Yamaha R1 vs BMW S 1000 RR vs Ducati Panigale V4 R vs BMW M 1000 RR

Yamaha R1 vs BMW S 1000 RR vs Ducati Panigale V4 R vs BMW M 1000 RR karşılaştırması — hangisi daha hızlı?

Yamaha R1 daha yüksek top speed değerine sahip (340 km/sa vs 303 km/sa); BMW S 1000 RR daha güçlü (210hp vs 200hp). Fiyat, ağırlık ve frenler için tabloya bakın.

Aşağıdan favori modelinizi işaretleyip oy verin; sonuçlar anında güncellenir ve üyelik istemiyoruz. Tercihinizi paylaşmak, bu kıyaslamayı okuyanlara da fikir verir.

Skorlar, özet ve sele (isteğe bağlı) Tahminler ve tablodan otomatik özet — istersen aç.

Teknik skor (tahmini)

Bu karşılaştırmada güç, tork, güç/ağırlık, son hız ve daha hafif gövde birlikte değerlendirilir. Gerçek kullanım ve yol şartları farklıdır — kesin sonuç değildir.

Yamaha R1
11.6 puan
BMW S 1000 RR
30.4 puan
Teknikte önde
Ducati Panigale V4 R
97.5 puan
BMW M 1000 RR
39.1 puan

Kullanım uyumu (tahmini)

Şehir, uzun yol, sportif kullanım ve yeni sürücü için kabaca puan — teknik veriler ve motosiklet tipi birlikte. Gerçek his için yol, deneyim ve lastik çok şey değiştirir.

Şehir / iş–eve

Yamaha R1
37.6 puan
Bu senaryoda önde
BMW S 1000 RR
56.4 puan
Ducati Panigale V4 R
50 puan
BMW M 1000 RR
55.2 puan

Uzun yol / touring

Yamaha R1
47.8 puan
BMW S 1000 RR
21.5 puan
Bu senaryoda önde
Ducati Panigale V4 R
74.3 puan
BMW M 1000 RR
24.7 puan

Sportif kullanım

Yamaha R1
40.8 puan
BMW S 1000 RR
38.8 puan
Bu senaryoda önde
Ducati Panigale V4 R
99 puan
BMW M 1000 RR
46 puan

Yeni başlayan

Yamaha R1
38.1 puan
Bu senaryoda önde
BMW S 1000 RR
63.2 puan
Ducati Panigale V4 R
33.2 puan
BMW M 1000 RR
59.8 puan

Sele yüksekliği (cm)

Değerler veritabanındaki ölçü; ayakkabı, süspansiyon oturması ve zemin hissi farkı değiştirir.

  • Yamaha R1 85.5 cm Bu grupta en yüksek sele
  • BMW S 1000 RR 82.4 cm Bu grupta en alçak sele
  • Ducati Panigale V4 R 85 cm
  • BMW M 1000 RR 83.2 cm

Bu karşılaştırmada fark: yaklaşık 3.1 cm.

Kabaca: yere rahat basmak için iç bacak ölçüsü çoğu zaman sele yüksekliği ile aynı mertebede olur (oturuş ergonomisine göre değişir).

Özet (otomatik)

Teknik tablodaki rakamlardan üretildi — editör yorumu değildir.

  • Güç: 200 hp (Yamaha R1) ile 237 hp (Ducati Panigale V4 R) arasında.
  • Tork: 113 Nm (BMW S 1000 RR) ile 118 Nm (Ducati Panigale V4 R) arasında.
  • Ağırlık: 192 kg (BMW M 1000 RR) – 201 kg (Yamaha R1).
  • Motor hacimleri birbirine çok yakın.
Özellikler Yamaha R1 BMW S 1000 RR Ducati Panigale V4 R BMW M 1000 RR
Marka YAMAHA BMW Ducati BMW
Model Yamaha R1 BMW S 1000 RR Ducati Panigale V4 R BMW M 1000 RR
Yedek Parça — — — —
Motor Hacmi 1000cc 1000cc 1000cc 1000cc
Güç 200hp 210hp 237hp 212hp
Tork 113.3nm. 113nm. 118nm. 113nm.
Silindir / Subap 4 Cylinders, 12 with valve 4 Cylinders, 16 with valve 4 Cylinders, 16 with valve 4 Cylinders, 16 with valve
Ağırlık 201kg 193.3kg 193.5kg 192kg
Fren ÖN Hidrolik çift disk, Ø320 mm, ARKA Hidrolik tek disk, Ø220 mm Çift disk fren, Ø 320 mm 4,5 mm, radyal 4 pistonlu sabit kaliper (5 mm M jantlar), Tek disk fren, 220 mm çap, tek pistonlu sabit kaliper ÖN ÇİFT 330MM DİSK ABS, ARKA 245mm DİSK ABS (BREMBO KALİPERLER) M ikiz disk fren, 320 mm çap, dört pistonlu sabit kaliper, M tek disk fren, 220 mm çap, çift pistonlu sabit kaliper
Sele Yüksekliği (cm) 85.5cm 82.4cm 85cm 83.2cm
Lastik ÖN 120/70 ZR17M/C (58W), ARKA 190/55 ZR17M/C (78W) (BRİDGESTONE) 120/70 ZR 17, 190/55 ZR 17 (200/55 ZR 17 M Jantlar) ÖN 120/70ZR17, ARKA 200/60ZR17 Pirelli Diablo Rosso Süpercorsa SP 120/70 ZR17, 200/55 ZR17
Soğutma Sistemi Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling Liquid Cooling
Motor Tipi Supersport Supersport Supersport Supersport
Top Speed 340km/h 303km/h 350km/h 314km/h
Yakıt Kapasitesi / Tüketimi 17 lt - 6.8lt/100km 16.5 lt - 6.4lt/100km 17 lt - 8lt/100km 16.5 lt - 6.5lt/100km
Servis Ağının Yaygınlığı
Servis Kalitesi
Yedek Parça Bulunabilirliği
Fiyat 1245500TL 1326675TL 3571000TL 1765290TL
Diğer Motosiklet Fiyat Listeleri İçin YAMAHA Fiyat Listesi İçin Tıkla BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla Ducati Fiyat Listesi İçin Tıkla BMW Fiyat Listesi İçin Tıkla
Ek özellikler

Ön süspansiyon

Teleskopik amortisörler 43 mm KYB ön amortisörler

Arka süspansiyon

mafsallı, Salınım kolu

-Fren Kontrolü (BC) sistemi, Motor Freni Yönetimi (EBM) sistemi, Başlatma Kontrol (LCS) sistemi, EBM ve BC ekranları dahil TFT göstergeler


 

 

Şasi

Yük taşıyan motorla birlikte köprü tipi alüminyum laminat şasi

Ön süpansiyon/yay elemanları

Teleskopik ters çatal, 45 mm çapında, ayarlanabilir yay ön yükü, geri sekme ve kompresyon aşaması

Arka tekerlek kılavuzu/yay elemanları

Alüminyum salıncak, full-floater pro, merkezi yaylı bağlantı, ayarlanabilir geri sekme ve kompresyon sönümleme, ayarlanabilir ön yük

Süspansiyon mesafesi, ön/arka

120 mm / 117 mm

ABS

BMW Motorrad Race-ABS (kısmen entegre), Fren Kayma Yardımı

ABS Pro

Rain, Road, Dynamic RACE, Race modlarında farklı ayarlara sahip ABS Pro

 

Standart donanım

  • BMW Motorrad ABS
  • ABS PRO
  • DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü)
  • HSC (Yokuş Kalkış Kontrolü)
  • 4 sürüş modu (Rain, Road, Dynamic, Race)
  • Pro Vites Asistanı
  • 6,5 inç TFT ekran
  • M şasi kiti
  • M GPS Laptrigger (aktivasyon kodu)
  • M hafif akü

Opsiyonel donanım

  • Pro sürüş modu (+3 mod: Race Pro 1–3, Pit Şeridi Sınırlayıcı, Kalkış Kontrolü, DTC +/- değişim, ön tekerlek havalanma kontrolü, Kayma Kontrolü, HSC Pro, DBC (Dinamik Fren Kontrolü), motor freni
  • DDC
  • Isıtmalı elcikler
  • Cruise Control
  • Jantlar için tasarım seçeneği
  • Yolcu paketi
  • Akıllı acil durum çağrısı (ECALL)
  • M dökme jantlar
  • Motor sporları renkleri, M Sport sele, M Karbon jantlar ve M ayak dayamalarıyla M Paketi
  • Gidon açısı sensörü
  • Fren Kayma Yardımı
  • DTC Kaydırma/Patinaj Kontrolü

Opsiyonel aksesuarlar

  • M Karbon parçaları
  • Radyatör ızgarası koruyucuları
  • M ayak dayama sistemi
  • Renkli ön cam
  • Balon ön cam
  • Renkli, balon ön cam
  • 3 yükseklikte M Sport sele (alçak 814 mm/standart 832 mm/yüksek 849 mm)
  • M veri kaydedici
  • M GPS Laptrigger
  • M Kapak Kiti
  • M Kalibrasyon Kiti
  • Depo üstü çanta
  • Kese, küçük
  • Arka çanta
  • Yolcu sele çantası
  • Heybe sol/sağ

Ön süspansiyon

Tamamen ayarlanabilir 43 mm Öhlins NPX 25/30 TiN işlemeli basınçlı çatal.

Arka süspansiyon

Hidrolik yay ön yükleme ayarlayıcılı, tamamen ayarlanabilir Ohlins TTX 36 ünitesi. mono

-Sürüş Modları, Güç Modları, Viraj Alma ABS EVO, Ducati Çekiş Kontrolü (DTC) EVO 3, Ducati Tekerlek Kontrolü (DWC) EVO, Ducati Kayma Kontrolü (DSC), Motor Fren Kontrolü (EBC) EVO 2, Otomatik lastik kalibrasyonu

-Ducati Power Launch (DPL), Ducati Quick Shift (DQS) yukarı/aşağı EVO 2, Gündüz Farı (DRL)** ile Tam LED aydınlatma, Öhlins direksiyon amortisörü, Hızlı ayar düğmeleri, Lityum iyon pil, Otomatik kapanma göstergeleri, Yarış tarzı tutma yerleri, Zincir koruması, Marchesini dövme alüminyum jantlar, Karbon fiber ön çamurluk, Karbon fiber ısı kalkanı, Karbon fiber kanatlar, Bisiklet numarasıyla birlikte kütük alüminyum direksiyon mili, Yüksek akışlı hava filtresi

Şasi

Yük taşıyan motorla birlikte köprü tipi alüminyum laminat şasi

Ön süpansiyon/yay elemanları

Teleskopik ters çatal, 45 mm çapında, ayarlanabilir yay ön yükü, geri sekme ve kompresyon aşaması

Arka tekerlek kılavuzu/yay elemanları

Alüminyum alt kiriş salıncak kolu, Full Floater Pro, merkezi yaylı bağlantı, ayarlanabilir yay ön yükü, ayarlanabilir geri sekme ve sıkıştırma aşaması

Süspansiyon mesafesi, ön/arka

120 mm / 118 mm

ABS

BMW Motorrad Race ABS (kısmen entegre)

ABS Pro

ABS Pro (Rain, Road, Dynamic olarak ayarlanabilir; Race ve Race Pro 1–3 modlarında ABS Pro yoktur)

Standart donanım

  • Yüksek ön cam
  • BMW Motorrad ABS ve ABS Pro
  • Pro sürüş modları (Rain, Road, Dynamic, Race, Race Pro 1–3, Pit Şeridi Sınırlayıcı, Kalkış Kontrolü, Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) +/- Değiştirme, Tekerlek Üzerinde Havalanma Kontrolü, Kayma Kontrolü, Dinamik Fren Kontrolü (DBC), Pro vites değiştirme asistanı)
  • Otomatik yokuşta kalkış kontrolü (HSC) Pro
  • TFT ekran
  • LED farlar, stop lambası ve sinyal lambaları
  • Isıtmalı elcikler
  • Cruise Control
  • Kuyruk yükseltme kiti ve salıncak kolu pivotuyla M şasi kiti


Opsiyonel donanım

  • M Billet pack ile birlikte M Competition paketi (M fren ve debriyaj kolu, M sürücü ayak dayaması, M fren kolu koruyucu), M Karbon paketi (ön ve arka jantların yanı sıra pinyon dişlisi, zincir koruyucu, yan ve sol/sağ depo kaplamaları için gözle görülür karbondan kapaklar), M motor koruyucuları, anodize arka tekerlek salıncak kolu, M Endurance zincir, M GPS lap trigger aktivasyon kodu, kuyruk yükselti kapağıyla birlikte Yolcu paketi
  • Yolcu paketi (yolcu selesi, yolcu selesi kapağı ve yolcu ayak dayamaları)
  • Başlangıç numaraları ve sponsor etiketleri kiti
  • Hırsızlık alarmı


Opsiyonel aksesuarlar

  • Radyatör ızgarası koruyucuları
  • Renkli ön cam
  • Spor, renkli ön cam
  • M lastik ısıtıcı
  • GPS tur tetikleyici içeren M veri kaydedici
  • M Kapak Kiti
  • ve daha fazlası

Görüşler

Yorum yazmak için önce yukarıdan bir modele oy vermen gerekir. Yorumlar editör onayından sonra yayınlanır.

Henüz yayınlanmış görüş yok. İlk yorumu sen yazabilirsin.

Oy verdikten sonra buradan kısa bir görüş ekleyebilirsin (sayfa yenilenmeden form açılır).

Yamaha R1 vs BMW S 1000 RR vs Ducati Panigale V4 R + daha fazla: Hangisi sizin için daha uygun?

Genel Değerlendirme

2023 Yamaha R1, 2023 BMW S 1000 RR, 2023 Ducati Panigale V4 R ve 2023 BMW M 1000 RR modellerini tek ekranda kıyaslıyorsunuz. Hacimler neredeyse aynı banda yakın; tasarım, sele, yakıt ve fiyat farkları öne çıkar. Beygir gücü olarak 2023 Ducati Panigale V4 R tabloda en yüksek değere (237 hp) sahip. Aşağıdaki bölümlerde her kriteri model model özetledik.

1. Silindir Hacmi ve Performans

2023 Yamaha R1: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 BMW S 1000 RR: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 Ducati Panigale V4 R: 1000 cc — üst performans bandı. 2023 BMW M 1000 RR: 1000 cc — üst performans bandı. Hacim değerleri aynı banda yakın; diğer teknik satırlara göz atmak faydalı olur.

2. Tork Gücü

2023 Yamaha R1: 113.3 Nm. 2023 BMW S 1000 RR: 113 Nm. 2023 Ducati Panigale V4 R: 118 Nm. 2023 BMW M 1000 RR: 113 Nm. En yüksek tork 2023 Ducati Panigale V4 R; düşük devir çekişi ve yüklü kalkışlarda bu modeller öne çıkar. Tork farkı küçükse vites oranları ve ağırlık hissi sürüşte belirleyici olur.

3. Maksimum Hız

2023 Yamaha R1: 340 km/h (Süpersport). 2023 BMW S 1000 RR: 303 km/h (Süpersport). 2023 Ducati Panigale V4 R: 350 km/h (Süpersport). 2023 BMW M 1000 RR: 314 km/h (Süpersport). Liste başı hız değeri 2023 Ducati Panigale V4 R; günlük kullanımda yasal limitler içinde sürüş konforu ve rüzgar koruması daha belirleyici olabilir.

4. Soğutma Sistemi

2023 Yamaha R1: Sıvı Soğutmalı. 2023 BMW S 1000 RR: Sıvı Soğutmalı. 2023 Ducati Panigale V4 R: Sıvı Soğutmalı. 2023 BMW M 1000 RR: Sıvı Soğutmalı. Tüm modeller aynı soğutma sınıfında; sıcak iklimde uzun kullanımda benzer termal davranış beklenir.

5. Tasarım ve Konfor

2023 Yamaha R1: 201 kg, sele 85.5 cm. 2023 BMW S 1000 RR: 193.3 kg, sele 82.4 cm. 2023 Ducati Panigale V4 R: 193.5 kg, sele 85 cm. 2023 BMW M 1000 RR: 192 kg, sele 83.2 cm. 2023 BMW M 1000 RR listede en hafif; 2023 Yamaha R1 daha ağır gövde ile otoyol stabilitesi hissi artabilir. Sele aralığı 82.4–85.5 cm; boyunuza göre diz ve ayak pozisyonunu mutlaka deneyin.

6. Kullanım Alanları

Süpersport: 2023 Yamaha R1, 2023 BMW S 1000 RR, 2023 Ducati Panigale V4 R ve 2023 BMW M 1000 RR — performans ve aerodinamik Birden fazla segment aynı listedeyse günlük rotanıza göre öncelik verin.

Servis ve Parça Durumu

2023 Yamaha R1: servis ağı 3, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 BMW S 1000 RR: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 4. 2023 Ducati Panigale V4 R: servis ağı 1, servis kalitesi 3, yedek parça 3. 2023 BMW M 1000 RR: servis ağı 1, servis kalitesi 4, yedek parça 2. Servis ağı skorunda 2023 Yamaha R1 öne çıkıyor olabilir; bölgenizdeki bayi yoğunluğu için yine de yerel araştırma yapın.

Yakıt Tüketimi ve Ekonomik Değerlendirme

2023 Yamaha R1: 6.8 L/100 km → 100 km’de ~3.18 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~250 km.
2023 BMW S 1000 RR: 6.4 L/100 km → 100 km’de ~2.99 TL; depo 16.5 L, tam depo ~771 TL, menzil ~258 km.
2023 Ducati Panigale V4 R: 8 L/100 km → 100 km’de ~3.74 TL; depo 17 L, tam depo ~794 TL, menzil ~213 km.
2023 BMW M 1000 RR: 6.5 L/100 km → 100 km’de ~3.04 TL; depo 16.5 L, tam depo ~771 TL, menzil ~254 km.
100 km yakıt maliyeti en düşük: 2023 BMW S 1000 RR. Gerçek tüketim sürüş stiline ve trafiğe göre değişir.

Gerçek Yolculuk Senaryosu (100 km)

2023 Yamaha R1: ~238 km/h ortalama ile ~25 dakikada, ~6.8 L / ~317.7 TL.
2023 BMW S 1000 RR: ~212 km/h ortalama ile ~28 dakikada, ~6.4 L / ~299.01 TL.
2023 Ducati Panigale V4 R: ~245 km/h ortalama ile ~24 dakikada, ~8 L / ~373.76 TL.
2023 BMW M 1000 RR: ~220 km/h ortalama ile ~27 dakikada, ~6.5 L / ~303.68 TL.

Sonuç

Çoklu karşılaştırma özeti:
Hacimde öne çıkan: 2023 Yamaha R1, 2023 BMW S 1000 RR, 2023 Ducati Panigale V4 R ve 2023 BMW M 1000 RR. Torkta öne çıkan: 2023 Ducati Panigale V4 R. Maksimum hızda öne çıkan: 2023 Ducati Panigale V4 R. Nihai tercih; ergonomi, sigorta, ikinci el, servis yakınlığı ve kişisel sürüş zevkinizle şekillenir.

Sen de kıyaslamanı yap

İlk iki motosikleti seçin (zorunlu). Daha fazla model için aşağıdan 3. motoru ekle deyin; gerekirse 4. motoru ekle ile devam edin. Listeden seçip Kıyasla’ya basın.