2027 Moto Guzzi The Trip 500 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi
2027 Moto Guzzi The Trip 500 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi
2027 Moto Guzzi The Trip 500 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi

2027 Moto Guzzi The Trip 500 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi

2027 Moto Guzzi The Trip 500, EICMA 2026 Motosiklet Fuarı kapsamında resmen tanıtıldı. İtalyan motosiklet üreticisi Moto Guzzi, yeni nesil roadster modeliyle daha erişilebilir, hafif ve teknolojik motosikletler sunmayı hedefliyor. Yaklaşık 48 beygir gücü, 43,5 Nm torku, 180 kilogram ağırlığı ve A2 ehliyet uyumluluğuyla dikkat çeken The Trip 500, markanın alışılmış V-Twin motor mimarisinden farklı olarak paralel çift silindirli motora sahip.

Moto Guzzi The Trip 500 kaç cc, kaç beygir, fiyatı ne kadar ve Türkiye'ye ne zaman gelecek? Moto Guzzi'nin 3 Kasım 2026 tarihli resmî açıklamasına göre yeni model, 500 sınıfında sıvı soğutmalı paralel çift silindirli motor kullanıyor. Yaklaşık 48 bg güç ve 43,5 Nm tork üretiyor. 15 litrelik yakıt deposu, 3,6 inç TFT ekran, üç sürüş modu ve elektronik gaz kontrolüyle geliyor. Avrupa'da 2027 başından itibaren bayilerde satışa sunulması planlanıyor.

Moto Guzzi The Trip 500'nin dikkat çeken bir diğer özelliği de 790 mm standart sele yüksekliği. Ayrıca 770 mm alçak sele ve 820 mm yüksek sele seçenekleriyle farklı boylardaki sürücülere hitap ediyor.

Yeni model, günlük şehir içi ulaşım ile hafta sonu sürüşlerini bir arada yapmak isteyen sürücüler için geliştirildi. Peki Moto Guzzi The Trip 500'nin teknik özellikleri neler, fiyatı açıklandı mı ve rakiplerine karşı nasıl konumlanıyor?

2027 Moto Guzzi The Trip 500 Teknik Özellikleri

Moto Guzzi, The Trip 500'de modern elektronik sistemleri klasik roadster tasarımıyla bir araya getiriyor. Üreticinin açıkladığı teknik bilgiler şu şekilde:

Teknik ÖzellikMoto Guzzi The Trip 500
ModelThe Trip 500
Model dönemi2027
TanıtımEICMA 2026, Milano
Motosiklet tipiNaked / Roadster
Motor sınıfı500 cc sınıfı
Kesin motor hacmiResmî duyuruda belirtilmedi
Motor tipiParalel çift silindir
Soğutma sistemiSıvı soğutmalı
Krank açısı270 derece
Maksimum güçYaklaşık 48 bg
Maksimum tork43,5 Nm
Maksimum tork devri6.500 d/d
3.000 devirde torkMaksimum torkun %82'si
ŞanzımanManuel; nihai vites sayısı doğrulanmadı
Elektronik gazRide-by-Wire
Sürüş modlarıRoad / Sport / Rain
Çekiş kontrolüVar, moda göre ayarlanıyor
ABSÇift kanallı ABS
ŞasiÇelik boru kafes
Ön süspansiyon41 mm, ön yük ayarlı
Arka süspansiyonYanda konumlandırılmış tek amortisör
Arka süspansiyon ayarıYay ön yük ayarı
Ön fren320 mm disk, radyal kaliper
Arka fren220 mm disk, çift pistonlu kaliper
Standart sele yüksekliği790 mm
Alçak sele seçeneği770 mm
Yüksek sele seçeneği820 mm
Çalışır durumdaki ağırlık180 kg
Yakıt deposu15 litre
Gösterge3,6 inç yuvarlak TFT
Akıllı telefon bağlantısıVar
LED aydınlatmaVar
QuickshifterOpsiyonel aksesuar
NavigasyonOpsiyonel piktogram navigasyon
Ehliyet uygunluğuA2
RenklerBlack Metropolis, Green Grove, Red Beat
Özel versiyonThe Opening
Maksimum hızHenüz açıklanmadı
Yakıt tüketimiHenüz açıklanmadı
Türkiye fiyatıHenüz açıklanmadı
Avrupa bayilere geliş2027 başı planlanıyor
Türkiye çıkış tarihiHenüz açıklanmadı

Teknik bilgiler Moto Guzzi'nin 3 Kasım 2026 tarihli resmî açıklamasına dayanmaktadır. Nihai üretim ve ülkelere göre donanım farklılıkları olabilir.

Moto Guzzi The Trip 500 Kaç CC?

Moto Guzzi The Trip 500, 500 cc sınıfında paralel çift silindirli bir motosiklettir. Ancak üreticinin ilk ayrıntılı basın açıklamasında kesin silindir hacmi henüz paylaşılmadı.

Bazı motosiklet yayınlarında modelin 457 cc motor kullanacağı ve Aprilia'nın 457 cc motor platformuyla bağlantılı olabileceği öne sürülüyor. Bununla birlikte Moto Guzzi'nin resmî duyurusunda kesin hacim ve motorun hangi teknik platformu temel aldığı belirtilmiyor.

Bu nedenle The Trip 500'ün kesin olarak 457 cc olduğunu söylemek için üreticinin nihai teknik özelliklerini beklemek gerekiyor.

Resmî olarak doğrulanan bilgiler arasında motorun sıvı soğutmalı, paralel çift silindirli ve 270 derece krank düzenine sahip olması bulunuyor.

Moto Guzzi The Trip 500 Kaç Beygir?

Moto Guzzi The Trip 500 yaklaşık 48 beygir maksimum güç üretiyor. Üretici, bu güç seviyesinin Avrupa A2 ehliyet sınıfına uyumlu olduğunu açıklıyor.

Modelin maksimum tork değeri ise 43,5 Nm ve bu değere 6.500 devir/dakikada ulaşıyor.

Moto Guzzi'nin verdiği bilgilere göre maksimum torkun yüzde 82'si 3.000 devir/dakikada elde edilebiliyor.

Bu özellik, özellikle şehir içindeki sık hızlanma ve yavaşlamalarda motorun daha düşük devirlerde kullanılmasını kolaylaştırabilir.

270 derecelik krank düzeni ise motorun güç iletim karakterini ve çalışma sesini etkileyen temel unsurlardan biri.

The Trip 500 Maksimum Hızı Kaç KM/SA?

Moto Guzzi The Trip 500'ün resmî maksimum hız değeri henüz açıklanmadı.

Motorun yaklaşık 48 bg güç üretmesi, modelin orta hacimli roadster sınıfında yer aldığını gösteriyor. Ancak kesin maksimum hız, yalnızca motor gücünden hesaplanamaz.

Şanzıman oranları, aerodinamik yapı, sürücü ağırlığı ve elektronik motor yönetimi de sonuçları etkiler.

Benzer şekilde The Trip 500'ün 0-100 km/sa hızlanma süresi de henüz doğrulanmış değil.

Seri üretim modelinin bağımsız yol testleri yayımlandığında maksimum hız ve hızlanma performansı daha doğru değerlendirilebilecek.

Moto Guzzi The Trip 500 Fiyatı Ne Kadar?

5 Kasım 2026 itibarıyla Moto Guzzi The Trip 500'ün resmî satış fiyatı açıklanmadı.

Moto Guzzi, modelin 2027 başından itibaren resmî bayilerde satışa sunulmasını planladığını duyurdu. Ancak İtalya, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri için kesin fiyat listesi henüz yayımlanmadı.

The Trip 500'ün fiyatının belirlenmesinde motor, şasi, elektronik sürüş destekleri ve marka konumlandırması önemli rol oynayacak.

Ancak bu donanımlardan hareketle kesin bir fiyat açıklamak mümkün değil.

Moto Guzzi The Trip 500 Türkiye Fiyatı Kaç TL Olacak?

The Trip 500'ün Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Modelin Türkiye'ye ithal edilip edilmeyeceği, hangi versiyonlarının getirileceği ve yerel fiyatlandırma henüz resmî olarak netleşmedi.

Türkiye fiyatını belirleyen unsurlar arasında vergiler, ithalat maliyetleri, döviz kuru ve distribütör fiyatlandırması bulunuyor.

Güncel motosiklet fiyatlarını incelemek için SBK Motor motosiklet fiyat listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Moto Guzzi The Trip 500 Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Moto Guzzi, yeni The Trip 500'ün Avrupa'daki resmî bayilere 2027 yılının başında gelmesinin planlandığını duyurdu.

Ancak Moto Guzzi The Trip 500'ün Türkiye'ye geliş tarihi henüz açıklanmadı.

Avrupa'da satışın başlaması, motosikletin aynı tarihte Türkiye'ye geleceği anlamına gelmiyor.

Türkiye satış takvimi, fiyat ve bayi teslimatları resmî distribütör tarafından açıklanacak bilgilerle netleşecek.

The Trip 500 A2 Ehliyetle Kullanılabilir mi?

Evet. Moto Guzzi, The Trip 500 modelinin A2 ehliyet sınıfına uygun olduğunu resmen doğruladı.

Avrupa A2 sınıfında motosikletlerin maksimum gücü 35 kW ve güç/ağırlık oranı 0,2 kW/kg sınırına tabidir.

Yaklaşık 48 bg güç ve 180 kg açıklanan ağırlık, modelin A2 segmentinde konumlandırılmasını sağlıyor.

Türkiye'de de uygunluk, aracın resmî tescil belgelerinde yer alan güç ve diğer teknik bilgilerle yürürlükteki mevzuata göre değerlendirilmelidir.

The Trip 500, A2 sınıfında motosiklet arayan ve İtalyan retro tasarımını seven sürücüler için yeni bir alternatif oluşturabilir.

Moto Guzzi The Trip 500 Kaç Kilogram?

Royal Enfield veya diğer rakiplerden farklı olarak The Trip 500, 180 kilogram çalışır durum ağırlığıyla açıklanmıştır.

Moto Guzzi, yeni modeli mevcut ürün ailesinin en hafif ve erişilebilir motosikleti olarak nitelendiriyor.

180 kilogramlık ağırlık, özellikle park sırasında motosikleti hareket ettirirken ve düşük hızlı manevralarda önemli bir değerlendirme kriteri.

Ancak gerçek sürüş kolaylığı yalnızca ağırlığa bağlı değildir. Ağırlık merkezi, gidon genişliği, sele yüksekliği ve sürücünün deneyimi de önemlidir.

Moto Guzzi The Trip 500 Sele Yüksekliği Kaç CM?

Moto Guzzi The Trip 500'ün standart sele yüksekliği 790 mm, yani 79 santimetredir.

Üretici, farklı sürücü ihtiyaçları için iki alternatif sele de sunuyor:

  • Alçak sele: 770 mm (77 cm)
  • Standart sele: 790 mm (79 cm)
  • Yüksek sele: 820 mm (82 cm)

Bu seçenekler, farklı boylardaki sürücülerin motosikletin ergonomisini kendilerine daha uygun hale getirmesine yardımcı olabilir.

Ancak motosiklete rahat ayak basabilmek, bacak iç uzunluğu ve sele genişliğiyle de ilgilidir.

Moto Guzzi The Trip 500 Sürüş Modları Neler?

Yeni Moto Guzzi The Trip 500, Ride-by-Wire elektronik gaz sistemi ve üç farklı sürüş moduyla donatılmıştır.

  • Road: Günlük kullanım için dengeli motor tepkisi.
  • Sport: Daha canlı ve sportif gaz tepkisi.
  • Rain: Islak ve düşük tutunmalı zeminlerde daha kontrollü güç iletimi.

Üreticinin açıklamasına göre sürüş modları yalnızca gaz tepkisini değil, çekiş kontrolünün müdahale karakterini de etkiliyor.

Bu sayede motosikletin sürüş davranışı farklı yol koşullarına uyarlanabiliyor.

The Trip 500'de Quickshifter Var mı?

Moto Guzzi The Trip 500 için quickshifter özelliği sunulacak ancak sistem standart değil, opsiyonel aksesuar olarak açıklanmıştır.

Quickshifter, uygun koşullarda debriyaj kullanılmadan vites değişimini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Ancak aksesuarın hangi vites değiştirme yönlerini desteklediği ve ülkelere göre satış durumu nihai ürün belgeleriyle doğrulanmalıdır.

Moto Guzzi The Trip 500 ABS ve Çekiş Kontrolü

The Trip 500'de çift kanallı ABS fren sistemi bulunuyor.

Çekiş kontrolü ise Road, Sport ve Rain sürüş modlarına uygun farklı kalibrasyonlarla çalışıyor.

ABS, frenleme sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önlemeye yardımcı olurken çekiş kontrolü hızlanma sırasında aşırı patinajı sınırlandırmayı hedefliyor.

Moto Guzzi'nin açıklanan donanımında viraj ABS'si veya altı eksenli IMU doğrulanmadığından bu özelliklerin bulunduğu varsayılmamalıdır.

The Trip 500 Fren ve Süspansiyon Özellikleri

Moto Guzzi The Trip 500, çelik boru kafes şasiye sahiptir.

Ön tarafta 41 mm çapında, yay ön yük ayarı sunan maşa bulunuyor.

Arka tarafta ise yanda konumlandırılmış ve yay ön yük ayarına sahip tek amortisör kullanılıyor.

Fren sisteminde ön tarafta 320 mm disk ve radyal bağlantılı kaliper, arka tarafta 220 mm disk ve çift pistonlu kaliper yer alıyor.

Bu donanım kombinasyonu, günlük kullanım ve virajlı asfalt yollarda dengeli bir sürüş sağlamayı hedefliyor.

Moto Guzzi The Trip 500 TFT Ekran ve Navigasyon

Yeni The Trip 500'de 3,6 inç yuvarlak TFT gösterge paneli bulunuyor.

Gösterge, klasik Moto Guzzi tasarım dilini modern dijital ekran teknolojisiyle birleştiriyor.

Akıllı telefon bağlantısı desteklenirken piktogram tabanlı navigasyon sistemi opsiyonel aksesuar olarak sunuluyor.

Motosiklette ayrıca arkadan aydınlatmalı gidon kumandaları bulunuyor.

Bu özellikler özellikle gece sürüşlerinde ve günlük kullanımda bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Moto Guzzi The Trip 500 Yakıt Deposu Kaç Litre?

Moto Guzzi The Trip 500, 15 litrelik metal yakıt deposuna sahiptir.

Üretici, bu depo hacmini modelin uzun mesafeli günlük kullanım kabiliyetini artıran unsurlardan biri olarak öne çıkarıyor.

Ancak The Trip 500'ün kesin yakıt tüketim değeri henüz açıklanmadığından bir depoyla kaç kilometre yol gidebileceğini hesaplamak için yeterli bilgi bulunmuyor.

The Trip 500 Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Moto Guzzi The Trip 500 için resmî ortalama yakıt tüketimi değeri henüz açıklanmadı.

Motor hacmi sınıfı, beygir gücü ve depo kapasitesi tek başına kesin tüketim değeri belirlemek için yeterli değil.

Gerçek tüketim; trafik, sürüş tarzı, hız, hava koşulları ve motosikletin yük durumuna göre değişebilir.

Üreticinin homologasyon verileri ve bağımsız yol testleri yayımlandığında tüketim ve menzil bilgileri daha net değerlendirilebilecek.

Moto Guzzi The Trip 500 Renk Seçenekleri

Moto Guzzi, The Trip 500'ü üç ana renk seçeneğiyle tanıttı:

  • Black Metropolis: Şehirli ve sade siyah tasarım.
  • Green Grove: Moto Guzzi'nin klasik çizgilerini yeşil renkle birleştiren seçenek.
  • Red Beat: Sportif karakteri öne çıkaran kırmızı tasarım.

Bu seçeneklere ek olarak The Opening isimli özel seri de duyuruldu.

Özel serinin fiyatı, üretim adedi ve ülkelere göre satış kapsamı henüz ayrıntılı şekilde açıklanmadı.

Moto Guzzi The Trip 500 Neden Önemli?

Moto Guzzi, uzun yıllardır özellikle enlemesine yerleştirilmiş V-Twin motorlarıyla tanınan bir üretici.

The Trip 500 ise paralel çift silindirli motoruyla markanın geleneksel motor yaklaşımından ayrılan dikkat çekici bir model.

Bu değişim, Moto Guzzi'nin daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmak amacıyla orta hacimli roadster sınıfına önem verdiğini gösteriyor.

Yaklaşık 48 beygir güç, A2 ehliyet uyumluluğu, 180 kg ağırlık ve erişilebilir sele ölçüleri bu yaklaşımı destekliyor.

Diğer yandan üç sürüş modu, çekiş kontrolü ve TFT ekran gibi sistemler motosikletin yalnızca retro görünümden ibaret olmadığını ortaya koyuyor.

Moto Guzzi The Trip 500 Hangi Motosikletlere Rakip?

Yeni model, orta hacimli naked ve retro roadster motosikletlerle karşılaştırılabilir.

Öne çıkan alternatifler arasında şu modeller bulunuyor:

  • Honda CB500 Hornet
  • Aprilia Tuono 457
  • Kawasaki Z500
  • Royal Enfield Guerrilla 450
  • CFMOTO 450NK

Bu motosikletlerin motor yapıları, donanımları ve fiyatları farklıdır.

Moto Guzzi The Trip 500'ün doğrudan fiyat rakipleri, resmî satış fiyatı açıklandığında daha net belirlenecek.

Modelleri teknik özelliklerine göre karşılaştırmak için SBK Motor motosiklet karşılaştırma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Moto Guzzi The Trip 500 Alınır mı?

Moto Guzzi The Trip 500, özellikle A2 ehliyete uygun, klasik tasarımlı fakat modern elektronik donanımlara sahip bir motosiklet isteyen sürücüler için dikkat çekici bir alternatif.

180 kilogram ağırlık, farklı sele seçenekleri ve düşük devirlerden itibaren kullanılabilen tork, modelin günlük kullanım iddiasını destekliyor.

Öte yandan resmî fiyat, Türkiye satış takvimi, bakım maliyetleri ve uzun dönem güvenilirlik verileri henüz bilinmiyor.

Bu nedenle satın alma kararından önce nihai teknik özelliklerin ve bağımsız sürüş değerlendirmelerinin incelenmesi önemli.

SBK Motor Değerlendirmesi: The Trip 500 Başarılı Olabilir mi?

2027 Moto Guzzi The Trip 500, markanın yeni bir kullanıcı kitlesine ulaşma çabasının önemli örneklerinden biri.

İtalyan tasarımı, yaklaşık 48 beygirlik paralel çift silindirli motor, 180 kg ağırlık, ayarlanabilir sele seçenekleri ve üç sürüş modu, yeni modelin temel güçlü yönleri arasında bulunuyor.

Özellikle A2 ehliyetli kullanıcılar için hem günlük sürüşe uygun hem de karakterli bir roadster alternatifi sunması önemli.

SBK Motor değerlendirmesi: Moto Guzzi The Trip 500, retro motosiklet görünümünü modern elektronik sistemlerle isteyen kullanıcılar için ilgi çekici bir seçenek. Modelin rekabet gücünü belirleyecek en kritik unsur ise Türkiye'ye gelmesi halinde açıklanacak fiyatı olacak.

Moto Guzzi The Trip 500'ün Türkiye satış fiyatı, kesin motor hacmi, maksimum hızı ve yakıt tüketimi açıklandığında bu haber güncellenecektir.

Kaynaklar

Güncelleme tarihi: 5 Kasım 2026. Motor hacminin kesin cc değeri, maksimum hız, yakıt tüketimi, fiyat ve Türkiye satış tarihi henüz resmî olarak doğrulanmadı. Açıklanan diğer teknik değerler Moto Guzzi'nin üretici duyurusuna dayanmaktadır.



2027 Moto Guzzi The Trip 500 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi - Sıkça Sorulan Sorular


Moto Guzzi The Trip 500, 500 cc sınıfında paralel çift silindirli motora sahiptir. Bazı kaynaklarda 457 cc bilgisi geçse de üretici kesin motor hacmini henüz resmî olarak açıklamamıştır.

Moto Guzzi The Trip 500, yaklaşık 48 beygir maksimum güç üretmektedir. Üretici motosikletin A2 ehliyet sınıfıyla uyumlu olduğunu doğrulamıştır.

Moto Guzzi The Trip 500, 6.500 devir/dakikada 43,5 Nm maksimum tork üretmektedir. Maksimum torkun yüzde 82'si 3.000 devir/dakikada kullanılabilmektedir.

5 Kasım 2026 itibarıyla The Trip 500'ün resmî satış fiyatı açıklanmamıştır. Avrupa'da 2027 başında satışa sunulması planlanmaktadır.

The Trip 500'ün Türkiye satış fiyatı henüz belli değildir. Türkiye'de satışa sunulması halinde fiyat, distribütör tarafından açıklanacaktır.

Moto Guzzi The Trip 500'ün Avrupa'da 2027 başında bayilere gelmesi planlanmaktadır. Türkiye için kesin satış ve teslimat tarihi henüz açıklanmamıştır.

Modelin ilk resmî duyurusu 28 Ekim 2026 tarihinde yapıldı. Ayrıntılı teknik bilgiler 3 Kasım'da paylaşıldı ve motosiklet EICMA 2026 Fuarı'nda sergilendi.

The Trip 500'ün resmî maksimum hız değeri henüz açıklanmadı. Kesin bilgi için üretici açıklaması veya bağımsız yol testleri beklenmelidir.

Moto Guzzi, The Trip 500'ün 0-100 km/sa hızlanma süresini henüz açıklamadı.

Moto Guzzi The Trip 500'ün üretici tarafından açıklanan çalışır durum ağırlığı 180 kilogramdır.

Standart sele yüksekliği 79 cm'dir. Ayrıca 77 cm alçak sele ve 82 cm yüksek sele seçenekleri bulunmaktadır.

Evet. Moto Guzzi, The Trip 500'ün A2 ehliyet sınıfıyla uyumlu olduğunu resmen açıklamıştır. Türkiye'de kullanım için aracın tescil bilgileri ve geçerli ehliyet mevzuatı esas alınmalıdır.

The Trip 500, sıvı soğutmalı paralel çift silindirli motor kullanıyor. Krank düzeni 270 derecedir.

Hayır. Moto Guzzi'nin geleneksel V-Twin motorlu modellerinden farklı olarak The Trip 500'de paralel çift silindirli motor bulunuyor.

Moto Guzzi The Trip 500, 15 litrelik metal yakıt deposuna sahiptir.

The Trip 500'ün resmî ortalama yakıt tüketimi henüz açıklanmadı. Bu nedenle kesin tüketim ve menzil değeri paylaşmak mümkün değil.

The Trip 500'de Road, Sport ve Rain olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunmaktadır.

Evet. The Trip 500'de sürüş modlarına göre farklı şekilde çalışan çekiş kontrolü sistemi bulunmaktadır.

Evet. Moto Guzzi The Trip 500, çift kanallı ABS fren sistemiyle donatılmıştır.

Quickshifter, The Trip 500 için opsiyonel aksesuar olarak sunulmaktadır. Standart donanım olarak açıklanmamıştır.

Evet. Moto Guzzi The Trip 500, 3,6 inç boyutunda yuvarlak TFT gösterge paneli ve akıllı telefon bağlantısıyla donatılmıştır.

The Trip 500 için piktogram tabanlı navigasyon sistemi opsiyonel aksesuar olarak sunulmaktadır.

Model Black Metropolis, Green Grove ve Red Beat renk seçenekleriyle tanıtılmıştır. Ayrıca The Opening isimli özel versiyon da duyurulmuştur.

Moto Guzzi The Trip 500; Honda CB500 Hornet, Kawasaki Z500, Aprilia Tuono 457, Royal Enfield Guerrilla 450 ve CFMOTO 450NK gibi orta hacimli naked motosikletlerle karşılaştırılabilir.

5 Kasım 2026 itibarıyla The Trip 500'ün Türkiye'de resmen satışa sunulduğu doğrulanmamıştır. Türkiye fiyatı ve bayi teslimat tarihi henüz açıklanmadı.



2027 Yamaha NMAX E Tanıtıldı! 104 KM Menzil, Fiyatı, Şarj Süresi ve Teknik Özellikleri


2027 Yamaha NMAX E tanıtıldı! 104 km menzil, 3,5 kWh batarya, 5,5 saat şarj süresi ve 10,2 PS güç. Fiyatı, özellikleri ve Türkiye'ye geliş tarihi.

2027 Yamaha NMAX E, EICMA 2026 Motosiklet Fuarı'nda resmen tanıtıldı. Yamaha'nın popüler NMAX scooter ailesine katılan tamamen elektrikli yeni model, 3,5 kWh lityum iyon bataryasıyla tek şarjda 104 kilometreye kadar menzil, 7,5 kW maksimum motor gücü ve 33,3 Nm tork sunuyor. NMAX E'nin Avrupa'da 2027 ilkbaharından itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Yamaha NMAX E fiyatı ne kadar, kaç kilometre gidiyor, kaç saatte şarj oluyor ve Türkiye'ye ne zaman gelecek? Yamaha'nın 4 Kasım 2026 tarihli resmî açıklamasına göre yeni elektrikli scooter, 125 cc sınıfına eşdeğer performans kategorisinde konumlandırılıyor. 104 km WMTC menzil, yaklaşık 5,5 saat tam şarj süresi, üç sürüş modu, 5 inç TFT ekran ve geri manevra özelliğiyle şehir içi kullanımı hedefliyor. Ancak Türkiye fiyatı ve kesin geliş tarihi henüz açıklanmadı.

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen EICMA 2026 Fuarı'nda sergilenen NMAX E, Yamaha'nın MAX ailesinin sportif çizgilerini tamamen elektrikli bir güç aktarma sistemiyle birleştiriyor.

Modelin en önemli farklarından biri, benzinli NMAX'ten farklı olarak içten yanmalı motor yerine elektrikli eAxle güç ünitesi kullanması. Böylece benzin tüketimi ve egzoz emisyonu olmadan, sessiz ve doğrusal hızlanma sunması hedefleniyor.

2027 Yamaha NMAX E Teknik Özellikleri

Yamaha NMAX E, yeni geliştirilen elektrikli scooter platformu üzerine inşa edildi. Yamaha'nın resmî açıklamasında yer alan temel teknik bilgiler aşağıdaki tabloda bulunuyor.

Teknik ÖzellikYamaha NMAX E 2027
Motosiklet tipiElektrikli Sport Scooter
TanıtımEICMA 2026, Milano
Model yılı2027
Araç sınıfı125 cc eşdeğeri / A1 kategorisi
Motor tipiElektrikli, eAxle güç ünitesi
Elektrik motoruÜç fazlı senkron motor
Nominal güç6,7 kW / yaklaşık 9,1 PS
Maksimum güç7,5 kW / yaklaşık 10,2 PS
Maksimum güç devri3.500 d/d
Maksimum tork33,3 Nm
Maksimum tork devri500 d/d
BataryaSabit lityum iyon
Batarya kapasitesi3,5 kWh
Batarya gerilimi50,4 V
Batarya kapasitesi (Ah)70,2 Ah
Resmî menzil104 km (WMTC Class 1)
Şarj süresiYaklaşık 5,5 saat (%0–100)
Dahili şarj cihazı800 W
Evde şarjDestekleniyor
Halka açık AC şarjType 2 uyumlu
Batarya çıkarılabilir mi?Hayır, sabit batarya
Aktarma sistemiKayış aktarmalı
Sürüş modları3 (S / T / E)
Çekiş kontrolüVar
ABSVar
Geri manevraVar
Gösterge5 inç renkli TFT
Telefon bağlantısıYamaha Motor On
NavigasyonAdım adım yönlendirme
Ön jant13 inç
Arka jant13 inç
Ön lastik110/70-13
Arka lastik130/70-13
Ön fren245 mm disk
Arka fren245 mm disk
Renk seçenekleriAvio Blue / Platinum Silver
Türkiye fiyatıHenüz açıklanmadı
Avrupa satış başlangıcı2027 ilkbaharı
Türkiye satış tarihiHenüz açıklanmadı

Not: Menzil ve şarj süresi üreticinin belirttiği ölçüm koşullarına dayanmaktadır. Modelin teknik özellikleri satış ülkesine ve nihai seri üretim versiyonuna göre değişebilir.

Yamaha NMAX E Kaç KM Gidiyor? Menzili Ne Kadar?

Yamaha NMAX E'nin resmî menzili, 3,5 kWh bataryayla tek şarjda 104 kilometredir. Bu değer, Yamaha'nın WMTC Class 1 test standardına göre açıkladığı tüketim ve menzil sonucudur.

104 kilometrelik menzil, özellikle şehir içinde işe, okula veya günlük işlere gidip gelen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Örneğin günlük toplam 20 kilometre yol yapan bir sürücü, teorik olarak tam şarjlı bataryayla yaklaşık beş günlük ulaşım ihtiyacını karşılayabilir. Günlük 40 kilometrelik kullanımda ise teorik menzil yaklaşık iki buçuk güne karşılık geliyor.

Ancak bu hesaplamalar yalnızca açıklanan 104 km menzil üzerinden yapılmaktadır. Gerçek kullanımda menzil daha düşük olabilir.

Yamaha NMAX E Gerçek Menzili Kaç KM Olur?

Gerçek menzil; sürüş modu, hava sıcaklığı, yol eğimi, sürücünün ağırlığı, trafik yoğunluğu ve hız gibi birçok faktöre bağlıdır.

Özellikle yüksek hız, sık hızlanma ve soğuk hava batarya tüketimini artırabilir.

Bu nedenle Yamaha'nın açıkladığı 104 km değeri, her sürücünün her koşulda ulaşacağı garanti edilmiş bir mesafe değildir.

Yamaha, menzil ölçümünün 25 °C batarya sıcaklığında WMTC Class 1 standardına göre gerçekleştirildiğini belirtiyor.

Yamaha NMAX E Kaç Saatte Şarj Oluyor?

Yamaha NMAX E, uygun koşullarda %0'dan %100'e yaklaşık 5,5 saatte şarj olabiliyor.

Motosiklette 800 W gücünde, fansız çalışan dahili bir şarj ünitesi bulunuyor.

Bu sistem, evde uygun elektrik bağlantısıyla şarj yapmaya imkân tanırken desteklenen halka açık AC şarj istasyonlarında da kullanılabiliyor.

Yamaha'nın resmî Avrupa verisine göre 5,5 saatlik tam şarj süresi, belirli besleme gerilimi ve batarya sıcaklığı koşulları için geçerli.

Şarj süresi; kullanılan bağlantıya, elektrik altyapısına ve batarya sıcaklığına bağlı olarak değişebilir.

NMAX E Evde Şarj Edilebilir mi?

Evet. Yamaha NMAX E, uygun bağlantı kablosu ve elektrik altyapısı kullanılarak evde şarj edilebiliyor.

Ancak modelin bataryası sabit olduğu için şarj işlemi motosikletin bulunduğu yerde gerçekleştirilmelidir.

Bu nedenle özellikle apartmanda yaşayan kullanıcılar için güvenli ve uygun bir park-şarj alanının bulunması önemli.

Yamaha NMAX E Şarj İstasyonunda Şarj Olur mu?

Evet. NMAX E, uygun AC Type 2 bağlantısını destekleyen halka açık şarj istasyonlarında şarj edilebiliyor.

Ancak elektrikli otomobillerde kullanılan yüksek güçlü DC hızlı şarj sistemleriyle aynı şarj teknolojisini kullandığı düşünülmemeli.

NMAX E'nin 800 W dahili şarj cihazı, şarj hızını belirleyen temel donanımlardan biri.

Şarj istasyonunda yüksek güç bulunması, motosikletin mutlaka o güçte şarj olacağı anlamına gelmez.

Yamaha NMAX E Şarj Maliyeti Kaç TL?

Elektrikli scooter satın almayı düşünen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri, tek şarj maliyetidir.

NMAX E'nin nominal batarya kapasitesi 3,5 kWh olduğundan, teorik enerji hesabı elektrik birim fiyatıyla yapılabilir.

Basit hesaplama: 3,5 kWh × elektrik birim fiyatı = bataryanın nominal kapasitesi üzerinden hesaplanan enerji bedeli.

Örneğin elektriğin kWh başına 4 TL olduğu tamamen varsayımsal bir senaryoda:

HesaplamaSonuç
Batarya kapasitesi3,5 kWh
Örnek elektrik fiyatı4 TL/kWh
Teorik enerji bedeli14 TL
Resmî WMTC menzili104 km
Teorik 100 km enerji bedeliYaklaşık 13,46 TL

Önemli: Bu fiyat, güncel Türkiye elektrik tarifesi değildir; yalnızca hesaplama yöntemini göstermek amacıyla seçilmiş örnek birim fiyattır.

Gerçek şarj maliyeti, şarj cihazındaki kayıplar nedeniyle nominal batarya kapasitesinin gerektirdiği enerji bedelinden daha yüksek olabilir.

Ayrıca ev tarifesi, tüketim kademesi, kamuya açık şarj istasyonu fiyatları ve ek ücretler toplam maliyeti etkiler.

Yamaha NMAX E Kaç Beygir? Motor Gücü ve Torku

Yamaha NMAX E'nin maksimum motor gücü 7,5 kW, yani yaklaşık 10,2 PS'tir. Nominal motor gücü ise 6,7 kW veya yaklaşık 9,1 PS olarak açıklanıyor.

Elektrikli motor, 500 devir/dakikada 33,3 Nm maksimum tork üretiyor.

Bu değerlerin yorumlanmasında nominal güç ve maksimum güç arasındaki farkın dikkate alınması gerekiyor.

Nominal güç, elektrik motorunun sürekli çalışma kapasitesiyle ilgili teknik bir ölçümken maksimum güç daha kısa süreyle ulaşılabilen üst performans değerini ifade eder.

NMAX E, Yamaha'nın yeni geliştirdiği kompakt eAxle güç ünitesini kullanıyor.

Elektrik motorunun gücü kayış aktarma sistemiyle arka tekerleğe iletiliyor.

Yamaha, bu düzenin düşük mekanik ses ve doğrusal hızlanma elde etmek amacıyla geliştirildiğini belirtiyor.

Yamaha NMAX E Kaç CC? 125 CC mi?

Yamaha NMAX E, 125 cc motor hacmine sahip değildir; tamamen elektriklidir.

Elektrikli motorlarda içten yanmalı motorlarda kullanılan silindir hacmi bulunmadığından cc değeriyle sınıflandırma yapmak teknik olarak doğru değildir.

Ancak Yamaha, NMAX E'yi performans ve Avrupa araç sınıfı açısından 125 cc benzinli scooter'lara eşdeğer bir model olarak konumlandırıyor.

Bu nedenle “NMAX E 125 cc mi?” sorusuna verilecek doğru yanıt, motosikletin 125 cc sınıfına eşdeğer elektrikli bir scooter olduğudur.

Yamaha NMAX E Maksimum Hızı Kaç KM/SA?

Yamaha'nın ilk EICMA 2026 duyurusunda NMAX E için doğrulanmış bir maksimum hız değeri paylaşılmadı.

7,5 kW maksimum güç ve 33,3 Nm motor torku bilinmesine rağmen bu verilerden kesin bir maksimum hız belirlemek mümkün değil.

Elektrikli scooter'larda motor kontrol ünitesinin hız sınırlandırması ve sürüş modu ayarları maksimum hızı etkileyebilir.

Bu nedenle NMAX E'nin maksimum hızının kaç km/sa olduğunu kesin söylemek için nihai teknik verilerin veya bağımsız yol testlerinin açıklanması gerekiyor.

Yamaha NMAX E Sürüş Modları Neler?

Yamaha NMAX E'de üç farklı sürüş modu bulunuyor:

  • S – Sport: Daha canlı motor tepkisi arayan sürücülere yönelik.
  • T – Touring: Günlük sürüş ve dengeli performans için tasarlanan mod.
  • E – Eco: Daha ekonomik enerji kullanımı ve menzil odaklı sürüş karakteri sunan mod.

Bu modlar motorun verdiği tepkiyi ve enerji yönetimini farklı sürüş ihtiyaçlarına göre düzenliyor.

Özellikle şehir içi kullanımda Eco modunun menzil yönetimine katkı sağlaması bekleniyor.

Ancak her modda ulaşılabilecek kesin menzil, hız ve hızlanma farkları üreticinin yayımlayacağı ayrıntılı testlerle değerlendirilmelidir.

Yamaha NMAX E'de Geri Vites Var mı?

Evet. Yamaha NMAX E'de geri manevra özelliği bulunuyor.

Elektrikli scooter'ın bu özelliği, dar otopark alanlarında ve eğimli zeminlerde motosikleti hareket ettirmeyi kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi.

Geri manevra sistemi, yüksek hızda geriye sürüş için değil, düşük hızlarda park ve yer değiştirme işlemleri için tasarlanmıştır.

Özellikle scooter'ın ağırlığını elle geriye doğru hareket ettirmekte zorlanan kullanıcılar için pratik bir özellik olabilir.

Yamaha NMAX E Bataryası Çıkarılabilir mi?

Hayır. Yamaha NMAX E'de kullanılan 3,5 kWh lityum iyon batarya, motosiklete sabit olarak monte edilmiştir.

Bu nedenle bataryayı scooter'dan çıkarıp evde ayrı olarak şarj etmek, bu modelin standart kullanım yöntemi değildir.

Bataryanın şasi merkezine yakın konumlandırılmasıyla ağırlık merkezinin alçaltılması ve sürüş dengesinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Yamaha, yeni omurga tipi şasiyi elektrik motoru ve bataryanın yerleşimine uygun olarak yeniden tasarladı.

Yamaha NMAX E Tasarımı: Benzinli NMAX Çizgileri Korundu

Yamaha, yeni elektrikli scooter'ın tasarımında MAX ailesinin sportif görünümünü korumayı tercih etti.

Ön tarafta iki parçalı LED far tasarımı, kompakt sinyaller ve karakteristik yan gövde çizgileri bulunuyor.

NMAX modelleriyle özdeşleşen bumerang şeklindeki yan paneller de elektrikli versiyonda korunmuş.

Ancak batarya, elektrik motoru ve şarj bileşenleri nedeniyle şasi ve iç yerleşim yeniden geliştirildi.

Yamaha'nın amacı, kullanıcıların alıştığı NMAX tasarımını elektrikli ulaşımın gereksinimleriyle birleştirmek.

Yamaha NMAX E TFT Ekran ve Telefon Bağlantısı

Yeni Yamaha NMAX E, 5 inç renkli TFT gösterge paneliyle geliyor.

Elektrikli scooter'a özgü ekran arayüzü üzerinden hız, batarya durumu, kalan menzil ve sürüş bilgileri görüntülenebiliyor.

Yamaha Motor On uygulamasıyla uyumlu telefon bağlantısı kurularak ek işlevlere erişilebiliyor.

Öne çıkan bağlantılı özellikler:

  • Adım adım navigasyon yönlendirmeleri
  • Batarya şarj durumunun görüntülenmesi
  • Araç konumu bilgileri
  • Katedilen mesafe bilgileri
  • Elektrikli scooter'a özel sürüş verileri

Bağlantı özelliklerinin kapsamı, uygulama desteği ve bölgesel hizmetlere göre değişiklik gösterebilir.

Yamaha NMAX E ABS ve Çekiş Kontrolü

2027 Yamaha NMAX E, ABS fren sistemi ve çekiş kontrolüyle donatılmıştır.

Önde ve arkada 245 mm çapında fren diskleri bulunuyor.

ABS sistemi, sert frenleme sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Çekiş kontrolü ise kaygan zeminlerde arka tekerleğin aşırı patinaj yapmasını sınırlandırmak amacıyla çalışıyor.

Bu sistemler sürüş güvenliğini desteklese de yol koşullarına uygun hız ve doğru frenleme tekniğinin yerini tutmaz.

Yamaha NMAX E Sele Altı Bagajı Ne Kadar?

Yamaha, elektrikli güç ünitesinin kompakt tasarımı sayesinde sele altında günlük kullanıma uygun bagaj alanı sunmayı başardı.

Üreticinin açıklamasına göre sele altındaki bölmeye uygun boyut ve şekilde bir tam kapalı kask yerleştirilebiliyor.

Ancak her full-face kaskın sığacağı garanti edilmiyor. Kaskın kabuk boyutu ve şekli önemli.

Bu nedenle satın alma öncesinde kullanılan kaskın sele altına sığıp sığmadığının kontrol edilmesi önerilir.

NMAX E ayrıca günlük kullanımda rahatlık sağlamayı amaçlayan geniş ayak alanına sahip.

Yamaha NMAX E ile Benzinli NMAX 125 Arasındaki Farklar

Yamaha NMAX E, markanın benzinli NMAX ailesini elektrikli motor teknolojisiyle yeni bir kategoriye taşıyor.

İki scooter benzer kullanım amacına sahip olsa da enerji kaynağı, bakım ihtiyaçları ve kullanım planlaması bakımından farklılaşıyor.

ÖzellikYamaha NMAX 125Yamaha NMAX E
Motor125 cc benzinliElektrikli
Enerji kaynağıBenzinElektrik
Yakıt deposu / bataryaYakıt deposu3,5 kWh sabit batarya
Egzoz emisyonuVarSürüş sırasında yok
Enerji dolumuAkaryakıt istasyonuEv veya uygun AC şarj
Şarj süresiUygulanmazYaklaşık 5,5 saat
Resmî elektrikli menzilUygulanmaz104 km WMTC
Sürüş modlarıVersiyona göre değişir3
Geri manevraStandart değilVar
Egzoz ve motor yağı bakımıGerekliYanmalı motor sistemi bulunmuyor
Temel kullanım amacıŞehir içi ve şehirler arası kısa ulaşımŞehir içi elektrikli ulaşım

Benzinli NMAX 125'in özellikleri ve donanımları model yılına göre değişebilmektedir.

NMAX E'nin avantajı, günlük güzergâhı şarj menziline uygun olan kullanıcılar için sessiz sürüş ve benzin tüketiminin olmamasıdır.

Benzinli NMAX'in avantajı ise akaryakıt istasyonlarında kısa sürede yakıt alabilmesi ve daha uzun güzergâhlarda şarj planlamasına ihtiyaç duymamasıdır.

İki modelden hangisinin daha mantıklı olduğu; günlük kilometre, park yeri, şarj altyapısı, satın alma fiyatı ve toplam işletme maliyetine göre değişecektir.

Yamaha NMAX E mi, Yamaha XENTER E mi?

Yamaha, EICMA 2026'da NMAX E ile birlikte XENTER E isimli ikinci elektrikli scooter modelini de tanıttı.

Her iki model de 3,5 kWh batarya ve yeni eAxle güç ünitesiyle geliyor.

Ancak NMAX E, sportif MAX ailesinin tasarımını benimserken XENTER E, 16 inç büyük jantlarıyla farklı bir şehir içi kullanım karakteri sunuyor.

ÖzellikYamaha NMAX EYamaha XENTER E
Motor tipiElektrikli eAxleElektrikli eAxle
Batarya3,5 kWh3,5 kWh
Resmî menzil104 km108 km
Ön ve arka jant13 inç16 inç
Sürüş modları33
TFT ekran5 inç5 inç
Geri manevraVarVar
Kullanım karakteriSportif şehir içi scooterBüyük jantlı şehir içi scooter

XENTER E, resmî test koşullarında NMAX E'den 4 kilometre daha uzun menzil sunuyor.

Bununla birlikte yalnızca menzil üzerinden bir modelin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek mümkün değil. Ergonomi, tekerlek ölçüleri, fiyat ve kullanım beklentileri de dikkate alınmalı.

Yamaha NMAX E Renk Seçenekleri

Yamaha NMAX E için iki farklı renk seçeneği açıklandı:

  • Avio Blue: Mavi gövde tasarımına sahip sportif renk seçeneği.
  • Platinum Silver: Gümüş tonlarıyla modern görünüm sunan seçenek.

Ülkelere göre sunulacak renk seçenekleri ve donanımlar değişebilir.

2027 Yamaha NMAX E Fiyatı Ne Kadar?

5 Kasım 2026 itibarıyla Yamaha NMAX E'nin resmî satış fiyatı açıklanmadı.

Yamaha, Avrupa için 2027 ilkbaharını işaret etse de İngiltere, Almanya, İtalya ve diğer ülkelerde geçerli olacak fiyatları henüz duyurmadı.

Elektrikli scooter'ın satış fiyatında batarya maliyeti, motor teknolojisi, elektronik donanım, vergiler ve distribütör politikaları etkili olabilir.

Ancak üreticiden doğrulanmış bir fiyat bulunmadığı için kesin bir rakam paylaşmak mümkün değil.

Yamaha NMAX E Türkiye Fiyatı Kaç TL Olacak?

Yamaha NMAX E'nin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Türkiye fiyatı, Yamaha'nın ithalat ve satış planı kesinleştiğinde; kur, vergiler ve yerel fiyatlandırmaya göre belirlenecek.

Avrupa için henüz açıklanmamış bir fiyat üzerinden Türkiye satış fiyatı tahmini yapmak da sağlıklı olmayacaktır.

Güncel motosiklet ve scooter fiyatlarını takip etmek için SBK Motor motosiklet fiyat listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yamaha NMAX E Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Yamaha NMAX E'nin Türkiye'ye geliş tarihi henüz açıklanmadı.

Yamaha, modelin Avrupa'da 2027 ilkbaharından itibaren satışa sunulacağını duyurdu.

Ayrıca markanın Japonya için 2027 yılında satış planı bulunuyor.

Ancak Avrupa'daki satış başlangıcı, Türkiye'de aynı tarihte satışa sunulacağı anlamına gelmiyor.

Türkiye'ye geliş durumu, sipariş seçenekleri, bayi teslimatları ve satış fiyatı Yamaha Türkiye tarafından yapılacak açıklamalarla kesinleşecek.

Yamaha NMAX E B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilir mi?

Yamaha NMAX E, Avrupa'da 125 cc sınıfına eşdeğer A1 kategorisi elektrikli scooter olarak tanıtıldı.

Ancak Türkiye'de ehliyet uygunluğunu belirleyen unsur yalnızca motosikletin 125 cc eşdeğeri olarak pazarlanması değildir.

Elektrikli motosikletin tescil belgesindeki güç değeri, araç sınıfı ve yürürlükteki sürücü belgesi mevzuatı değerlendirilmelidir.

Türkiye'de belirli şartları sağlayan B sınıfı sürücü belgesi sahipleri için 125 cc motosiklet kullanımına ilişkin düzenlemeler bulunsa da bu hakkın NMAX E'nin Türkiye'de satılacak versiyonuna doğrudan uygulanacağı varsayılmamalıdır.

Özellikle 6,7 kW nominal güç ve 7,5 kW maksimum güç değerlerinin tescil ve yetki sınıfı açısından nasıl değerlendirileceği resmî belgeler üzerinden doğrulanmalıdır.

Bu nedenle NMAX E'nin B sınıfı ehliyetle kullanılabileceği yönünde kesin bir açıklama yapmak için erken.

Yamaha NMAX E Alınır mı? Kimler İçin Mantıklı?

Yamaha NMAX E, özellikle günlük ulaşım için elektrikli scooter arayan kullanıcıları hedefliyor.

104 km resmî menzil, şehir içi kullanım için uygun bir başlangıç noktası sunarken sabit batarya yapısı ve 5,5 saatlik tam şarj süresi satın alma kararında önemli rol oynayacak.

Günlük toplam 20-40 kilometre arasında yol yapan, uygun şarj alanı bulunan ve scooter'ını daha çok şehir içinde kullanan sürücüler için NMAX E değerlendirilebilir.

Ancak sık uzun yol yapan veya motosikletini şarj edebileceği güvenli bir park alanı bulunmayan kullanıcılar için benzinli scooter modelleri daha pratik olabilir.

NMAX E'nin Türkiye'deki rekabet gücü ise fiyat, garanti koşulları, batarya ömrü ve servis ağı kesinleştiğinde daha net anlaşılacak.

SBK Motor Değerlendirmesi: Elektrikli NMAX Başarılı Olabilir mi?

Yamaha NMAX E, popüler bir scooter ailesinin elektrikli dönüşümünde önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

MAX ailesinin tasarımını koruyan model, 3,5 kWh sabit batarya, 104 km menzil, 10,2 PS maksimum güç, çekiş kontrolü, ABS ve geri manevra sistemi gibi özelliklerle geliyor.

Özellikle 5 inç TFT ekran, telefon bağlantısı ve şarj istasyonu uyumluluğu, modern şehir içi ulaşım beklentilerine yanıt vermeyi hedefliyor.

Öte yandan tam şarjın 5,5 saat sürmesi, şarj altyapısına erişimi satın alma kararının temel unsurlarından biri haline getiriyor.

SBK Motor değerlendirmesi: Yamaha NMAX E, kısa ve orta mesafeli şehir içi kullanımda benzinli scooter'a elektrikli bir alternatif arayan sürücüler için dikkat çekici. Ancak Türkiye fiyatı, garanti ve batarya değişim koşulları açıklanmadan kesin bir satın alma önerisi vermek doğru olmaz.

Modelin Türkiye fiyatı, çıkış tarihi ve yeni teknik özellikleri açıklandığında bu haber güncellenecektir.

Kaynaklar

Güncelleme tarihi: 5 Kasım 2026. Menzil ve şarj değerleri üreticinin açıkladığı belirli test koşullarına dayanmaktadır. Türkiye fiyatı ve kesin satış tarihi henüz açıklanmamıştır. Nihai üretim ve ülkeye özgü donanımlar farklılık gösterebilir.



Royal Enfield Continental GT 750 Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri ve Türkiye'ye Geliş Tarihi


Royal Enfield Continental GT 750 EICMA 2026'da tanıtıldı! 743 cc motor, teknik özellikler, GT 650 ile farkları, fiyatı ve Türkiye'ye geliş tarihi.

Royal Enfield Continental GT 750, EICMA 2026 Motosiklet Fuarı'nda resmen tanıtıldı. Royal Enfield, sevilen café racer modeli Continental GT 650'nin mirasını yeni nesil GT 750 ile devam ettiriyor. 743 cc hacminde paralel çift silindirli motor, kaportalı ve kaportasız iki farklı tasarım ve yeni hibrit TFT gösterge paneli, motosikletin öne çıkan yenilikleri arasında bulunuyor.

Royal Enfield Continental GT 750 kaç cc, kaç beygir, fiyatı ne kadar ve Türkiye'ye ne zaman gelecek? 3 Kasım 2026'da Milano'da tanıtılan Continental GT 750, 743 cc çift silindirli motora sahip. Royal Enfield, modelin markanın bugüne kadarki en yüksek performanslı seri üretim motosikleti olacağını açıkladı. Ancak maksimum güç, tork, fiyat ve Türkiye'ye geliş tarihi henüz resmî olarak duyurulmadı.

Yeni Continental GT 750, klasik café racer tasarımını modern donanımlarla birleştiriyor. Royal Enfield, motosikletin geleneksel ve mekanik sürüş karakterini korumak amacıyla elektronik sistemleri sınırlı ve sürüş deneyimine odaklı bir yaklaşımla geliştirdiğini belirtiyor.

Model, Royal Enfield'ın 125. kuruluş yıl dönümünde gerçekleştirilen EICMA 2026 tanıtımının en önemli yeniliklerinden biri oldu. Aynı etkinlikte tanıtılan Himalayan 750 ile ortak motor platformunu paylaşması da dikkat çekiyor.

Royal Enfield Continental GT 750 Teknik Özellikleri

Continental GT 750'nin tüm teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Royal Enfield, motor hacmini, silindir düzenini, iki farklı versiyonunu ve gösterge tasarımını doğrularken motorun kesin güç ve tork değerlerini açıklamayı sonraki duyurulara bıraktı.

4 Kasım 2026 itibarıyla doğrulanan Continental GT 750 teknik bilgileri:

Teknik özellikRoyal Enfield Continental GT 750
Model adıContinental GT 750
Tanıtım tarihi3 Kasım 2026
Tanıtıldığı fuarEICMA 2026, Milano
Motosiklet tipiCafé Racer / Retro Sport
Motor hacmi743 cc
Motor tipiParalel çift silindirli
SoğutmaHava ve yağ soğutmalı motor platformu
Maksimum güçHenüz açıklanmadı
Maksimum torkHenüz açıklanmadı
ŞanzımanNihai teknik bilgi bekleniyor
Gövde seçenekleriKaportalı ve kaportasız
Gösterge paneliHibrit çift göstergeli TFT
Ön aydınlatmaYuvarlak far tasarımı
Fren sistemiÖnde çift diskli düzen sergilendi
Ön süspansiyonShowa donanımı tanıtım görüntülerinde mevcut
JantlarVersiyona göre tel ve alaşım seçenekleri
Renk seçenekleriRed Line, TT Blue, Master Clean
Sele yüksekliğiHenüz açıklanmadı
Dolu ağırlıkHenüz açıklanmadı
Yakıt tüketimiHenüz açıklanmadı
Maksimum hızHenüz açıklanmadı
0-100 km/saHenüz açıklanmadı
Türkiye fiyatıHenüz açıklanmadı
Avrupa fiyatıHenüz açıklanmadı
Türkiye satış tarihiHenüz açıklanmadı

Önemli: Royal Enfield, Continental GT 750'nin tüm seri üretim teknik verilerini henüz yayımlamadı. Sergilenen motosikletlerde görülen donanımların nihai satış versiyonlarında değişmesi mümkündür.

Royal Enfield Continental GT 750 Kaç CC?

Royal Enfield Continental GT 750, 743 cc motor hacmine sahiptir. Motosiklet, markanın EICMA 2026'da tanıttığı yeni çift silindirli motor ailesini kullanıyor.

Aynı motor platformu Himalayan 750 adventure modelinde de bulunuyor. Ancak Royal Enfield, Continental GT 750 için motorun daha yüksek performans sunacak biçimde geliştirildiğini açıkladı.

Bu nedenle iki motosiklet aynı motor hacmine sahip olsa da nihai güç ve tork değerlerinin aynı olması beklenmiyor.

Continental GT 750, Royal Enfield'ın uzun yıllardır kullandığı 650 cc çift silindirli motor ailesine göre daha büyük hacimli yeni bir seçeneği temsil ediyor.

Royal Enfield Continental GT 750 Kaç Beygir?

Royal Enfield Continental GT 750'nin kesin beygir gücü henüz açıklanmadı.

Üretici, yeni modelin markanın bugüne kadarki en yüksek performanslı seri üretim motosikleti olacağını duyurdu. Ancak bu açıklama doğrudan belirli bir beygir gücü veya tork rakamı anlamına gelmiyor.

Karşılaştırma açısından Himalayan 750'nin 743 cc motoru 55 PS güç ve 63 Nm tork üretiyor.

Continental GT 750'de bu motorun performansı artırılmış bir versiyonu kullanılıyor. Fakat Himalayan 750'nin güç ve tork değerlerini doğrudan Continental GT 750'nin teknik verileri olarak göstermek doğru değil.

Modelin maksimum güç, maksimum tork ve devir bilgileri üreticinin nihai teknik özellik tablosuyla kesinleşecek.

Continental GT 750 Maksimum Hızı Kaç KM/SA?

Royal Enfield Continental GT 750'nin maksimum hızı henüz açıklanmadı.

Yeni modelin daha büyük motor hacmi ve sportif gövde yapısı performans beklentilerini artırsa da maksimum hız yalnızca motor hacmine bakılarak belirlenemez.

Şanzıman oranları, motosikletin ağırlığı, aerodinamik özellikler ve motor gücü gibi birçok faktör maksimum hızı etkiler.

Kaportalı versiyonun sunduğu rüzgâr koruması ve aerodinamik yapı da hız ve sürüş konforu açısından farklı sonuçlar doğurabilir.

Güncel durum: Continental GT 750 için doğrulanmış maksimum hız ve 0-100 km/sa hızlanma bilgisi henüz bulunmuyor.

Continental GT 750 Kaportalı ve Kaportasız İki Versiyonla Geliyor

Royal Enfield, Continental GT 750'yi iki farklı tasarımla tanıttı: kaportasız (unfaired) ve kaportalı (faired).

Her iki versiyon da café racer geleneğini temel alıyor ancak sürüş pozisyonu ve tasarım açısından farklı özellikler sunuyor.

Continental GT 750 Kaportasız Versiyon

Kaportasız Continental GT 750, mevcut Continental GT 650'ye daha yakın bir görünüme sahip.

Yuvarlak far, klasik yakıt deposu, açıkta bırakılan motor ve sade gövde çizgileri, motosikletin retro kimliğini koruyor.

Bu model, sportif görünümün yanında günlük kullanıma daha yakın bir sürüş pozisyonu arayan kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Continental GT 750 Kaportalı Versiyon

Kaportalı modelde ön farı çevreleyen aerodinamik gövde parçaları ve daha alçak konumlandırılmış gidonlar bulunuyor.

Royal Enfield'a göre bu tasarım sürücünün daha sportif ve öne eğik bir pozisyonda oturmasını sağlıyor.

Klasik yarış motosikletlerinden esinlenen ön kaporta, modelin retro yarış karakterini güçlendiriyor.

İki versiyon arasındaki sürüş konforu ve aerodinamik farkların boyutu, bağımsız yol testleriyle daha net anlaşılacak.

Continental GT 750 Tasarımı: Klasik Café Racer Yeniden Yorumlandı

Royal Enfield Continental GT serisi, 1960'lı yılların İngiliz café racer kültüründen ilham alan motosikletleriyle tanınıyor.

Bu kültürde sürücüler, hafifletilmiş ve sportif hale getirilmiş motosikletlerle şehir içindeki kafeler arasında sürüş yapıyordu.

Yeni Continental GT 750 bu mirası modern tasarım ayrıntılarıyla birleştiriyor.

Uzun yakıt deposu, kompakt arka bölüm, yuvarlak ön aydınlatma ve karakteristik çift göstergeli kokpit, modelin klasik görünümünü destekliyor.

Kaportalı versiyonun retro yarış motosikletlerini hatırlatan tasarımı da seride dikkat çekici bir yenilik oluşturuyor.

Royal Enfield, yeni modelin daha yüksek malzeme kalitesi ve geliştirilmiş mekanik bileşenlerle geleceğini belirtiyor.

Continental GT 750 TFT Ekran Özellikleri

Royal Enfield, Continental GT 750'de hibrit çift göstergeli TFT ekran kullanıyor.

Bu tasarım, klasik motosikletlerdeki iki yuvarlak göstergenin görünümünü modern dijital ekran teknolojisiyle birleştiriyor.

Üreticinin temel amacı, motosikletin geleneksel café racer karakterini bozmadan önemli sürüş bilgilerini modern bir kullanıcı arayüzünde göstermek.

Ancak navigasyon, telefon bağlantısı, sürüş kayıtları ve ekran özelleştirme gibi işlevlerin tam kapsamı henüz açıklanmadı.

Dolayısıyla GT 750'de bulunan dijital donanımların tamamı, seri üretim modeliyle birlikte kesinleşecek.

Continental GT 750 Fren ve Süspansiyon Özellikleri

Continental GT 750'nin EICMA'da sergilenen örneklerinde daha sportif fren ve süspansiyon donanımları dikkat çekiyor.

Yeni modelin ön tarafında çift diskli fren düzeni görülüyor. Bu tasarım, Continental GT 650'nin tek ön diskli fren sisteminden önemli bir farklılık oluşturuyor.

Tanıtım görüntülerinde Showa süspansiyon bileşenleri de bulunuyor.

Ancak Royal Enfield, modelin nihai fren disk çaplarını, kaliper özelliklerini, süspansiyon hareket mesafelerini ve ayar seçeneklerini henüz kapsamlı bir teknik tabloyla doğrulamadı.

Bu nedenle motosikletin frenleme ve süspansiyon performansını değerlendirirken bağımsız testleri beklemek gerekiyor.

Royal Enfield Continental GT 750 ile GT 650 Arasındaki Farklar

Yeni Continental GT 750, Royal Enfield'ın mevcut Continental GT 650 modelinden daha büyük hacimli bir motor ve daha sportif donanımlar sunmak üzere geliştirildi.

GT 650'nin güncel teknik özellikleri bilinse de GT 750'nin bazı verileri henüz açıklanmış değil.

Continental GT 750 vs GT 650 Karşılaştırması

ÖzellikContinental GT 650Continental GT 750
Motor hacmi648 cc743 cc
Silindir sayısı22
Motor düzeniParalel çift silindirParalel çift silindir
Maksimum güçYaklaşık 47 PSHenüz açıklanmadı
Maksimum tork52,3 NmHenüz açıklanmadı
Ön frenTek diskÇift diskli tanıtım düzeni
GöstergeGeleneksel çift göstergeHibrit çift TFT gösterge
Gövde seçeneğiKlasik café racerKaportalı ve kaportasız
Sele yüksekliği804 mmHenüz açıklanmadı
Dolu ağırlıkYaklaşık 214 kgHenüz açıklanmadı
Yakıt deposu12,5 litreNihai veri bekleniyor
Satış durumuPazara göre değişiyorYeni tanıtıldı

GT 650 teknik bilgileri Royal Enfield'ın mevcut ürün sayfasına dayanmaktadır. GT 750'nin doğrulanmamış teknik verileri tabloda tahmin edilmemiştir.

En belirgin fark motor hacmi: Continental GT 750'nin motoru, GT 650'ye göre yaklaşık 95 cc daha büyük.

Royal Enfield ayrıca yeni modelin güç ve performans açısından GT 650'nin üzerinde yer alacağını belirtiyor.

Ancak nihai performans farkını değerlendirmek için GT 750'nin güç, tork ve ağırlık verilerinin açıklanması gerekiyor.

Continental GT 750, Himalayan 750 ile Aynı Motoru mu Kullanıyor?

Evet. Continental GT 750, Himalayan 750'de kullanılan yeni 743 cc paralel çift silindirli motor platformunu temel alıyor.

Ancak Royal Enfield, Continental GT 750 için motorun performans odaklı biçimde geliştirildiğini doğruladı.

Himalayan 750, uzun yol ve adventure kullanımına odaklanırken Continental GT 750 daha sportif bir sürüş karakteri sunmayı hedefliyor.

Bu nedenle iki modelin aynı hacimde motora sahip olması, aynı beygir ve tork değerlerini ürettikleri anlamına gelmiyor.

Continental GT 750'nin nihai motor ayarları ve performans verileri ayrıca açıklanacak.

Royal Enfield Continental GT 750 Renk Seçenekleri

Royal Enfield, Continental GT 750'yi EICMA 2026'da üç farklı renk seçeneğiyle sergiledi:

  • Red Line: Klasik yarış motosikletlerinden ilham alan kırmızı tonlu tasarım.
  • TT Blue: Retro yarış temasını öne çıkaran mavi renk seçeneği.
  • Master Clean: Geleneksel café racer çizgilerini vurgulayan sade tasarım.

Bu renkler kaportalı ve kaportasız iki gövde tasarımında sergilendi. Nihai satış renklerinin ülkelere göre değişmesi mümkün.

Royal Enfield Continental GT 750 Fiyatı Ne Kadar?

4 Kasım 2026 itibarıyla Royal Enfield Continental GT 750'nin resmî satış fiyatı açıklanmadı.

Marka, Himalayan 750'nin İngiltere ve İtalya başlangıç fiyatlarını açıklamış olsa da Continental GT 750 için aynı şekilde bir fiyat listesi yayımlamadı.

GT 750'nin motor hacmi, yeni gövde seçenekleri ve geliştirilmiş donanımları fiyat üzerinde etkili olabilir. Ancak bu bilgilerden kesin bir fiyat çıkarmak mümkün değil.

Avrupa, İngiltere ve diğer pazarlardaki fiyatlar da henüz netleşmedi.

Continental GT 750 Türkiye Fiyatı Kaç TL Olacak?

Royal Enfield Continental GT 750'nin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Yeni modelin Türkiye'ye ithal edilip edilmeyeceği, hangi versiyonlarının sunulacağı ve vergiler dahil fiyatı resmî distribütör duyurularıyla netleşecek.

Bu nedenle uluslararası fiyat tahminlerini doğrudan Türkiye satış fiyatı olarak göstermek doğru değil.

Güncel motosiklet fiyatlarını incelemek için SBK Motor motosiklet fiyat listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Continental GT 750 Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Royal Enfield Continental GT 750'nin Türkiye'ye geliş tarihi henüz resmî olarak açıklanmadı.

Model, 3 Kasım 2026 tarihinde Milano'daki EICMA Fuarı'nda gösterildi.

Uluslararası motosiklet basınında 2027 yılında satışa sunulmasının beklendiği belirtilse de Royal Enfield'ın açıklamasında kesin bir ülke bazlı teslimat takvimi bulunmuyor.

Bu nedenle motosikletin 2027'de kesin olarak Türkiye'de satışa çıkacağını söylemek için yeterli resmî bilgi mevcut değil.

Türkiye satış fiyatı, bayi teslimat tarihi ve donanım seçenekleri açıklandığında içerik güncellenecektir.

Continental GT 750 Kaç Kilogram?

Royal Enfield Continental GT 750'nin nihai dolu ağırlığı henüz açıklanmadı.

Yeni modelin daha büyük motoru, çift ön diskli fren sistemi ve farklı kaporta seçenekleri ağırlık üzerinde etkili olabilir.

Ancak motosikletin toplam ağırlığı hakkında doğrulanmamış bir rakam paylaşmak doğru değil.

Kaportalı ve kaportasız versiyonların ağırlıkları da birbirinden farklı olabilir.

Continental GT 750 Sele Yüksekliği Kaç CM?

Continental GT 750'nin resmî sele yüksekliği henüz açıklanmadı.

Karşılaştırma için mevcut Continental GT 650'nin sele yüksekliği yaklaşık 804 mm olarak belirtiliyor.

Ancak GT 650'nin ölçüsünü yeni GT 750'ye doğrudan uygulamak mümkün değil. Yeni şasi ve sele tasarımı farklı olabilir.

Kesin sele yüksekliği, Royal Enfield'ın nihai teknik belgeleriyle netleşecek.

Royal Enfield Continental GT 750 Yakıt Tüketimi

Continental GT 750'nin resmî yakıt tüketimi henüz açıklanmadı.

Modelin motor hacmi 743 cc olsa da yakıt tüketimini yalnızca hacim üzerinden hesaplamak mümkün değil.

Motorun ayarları, şanzıman oranları, motosikletin ağırlığı ve sürüş koşulları tüketim sonuçlarını etkileyebilir.

Üreticinin homologasyon bilgileri ve bağımsız yol testleri yayımlandığında yakıt tüketimi daha doğru değerlendirilebilecek.

Continental GT 750 A2 Ehliyetle Kullanılabilir mi?

Continental GT 750'nin A2 ehliyet sınıfına uygunluğu henüz kesinleşmedi.

Avrupa A2 ehliyet sınıfında motosikletin maksimum gücü 35 kW ile sınırlandırılıyor. Ayrıca güç/ağırlık oranı ve sınırlandırılmış motosikletlerin başlangıç gücüyle ilgili koşullar bulunuyor.

Royal Enfield, GT 750'nin kesin motor gücünü ve onaylı A2 versiyonu bulunup bulunmayacağını henüz açıklamadı.

Bu nedenle Continental GT 750'nin A2 ehliyetle kullanılabildiğini söylemek için erken.

Continental GT 750 Hangi Motosikletlere Rakip?

Yeni Royal Enfield Continental GT 750, sportif retro motosiklet ve café racer segmentinde değerlendirilebilir.

Karşılaştırma yapılabilecek modeller arasında şunlar bulunuyor:

  • Royal Enfield Continental GT 650
  • Triumph Speed Twin 900
  • Triumph Thruxton serisi
  • Kawasaki Z650RS
  • Honda CB650R

Bu motosikletler aynı teknik özelliklere veya aynı fiyat aralığına sahip değildir. Karşılaştırma, tasarım anlayışı ve kullanım amacı üzerinden yapılmaktadır.

Continental GT 750'nin gerçek rakip konumlandırması, fiyatı ve nihai teknik özellikleri açıklandığında daha net belirlenecek.

Farklı motosikletlerin motor hacmi, güç, tork ve diğer teknik verilerini karşılaştırmak için SBK Motor motosiklet karşılaştırma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Royal Enfield Continental GT 750 Alınır mı?

Royal Enfield Continental GT 750, klasik café racer görünümünü seven ancak Continental GT 650'ye göre daha güçlü bir motosiklet isteyen kullanıcılar için ilgi çekici bir seçenek olmaya hazırlanıyor.

Yeni 743 cc çift silindirli motor, iki gövde seçeneği ve hibrit TFT gösterge tasarımı modelin dikkat çeken yenilikleri arasında.

Kaportasız versiyon daha geleneksel bir café racer çizgisini sürdürürken kaportalı versiyon retro yarış motosikletlerini hatırlatan bir görünüm sunuyor.

Buna karşılık motosikletin gerçek sürüş performansı, ağırlığı, yakıt tüketimi, fiyatı ve servis koşulları henüz tam olarak bilinmiyor.

Bu nedenle kesin bir satın alma değerlendirmesi için seri üretim teknik verilerinin ve bağımsız sürüş testlerinin açıklanması gerekiyor.

SBK Motor Değerlendirmesi: Continental GT 750 Neden Önemli?

Royal Enfield Continental GT 750, markanın café racer ürün ailesinde önemli bir değişimi temsil ediyor.

Mevcut GT 650'nin karakteristik tasarımını tamamen terk etmek yerine daha büyük motor hacmi, yeni kokpit ve iki farklı gövde tipiyle geliştiren Royal Enfield, retro motosiklet anlayışını güncel teknolojilerle birleştirmeye çalışıyor.

Özellikle kaportalı versiyon, klasik yarış motosikleti tasarımını seven sürücüler için dikkat çekici.

SBK Motor'a göre Continental GT 750'nin en önemli özelliği, markanın 743 cc yeni motor platformunu yalnızca adventure kategorisinde değil, sportif retro motosikletlerde de kullanmaya başlaması.

Ancak modelin gerçek başarısı, nihai fiyatı, üretim kalitesi, sürüş performansı ve satış sonrası hizmetleriyle değerlendirilebilecek.

Royal Enfield Continental GT 750'nin beygir gücü, torku, Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi açıklandığında bu içerik güncellenecektir.

Kaynaklar

Yayın tarihi: 4 Kasım 2026. Continental GT 750'nin kesin maksimum güç, tork, ağırlık, fiyat ve satış tarihleri henüz açıklanmamıştır. Ön gösterim motosikletlerinde görülen teknik donanımlar seri üretim versiyonlarında değişebilir.



2027 Suzuki SV-7S Tanıtıldı! Fiyatı, Teknik Özellikleri, Yakıt Tüketimi ve Türkiye'ye Geliş Tarihi


Suzuki SV-7S 2027 tanıtıldı! 645 cc V-Twin motor, 73 PS güç, 200 kg ağırlık, 4,1 L yakıt tüketimi, teknik özellikleri, fiyatı ve Türkiye'ye geliş tarihi.

2027 Suzuki SV-7S, EICMA 2026 Motosiklet Fuarı'nda resmen tanıtıldı. Japon motosiklet üreticisi Suzuki, uzun yıllardır motosiklet dünyasında kendine özel bir yer edinen SV650'nin mirasını yeni nesil SV-7S ile devam ettiriyor. 645 cc V-Twin motor, 73 PS güç, 64 Nm tork, çift yönlü quickshifter, üç sürüş modu ve 4,2 inç TFT ekran, yeni modelin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

Suzuki SV-7S kaç cc, kaç beygir, yakıt tüketimi ne kadar ve Türkiye'ye ne zaman gelecek? Yeni SV-7S, 645 cc hacmindeki çift silindirli motoruyla 73 PS güç üretirken 200 kilogram dolu ağırlığa ve 785 mm sele yüksekliğine sahip. Suzuki'nin WMTC standardına göre açıkladığı ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede yaklaşık 4,1 litre. Modelin dünya genelinde 2027 ilkbaharından itibaren aşamalı olarak satışa sunulması planlanıyor. Türkiye fiyatı ve kesin satış tarihi henüz açıklanmadı.

İtalya'nın Milano kentinde 3 Kasım 2026 tarihinde gerçekleştirilen dünya prömiyerinde tanıtılan SV-7S, klasik yuvarlak far tasarımını modern elektronik sistemlerle bir araya getiriyor. Suzuki, yeni model için "Easy to Ride, Hard to Forget" (Sürmesi Kolay, Unutması Zor) yaklaşımını benimsiyor.

2027 Suzuki SV-7S Teknik Özellikleri

Yeni Suzuki SV-7S, SV650'den tanıdığımız 90 derece V-Twin motor mimarisini koruyor. Ancak motorun emisyon sistemi, gaz kontrolü, elektronik donanımları ve şanzıman bileşenleri güncellendi.

Suzuki'nin Avrupa versiyonu için açıkladığı resmî teknik özellikler şöyle:

Teknik Özellik2027 Suzuki SV-7S
Model yılı2027
Tanıtım tarihi3 Kasım 2026
Motosiklet tipiNaked / Roadster
Motor hacmi645 cc
Motor tipi90 derece V-Twin, DOHC
Silindir sayısı2
Soğutma sistemiSıvı soğutmalı
Maksimum güç54 kW / yaklaşık 73 PS
Maksimum güç devri8.500 d/d
Maksimum tork64 Nm
Maksimum tork devri6.800 d/d
Şanzıman6 ileri manuel
QuickshifterÇift yönlü
Gaz kontrolüRide-by-Wire
Sürüş modları3
Çekiş kontrolü3 mod + kapalı
ABSVar
Ön süspansiyon41 mm teleskopik maşa
Ön süspansiyon hareketi125 mm
Arka süspansiyon7 kademeli ön yük ayarlı monoshock
Arka süspansiyon hareketi129 mm
Ön frenÇift 290 mm disk, dört pistonlu kaliper
Arka fren240 mm disk
Ön lastik120/70 ZR17
Arka lastik160/60 ZR17
Jantlar17 inç alüminyum döküm
Lastik modeliDunlop Roadsmart III
ŞasiÇelik kafes tipi
Sele yüksekliği785 mm
Yerden yükseklik135 mm
Dolu ağırlık200 kg
Yakıt deposu14 litre
Ortalama yakıt tüketimi4,1 L/100 km (WMTC)
CO2 emisyonu96 g/km
TFT ekran4,2 inç renkli
Akıllı telefon bağlantısıSuzuki Ride Connect+
Uzunluk2.115 mm
Genişlik785 mm
Yükseklik1.090 mm
Dingil mesafesi1.445 mm
Türkiye fiyatıHenüz açıklanmadı
Uluslararası satış başlangıcı2027 ilkbaharı

Teknik veriler Suzuki Motor Corporation'ın Avrupa versiyonu için yayımladığı resmî özelliklerdir. Satış yapılacak ülkeye göre teknik belgeler ve donanım seçenekleri değişebilir.

Suzuki SV-7S Kaç CC ve Kaç Beygir?

Suzuki SV-7S, 645 cc hacminde, sıvı soğutmalı 90 derece V-Twin motora sahiptir. Maksimum gücü 54 kW, yani yaklaşık 73 PS'tir. Motor 8.500 devir/dakikada maksimum gücüne ulaşırken 6.800 devir/dakikada 64 Nm maksimum tork üretmektedir.

Yeni modelde Suzuki'nin SV650 ailesiyle özdeşleşen çift silindirli motor mimarisi korunuyor. SV650'nin ilk kez 1999 yılında tanıtılmasından bu yana bu motor ailesi, özellikle karakteristik çalışma sesi, dengeli güç dağılımı ve günlük kullanıma uygun yapısıyla tanınıyor.

SV-7S'de kullanılan güç ünitesi, elektronik gaz kontrolü ve güncellenmiş emisyon sistemiyle modernleştirildi.

Yeni hava kutusu tasarımı, elektronik gaz kelebeği sistemi, değiştirilen şanzıman dişlileri ve Euro 5+ emisyon standartlarına uyum sağlayan egzoz bileşenleri, motorda gerçekleştirilen önemli güncellemeler arasında bulunuyor.

Suzuki, motorun düşük devirlerde kendine özgü V-Twin karakterini korurken orta devirlerden üst devirlere kadar kontrollü ve doğrusal güç üretmesini hedefliyor.

Suzuki SV-7S Maksimum Hızı Kaç KM/SA?

2027 Suzuki SV-7S'nin resmî maksimum hız değeri henüz açıklanmadı. Suzuki, motosikletin motor gücünü ve torkunu doğrulasa da maksimum hız veya 0-100 km/sa hızlanma süresi konusunda kesin bir performans verisi paylaşmadı.

73 PS güç ve 200 kilogram dolu ağırlık, modelin orta hacimli naked motosiklet sınıfında yer aldığını gösteriyor. Ancak bu değerlerden hareketle kesin bir maksimum hız hesaplamak mümkün değil.

Motorun şanzıman oranları, aerodinamik yapı, lastik seçimi, sürücünün ağırlığı ve ölçüm koşulları performans sonuçlarını etkileyebilir.

Suzuki SV-7S'nin gerçek maksimum hızı ve hızlanma performansı, seri üretim modeliyle gerçekleştirilecek bağımsız testlerden sonra netleşecek.

Suzuki SV-7S Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Suzuki SV-7S'nin resmî ortalama yakıt tüketimi WMTC ölçüm standardına göre 24,4 km/litre, yani yaklaşık 4,1 litre/100 kilometredir.

Bu veri, Suzuki tarafından Avrupa versiyonu için yayımlanan homologasyon bilgileri arasında bulunuyor.

14 litrelik yakıt deposuyla birlikte değerlendirildiğinde teorik menzil yaklaşık 342 kilometreye ulaşıyor.

Ancak bu hesaplama, açıklanan ortalama tüketimin her koşulda aynı kalacağı varsayımına dayanıyor. Gerçek menzil; trafik, yol koşulları, hız, sürüş tarzı ve hava şartlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yakıt BilgisiSuzuki SV-7S
Resmî tüketim4,1 L/100 km
1 litreyle ortalama mesafe24,4 km
Depo kapasitesi14 litre
Teorik menzilYaklaşık 342 km
Ölçüm standardıWMTC

Motosikletin şehir içi ve otoyol kullanımındaki gerçek tüketim değerleri, bağımsız sürüş testleriyle daha iyi değerlendirilebilir.

Suzuki SV-7S ile SV650 Arasındaki Farklar Neler?

Yeni Suzuki SV-7S, uzun yıllardır üretilen SV650'nin sürüş karakterini koruyarak elektronik donanım açısından modern bir alternatif sunmayı amaçlıyor.

En önemli fark, motorun tamamen farklı bir mimariye geçmemesi. Suzuki, SV650'den tanıdığımız 645 cc V-Twin motor ailesini kullanmaya devam ediyor.

Buna karşılık yeni SV-7S'de elektronik gaz kontrolü, üç sürüş modu, çekiş kontrolü, çift yönlü quickshifter ve akıllı telefon bağlantılı TFT ekran bulunuyor.

Suzuki SV-7S vs SV650 Karşılaştırması

ÖzellikSuzuki SV650Suzuki SV-7S
Motor hacmi645 cc645 cc
Motor yapısı90° V-Twin90° V-Twin
Şanzıman6 ileri6 ileri
Elektronik gazYokVar
Sürüş modlarıYok3
Çekiş kontrolüYok3 mod + kapalı
Çift yönlü quickshifterStandart değilStandart
GöstergeLCD4,2 inç renkli TFT
Telefon bağlantısıStandart değilRide Connect+
Ön farYuvarlak, model yılına bağlıYuvarlak LED
ABSVersiyona göreVar

SV650'nin teknik özellikleri üretim yılına ve satış ülkesine göre değişebildiği için tabloda genel model donanımı temel alınmıştır.

Yeni SV-7S'nin farkı, yalnızca daha güncel bir tasarıma sahip olması değil; sürücünün farklı koşullara uygun elektronik ayarlar seçebilmesi ve daha modern bir kullanıcı deneyimi sunmasıdır.

2027 Suzuki SV-7S Sürüş Modları Neler?

SV-7S'de Suzuki Drive Mode Selector (SDMS) sistemi bulunuyor. Bu sistem sürücüye A, B ve C olmak üzere üç farklı motor karakteristiği seçme imkânı sunuyor.

  • A Modu: Daha doğrudan gaz tepkisiyle sportif sürüş karakterini öne çıkarır.
  • B Modu: Aynı maksimum güç seviyesine ulaşırken daha yumuşak bir güç dağılımı sağlar.
  • C Modu: Daha kontrollü gaz tepkisi sunar ve maksimum gücü 61 PS ile sınırlar.

Bu sistem, farklı sürüş koşullarında motorun verdiği tepkiyi değiştirmeyi mümkün kılıyor.

Örneğin şehir içindeki yoğun trafikte daha yumuşak bir gaz karakteristiği tercih edilebilirken açık yollarda daha canlı tepki sunan mod seçilebilir.

Sürüş modları toplam motor hacmini değiştirmez; elektronik motor yönetimi üzerinden sürüş karakterini düzenler.

Suzuki SV-7S'de Quickshifter Var mı?

Evet. Suzuki SV-7S, çift yönlü quickshifter sistemiyle standart olarak geliyor.

Bu sistem, uygun sürüş koşullarında debriyaj kolunu kullanmadan vites yükseltme ve düşürme işlemlerini gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Quickshifter, özellikle sık vites değiştirilen sürüşlerde kullanım kolaylığı sağlayabilir.

SV-7S'de ayrıca Suzuki Easy Start ve Low RPM Assist özellikleri de bulunuyor.

Easy Start sistemi, marş düğmesine kısa süre basılarak motorun çalıştırılmasına yardımcı oluyor.

Low RPM Assist ise kalkış sırasında motor devrinin aşırı düşmesini önlemeye yardımcı olarak stop etme ihtimalini azaltmayı amaçlıyor.

Suzuki SV-7S Çekiş Kontrolü ve ABS Sistemi

Yeni SV-7S, Suzuki Intelligent Ride System (S.I.R.S.) kapsamında gelişmiş elektronik sürüş destekleri sunuyor.

Çekiş kontrolü üç farklı müdahale seviyesinde kullanılabiliyor. İstenirse sistem kapatılabiliyor.

Çekiş kontrolünün temel amacı, arka tekerlekte aşırı patinaj algılandığında motor gücünü düzenleyerek sürücüye yardımcı olmak.

Motosiklette ABS sistemi de bulunuyor. ABS, sert frenleme sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Ancak Suzuki'nin resmî SV-7S donanım listesinde viraj ABS'si veya altı eksenli IMU özelliği belirtilmediğinden, modelde bu sistemlerin bulunduğunu söylemek doğru değil.

Suzuki SV-7S Tasarımı: Klasik Yuvarlak Far Geri Döndü

Suzuki, SV-7S tasarımında "Clean, Simple and Sporty" yaklaşımını benimsiyor.

Yeni modelin ön tarafında yuvarlak LED far bulunuyor. Farın merkezinde modern bir LED konum aydınlatması yer alıyor.

Minimal gövde tasarımı, açıkta bırakılan çelik kafes şasi ve kompakt arka bölüm, klasik SV ailesinin karakterini devam ettiriyor.

Yakıt deposu yeniden şekillendirilirken motosikletin dar gövde yapısının korunmasına önem verilmiş.

Yenilenen alüminyum gidon, önceki SV650'ye göre daha geniş ve sürücüye daha yakın konumlandırılmış.

Bu tasarım, günlük kullanımda daha doğal ve dik bir oturma pozisyonu sağlamayı amaçlıyor.

2027 Suzuki SV-7S Kaç Kilogram?

Suzuki SV-7S'nin resmî dolu ağırlığı 200 kilogramdır.

Modelin çelik kafes şasisi, ağırlık dağılımı ve dar gövde yapısı sayesinde günlük kullanımda kontrollü bir sürüş karakteri hedefleniyor.

Ancak motosikletin ağırlığı tek başına manevra kabiliyetini belirlemez. Sele yüksekliği, gidon açısı, ağırlık merkezi ve sürücünün deneyimi de önemlidir.

Suzuki SV-7S Sele Yüksekliği Kaç CM?

Yeni SV-7S'nin sele yüksekliği 785 mm, yani 78,5 santimetredir.

Bu değer, orta hacimli naked motosiklet arayan ve özellikle yere erişim kolaylığına önem veren sürücüler için dikkat çekici olabilir.

Suzuki, sele yapısını sürücü ve artçı konforunu artırmayı hedefleyecek şekilde tasarladı.

Bununla birlikte motosikletin farklı boylardaki sürücülere uygunluğu yalnızca sele yüksekliğiyle değerlendirilemez.

Sürücünün bacak iç uzunluğu, selenin genişliği ve sürüş ekipmanları da yere erişimi etkileyebilir.

Suzuki SV-7S Süspansiyon ve Fren Özellikleri

2027 Suzuki SV-7S, geleneksel teleskopik ön maşa ve bağlantılı arka monoshock süspansiyonla donatılmıştır.

Ön tarafta 41 mm çapında teleskopik maşa bulunuyor ve 125 mm hareket mesafesi sunuyor.

Arka tarafta ise yedi kademeli ön yük ayarına sahip amortisör yer alıyor. Arka tekerlek hareket mesafesi 129 mm olarak açıklanıyor.

Fren sisteminde ön tarafta iki adet 290 mm disk ve dört pistonlu kaliperler kullanılıyor. Arka fren ise 240 mm diskten oluşuyor.

Ön ve arka tekerleklerde 17 inç alüminyum döküm jantlar bulunurken Dunlop Roadsmart III lastikler tercih edilmiş.

Bu süspansiyon ve lastik kombinasyonu, Suzuki'nin SV-7S'yi şehir içi ve virajlı asfalt yollar için geliştirdiğini gösteriyor.

Suzuki SV-7S TFT Ekran ve Telefon Bağlantısı

Suzuki SV-7S, 4,2 inç renkli TFT gösterge paneline sahiptir.

Gösterge paneli hız, devir, vites, yakıt tüketimi ve sürüş modu gibi bilgileri görüntüleyebiliyor.

Suzuki Ride Connect+ sistemi aracılığıyla uyumlu akıllı telefonlarla bağlantı kurulabiliyor.

Bağlantı özellikleri arasında şunlar bulunuyor:

  • Adım adım navigasyon yönlendirmeleri
  • Gelen arama bildirimleri
  • Mesaj bildirimleri
  • Hava durumu bilgileri
  • Trafik bildirimleri
  • Takvim hatırlatmaları
  • Sürüş ve motosiklet bilgileri

Bağlantılı özelliklerin kullanılabilirliği telefon modeline, uygulama sürümüne ve bölgesel desteğe bağlı olabilir.

Suzuki SV-7S Renk Seçenekleri

Suzuki, yeni SV-7S için üç farklı renk seçeneği açıkladı.

  • Pearl Suzuki Deep Blue No.4: Suzuki'nin karakteristik mavi tonunu taşıyan seçenek.
  • Glass Sparkle Black: Siyah gövde rengine sahip seçenek.
  • Mat Sword Silver / Glass Sparkle Black: Gümüş ve siyah renklerin bir arada kullanıldığı seçenek.

Renklerin ülkelere göre satış durumu değişiklik gösterebilir.

Suzuki SV-7S Fiyatı Ne Kadar?

4 Kasım 2026 itibarıyla Suzuki SV-7S'nin Türkiye veya uluslararası pazarlarda geçerli resmî satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Suzuki, modelin 2027 ilkbaharında satışa sunulmasını planladığını duyurmuş olsa da ülkelere göre fiyatlandırma takvimini kesinleştirmiş değil.

Yeni SV-7S'nin elektronik donanımları ve modernize edilen motoru, fiyatlandırmada belirleyici olabilecek unsurlar arasında bulunuyor.

Ancak yalnızca SV650'nin geçmiş fiyatlarına bakarak SV-7S'nin kesin satış fiyatını hesaplamak mümkün değil.

Özellikle Türkiye'deki fiyatı; döviz kuru, ÖTV, KDV, ithalat maliyetleri ve distribütörün fiyat politikası gibi faktörlerden etkilenebilir.

Güncel Suzuki ve diğer motosiklet fiyatlarını incelemek için SBK Motor motosiklet fiyat listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Suzuki SV-7S Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Suzuki SV-7S'nin dünya genelinde 2027 ilkbaharından itibaren aşamalı olarak satışa sunulması planlanıyor. Bu tarih, Suzuki Motor Corporation tarafından 3 Kasım 2026 tarihinde resmen açıklandı.

Ancak Türkiye için kesin satış başlangıcı, ön sipariş tarihi veya bayi teslimat takvimi henüz duyurulmadı.

Bu nedenle modelin 2027 ilkbaharında mutlaka Türkiye'ye geleceğini söylemek mümkün değil.

Türkiye'ye ithalat kararı, getirilecek renkler, donanım seçenekleri ve fiyat bilgileri distribütör tarafından ayrıca açıklanabilir.

Yeni gelişmeler doğrulandığında haber güncellenecektir.

Suzuki SV-7S A2 Ehliyetle Kullanılabilir mi?

Yeni Suzuki SV-7S, standart versiyonunda 54 kW maksimum güç üretiyor. Bu değer, A2 ehliyet sınıfının 35 kW güç sınırının üzerindedir.

Bu nedenle motosikletin tam güçlü versiyonu A2 ehliyetle kullanılamaz.

Bununla birlikte Avrupa mevzuatında belirli koşulları sağlayan motosikletlerin resmî olarak sınırlandırılmış versiyonları A2 sınıfına uygun olabilir.

SV-7S'nin açıklanan 54 kW gücü, bu tür bir kısıtlama için geçerli olan 70 kW başlangıç gücü sınırının altındadır. Ancak Suzuki'nin hangi pazarlarda onaylı A2 versiyonu sunacağı ayrıca doğrulanmalıdır.

Türkiye'de kullanım için de motosikletin tescil belgeleri ve sürücünün sahip olduğu ehliyet sınıfı esas alınmalıdır.

Suzuki SV-7S Hangi Motosikletlere Rakip?

2027 Suzuki SV-7S, orta hacimli naked motosiklet segmentinde konumlanıyor.

Benzer kullanım amacı nedeniyle aşağıdaki modellerle karşılaştırılabilir:

  • Yamaha MT-07
  • Honda CB750 Hornet
  • Kawasaki Z650
  • Triumph Trident 660
  • CFMOTO 675NK

Bu motosikletlerin motor yapıları, güçleri, ağırlıkları ve elektronik donanımları farklıdır.

Özellikle Yamaha MT-07 ile Suzuki SV-7S karşılaştırması, Japon orta hacimli naked motosiklet arayan sürücüler için dikkat çekici olabilir.

Motor hacmi, güç, tork, sele yüksekliği ve diğer teknik özellikleri karşılaştırmak için SBK Motor motosiklet karşılaştırma

Suzuki SV-7S Alınır mı? SBK Motor Değerlendirmesi

Yeni Suzuki SV-7S, markanın sevilen SV650 platformunu modern elektronik sistemlerle güncelleyerek yeniden konumlandırdığını gösteriyor.

645 cc V-Twin motorun korunması, modelin karakteristik sürüş hissini devam ettirme amacını ortaya koyuyor.

Öte yandan elektronik gaz kontrolü, çift yönlü quickshifter, sürüş modları, çekiş kontrolü ve TFT ekran, SV650'ye göre daha güncel bir donanım paketi sunuyor.

200 kilogram dolu ağırlık, 785 mm sele yüksekliği ve 4,1 L/100 km resmî tüketim değeri, SV-7S'nin günlük kullanım ve hafta sonu sürüşleri için değerlendirilebilecek bir motosiklet olmasını sağlıyor.

Ancak modelin Türkiye fiyatı, satış takvimi ve bağımsız sürüş performansı henüz bilinmiyor.

SBK Motor değerlendirmesi: Suzuki SV-7S'nin en güçlü tarafı, kendini kanıtlamış V-Twin motor karakterini daha modern sürüş destekleriyle bir araya getirmesi. Özellikle SV650 seven ancak güncel elektronik donanım isteyen kullanıcılar için dikkat çekici bir alternatif olabilir.

Modelin gerçek rekabet gücünü belirleyecek en önemli unsur ise Türkiye'ye gelmesi halinde açıklanacak satış fiyatı olacak.

Kaynaklar

Yayın tarihi: 4 Kasım 2026. Teknik veriler Suzuki'nin Avrupa versiyonu için açıkladığı bilgilere dayanmaktadır. Türkiye satış fiyatı ve çıkış tarihi henüz doğrulanmamıştır. Ülkelere göre donanımlar ve teknik veriler değişebilir.



Benzer İçerikler

Markalarımız

  • CF Moto
  • Honda
  • Yamaha
  • Bajaj
  • Volta
  • RKS
  • Genel
  • Kimdir?
  • Yedek Parça

En Son Paylaşılan Bloglar

En Güçlü Motosikletler

  • Kawasaki Ninja H2R
  • Ducati Panigale V4 R
  • Ducati Superleggera V4
  • Honda CBR1000RR-R
  • APRILIA RSV4
  • Ducati Panigale V4
  • Ducati Panigale V4 S
  • Ducati Panigale V4 SP2
  • Kawasaki Ninja ZX-10R
  • BMW M 1000 RR
  • Kawasaki Ninja ZX-10RR
  • BMW S 1000 RR
  • BMW M 1000 R
  • MV AGUSTA RUSH 1000
  • Ducati Street Fighter V4

Motosiklet Markaları

  • Aprilia Motosiklet Markası
  • ARORA Motosiklet Markası
  • Aston Martin Motosiklet Markası
  • Bajaj Motosiklet Markası
  • Barossa Motosiklet Markası
  • BENDA Motosiklet Markası
  • Benelli Motosiklet Markası
  • BMW Motosiklet Markası
  • CF MOTO Motosiklet Markası
  • Ducati Motosiklet Markası
  • F.B Mondial Motosiklet Markası
  • Falcon Motosiklet Markası
  • Harley Davidson Motosiklet Markası
  • HERO Motosiklet Markası
  • HONDA Motosiklet Markası

CF Moto


Honda

Volta

Haber

Yardıma mı
İhtiyacın Var?

Stmotora derdini anlatarak derman bulabilirsin.

İletişime Geç