SFF-BP USD ters teleskopik çatallar
Arka Süspansiyon : 10 kademeli ön yükleme ayarlı amörtisör
Şanzıman Tipi : E-Clutch
-Acil Durum Fren Sinyalleri
-TFT Renkli Gösterge Paneli

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Honda X-ADV 745 vs Yamaha Tenere 700 Rally Edition vs 2024 YENİ Honda CB650R: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Honda X-ADV 745, 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition ve 2024 Honda CB650R modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2024 Honda CB650R tabloda en yüksek değere (95 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Honda X-ADV 745: 750 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 700 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. 2024 Honda CB650R: 650 cc — uzun yol ve deneyim odaklı. En yüksek hacim 2023 Honda X-ADV 745, en düşük 2024 Honda CB650R iken; tam kullanım senaryonu sele, süspansiyon ve sürüş pozisyonu ile netleşir.

2. Tork Gücü

2023 Honda X-ADV 745: 69 Nm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 69 Nm. 2024 Honda CB650R: 63 Nm. En yüksek tork 2023 Honda X-ADV 745; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Honda X-ADV 745: 173 km/h (Enduro). 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 210 km/h (Enduro). 2024 Honda CB650R: 230 km/h (Naked). Liste başı hız değeri 2024 Honda CB650R; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Honda X-ADV 745: Sıvı Soğutmalı. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: Sıvı Soğutmalı. 2024 Honda CB650R: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Honda X-ADV 745: 236 kg, sele 82 cm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 203 kg, sele 89.5 cm. 2024 Honda CB650R: 207 kg, sele 81 cm. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition listede en hafif; 2023 Honda X-ADV 745 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 81–89.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Enduro: 2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition — asfalt + hafif arazi dengesi Naked: 2024 Honda CB650R — şehir ve stil odaklı sürüş Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Honda X-ADV 745: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 3. 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2024 Honda CB650R: servis ağı 4, servis kalitesi 4, yedek parça 4. Servis ağı skorunda 2023 Honda X-ADV 745 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Honda X-ADV 745: 3.6 L/100 km → 100 km’de ~1.68 TL; depo 13.2 L, tam depo ~617 TL, menzil ~367 km.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: 4.1 L/100 km → 100 km’de ~1.92 TL; depo 16 L, tam depo ~748 TL, menzil ~390 km.
2024 Honda CB650R: 4.9 L/100 km → 100 km’de ~2.29 TL; depo 15.4 L, tam depo ~719 TL, menzil ~314 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 Honda X-ADV 745. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Honda X-ADV 745: ~121 km/h ortalama ile ~50 dakikada, ~3.6 L / ~168.19 TL.
2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition: ~147 km/h ortalama ile ~41 dakikada, ~4.1 L / ~191.55 TL.
2024 Honda CB650R: ~161 km/h ortalama ile ~37 dakikada, ~4.9 L / ~228.93 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Honda X-ADV 745. Torkta öne çıkan: 2023 Honda X-ADV 745 ve 2023 Yamaha Tenere 700 Rally Edition. Maksimum hızda öne çıkan: 2024 Honda CB650R. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.